Wizz Air летови од/до Македонија

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Абе 500 денари од правец ми бара, две седишта натаму-навамѕ се 2000 :D
Од кога им се 500, беа по 200-300, или па зашто сум летал на дестинации со слична цена... :eek:

Не мораш да одбереш, прескочи го делот, исто ко што не мора да одбереш приоритетно качување или „комотно“ седиште.

Освен ако не си пилотот, кое сакаш друго седиште исто срање ти е со Wizz.
Заради изборот на седиште до прозорот зборам, некои луѓе ко мене сакаат цело време да буљаат низ прозор и се јадат живи ако е облачно. :D

Иначе за комоцијата, секако ја нема, дури и тие „комотните“ да ги одбереш исти курац е. :гик:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од кога им се 500, беа по 200-300, или па зашто сум летал на дестинации со слична цена... :eek:

Не мораш да одбереш, прескочи го делот, исто ко што не мора да одбереш приоритетно качување или „комотно“ седиште.
Го прескокнав ама уште ми седи ова.
upload_2017-5-8_12-50-42.png
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Го прескокнав ама уште ми седи ова.
Прегледај го приврзокот 170437
Ако таму лево у тој поп-ап прозорецот кај што е цената пишува нешто во стилот „Се е во ред, може да продолжите“ мислам дека нема прблем и само ќе ти даде после седиште, бар мене така ми даваше кога не сум одбирал.
 
S

silmarillion

Гостин
Мораш да одбереш и не се доплаќа. Стално имаш опција free. Ваљда поскупи се прв ред и emergency ради некој сантим плус за нозете.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако таму лево у тој поп-ап прозорецот кај што е цената пишува нешто во стилот „Се е во ред, може да продолжите“ мислам дека нема прблем и само ќе ти даде после седиште, бар мене така ми даваше кога не сум одбирал.
Ми стои Status: Confirmed горе.

Мораш да одбереш и не се доплаќа. Стално имаш опција free. Ваљда поскупи се прв ред и emergency ради некој сантим плус за нозете.
Дури и се смениле цените :D
upload_2017-5-8_13-1-1.png
 
S

silmarillion

Гостин
Абе кај и да е Wizz е, континентален е 3 саата преку сила ќе ги издржиш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе кај и да е Wizz е, континентален е 3 саата преку сила ќе ги издржиш.
Саат и нешто е и се слагам, само не сакам да ми кажат на чек ин „аааа немаш резервирано седиште, мора тука да платиш 50 евра“, пошто се говна и можат тоа да го напраат :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ми стои Status: Confirmed горе.


Дури и се смениле цените :D
Прегледај го приврзокот 170438
Добро, МК преводот изгледа е тоа што го пишав, ќе ти генерира само седиште, мислам дека не може бординг пасот да ти биде без број на седиште, така им беше порано до 2014та, сеа е „модернизирано“.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро, МК преводот изгледа е тоа што го пишав, ќе ти генерира само седиште, мислам дека не може бординг пасот да ти биде без број на седиште, така им беше порано до 2014та, сеа е „модернизирано“.
Мајка им да ја модернизирам.
Фала :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Веројатно уште не можеш ниту да ја чекираш картата. Кога ќе бидеш на 30 денови пред летот ќе ти даде бесплатно седиште.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Za nekoj den so drustvo,za prvpat letam so wizz.Se raboti za odenje vo germanija.Karti se zemeni,to es drugar gi plati site od negova kartica.Sega okolu cekiranjevo,za germanija znam deka e samo na aerodrom, sto znaci potreben ni e samo pasos za identifikacija na salter?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Za nekoj den so drustvo,za prvpat letam so wizz.Se raboti za odenje vo germanija.Karti se zemeni,to es drugar gi plati site od negova kartica.Sega okolu cekiranjevo,za germanija znam deka e samo na aerodrom, sto znaci potreben ni e samo pasos za identifikacija na salter?
Не. Со тија кодовите шо ви се пратени на меил треба да ги внесете таму кај шо се чекира и на меил ќе добиете лист на него има име презиме и бр од пасош мислам и подоле пишува This is not a boarding pass , така нешто и со тај лист одете на шалтер на визз на аеродромо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom