Wizz Air летови од/до Македонија

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Има некој летано со Prishtina Airlines? Денес букирав карта, имам нејасни работи.
Дали треба да се чекирам некаде? Да внесам пасош итн.
Пишува дека дозволен багаж ми е 20кг, ама не можам да најдам масимум кои димензии на торба се дозволени?
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
На мобилната апликација на визаир од Скопје за Германија не можам да се чекирам, датумите само си ги враќа, ќе ми наплатата чекирање на аеродром или не?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.504
Поени од реакции
5.636
Дали има одложување на летовите утре?!?
Ако временските услови се како денес, или слични, секако дека ќе има. Неможе уште сега да знаеш секако.. мене минатата година исто така Декември беше, летот во 9 сабајле со Визер за Милан Бергамо, без никакви најави ми го одложија по 2 саата чекање на аеродром, чекаа и чекаа маглата да попушти, но ништо.. катастрофа од аеродром е Скопскиот.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
971
Поени од реакции
255
Ако временските услови се како денес, или слични, секако дека ќе има. Неможе уште сега да знаеш секако.. мене минатата година исто така Декември беше, летот во 9 сабајле со Визер за Милан Бергамо, без никакви најави ми го одложија по 2 саата чекање на аеродром, чекаа и чекаа маглата да попушти, но ништо.. катастрофа од аеродром е Скопскиот.
Па пре би летал ако постои ризик? Поарно чекај си да се средат временските услови и после ќе си леташ ко мече.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.504
Поени од реакции
5.636
Ако го откажат летот има процедура за refund или рукац?
Зависи од компанијата мислам, јас имам искуство само со Визер , ни понудија да се наредиме како сардини пред мала канцеларија, еден по еден на разговор као нудат следен можен лет но не истиот ден.. без платен хотел и слично... рефунд не нудеа у никој случај.. јас додуша се јавував и пишував меилови до менаџмент, па ме рефундираа одвај.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Inaku denes se bese okej, kaj aerodromot se rascisti magla pa si sobrakaa normalno i na vreme( nemam makedonska poddrska/font)
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
194
Поени од реакции
172
Друштво, може е поставено прашањево ама не можев да најдам, ограничувањата за течности до 100 мл. дали важат и за чекираниот багаж? Дали смеам да ставам во чекираниот багаш шампон, парфем итн. без ограничување? Поздрав
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.822
Поени од реакции
5.383
Друштво, може е поставено прашањево ама не можев да најдам, ограничувањата за течности до 100 мл. дали важат и за чекираниот багаж? Дали смеам да ставам во чекираниот багаш шампон, парфем итн. без ограничување? Поздрав
da mozes
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
280
Поени од реакции
58
Друштво, може е поставено прашањево ама не можев да најдам, ограничувањата за течности до 100 мл. дали важат и за чекираниот багаж? Дали смеам да ставам во чекираниот багаш шампон, парфем итн. без ограничување? Поздрав
Можеш да ставиш до 3 л вино ( 2л вино +1л Ракија)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.025
Поени од реакции
3.812
Можеш да ставиш до 3 л вино ( 2л вино +1л Ракија)
само ако виното е бело, а ракијата е жолта онда можеш.. иначе црвено и розе вино не примаат, исто така бела ракија и мастика не примаат.... :свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom