Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
17 мај 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки кога сум се регистрирал на WizzAir сум згрешил во е-маил наместо hotmail.com сум напишал homail.com и така ми ја прифатило регистрацијата. А јас приметив дури откако резервирав лет. Дали може некако да се промени тоа или ми отиде резервацијата во празно :DD
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Za nekoj den so drustvo,za prvpat letam so wizz.Se raboti za odenje vo germanija.Karti se zemeni,to es drugar gi plati site od negova kartica.Sega okolu cekiranjevo,za germanija znam deka e samo na aerodrom, sto znaci potreben ni e samo pasos za identifikacija na salter?
Nekoj drug, so odgovor?
Blagodaram odnapred :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Некој искуство како одат работите за носење со себе лекови (инсулин) со wizz? Имаме потврда дека прима инсулинска терапија, ама во Германија дали би правеле проблеми при влез?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Некој искуство како одат работите за носење со себе лекови (инсулин) со wizz? Имаме потврда дека прима инсулинска терапија, ама во Германија дали би правеле проблеми при влез?
Преведена потврда од лекар,со апостил. Декларираните ги лекарствата сами.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Јас носев 4 шишенца спреј за нос и не ми направија никакви проблеми. 3 во куферот и 1 во рачниот багаж. Чим имаш и потврда терај нема да ти направат проблеми
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.931
Скопје-Штутгарт има некој одено, гледам нема директива од Скопје до Штутгарт, туку најблиску до Меминген, од Меминген до Штутгарт има возови/автобуси?
Колку е оддалечен аеродромот во Меминген од градчето, колку би ме чинело такси до градот или доколку има автобуси дали има да се резервираат од тука карти за да не се замарам таму и колку се цените од Меминген до Штутгарт?
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
На 18ти одам за Меминген, дали во куферот смеам да носам јадење? Кои работи се забранети за носење во куфер?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
На 18ти одам за Меминген, дали во куферот смеам да носам јадење? Кои работи се забранети за носење во куфер?
Јас кога одев за франкфурт во ранецот имав брускети и плазма чоколадни бискоти ништо не ми рекоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.072
Освен штека цигари, имам право да земам тутун за ролање?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Карта за Келн не ми дава да ја чекирам онлајн. Ми вика online check-in is not possible for this airport. Чаре?
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Карта за Келн не ми дава да ја чекирам онлајн. Ми вика online check-in is not possible for this airport. Чаре?
Се чекира неколку дена пред летот, од wizz треба да одобрат веројатно. Јас за Меминген имам чекирано 20 дена пред лет, сега ќе летам за 2 недели и сеуште неможам да ја чекирам, проверувај секој ден ако летот ти е наскоро.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Карта за Келн не ми дава да ја чекирам онлајн. Ми вика online check-in is not possible for this airport. Чаре?
Нема врска во Јануари летав на аеродромот ми ја чекираа беспари.Ми кажаа дека на летовите кон Келн неможе да се чекира онлајн
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Резервирав карта од Скопје до Келн и ми стигна потврда дека сум платил на маил. Е сеа не ми е јасно зошто никаде не ми побара пасош ниту пак ембг. И како оди работата за чекирање, дека картата е во еден правец, дали треба да се чекира?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Резервирав карта од Скопје до Келн и ми стигна потврда дека сум платил на маил. Е сеа не ми е јасно зошто никаде не ми побара пасош ниту пак ембг. И како оди работата за чекирање, дека картата е во еден правец, дали треба да се чекира?
Ако си купувал порано карта од тој акаунт може да си ги има повлечено автоматски од тогаш, може да имаш само проблем ако си сменил пасош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom