Wizz Air летови од/до Македонија

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Vi raboti veb sajtot? Postojano koga otvoram i probuvam da odberam pocetna tocka uopste ne mi dava izbor, samo vrti toa krugceto liljakovo. Probav i od explorer i od chrome istoto go pravi.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Работи. Јас вчера купив две карти за венеција повратни и ми даваше да изберам седиште(секако тоа се доплаќа од 250 до 650 денари)
Види финта со тоа седиштата, просек да земеме 400 денари за двајца 800 повратна 1600денари само за столче да одбереш.
Сексов завзема замав НЕ Ебе кој ќе стаса

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Имаат нов систем, каде што не е прегледно баш дека ти се доделени седишта поради тоа и јас платив за нив. Кога ќе платите последнете го првиот документ што ќе ви стигне на мејл и во него во последната колона пишува на кои седишта сте.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ме занима ако некој се сеќава до сега кој ден беа летовите за Стокхолм во летниот ред за летање? Знам дека во зимскиот се Петок и Понеделник, ама дали во летниот беа други денови или истите се ? За некои дестинации знам дека се менуваат.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Ме занима ако некој се сеќава до сега кој ден беа летовите за Стокхолм во летниот ред за летање? Знам дека во зимскиот се Петок и Понеделник, ама дали во летниот беа други денови или истите се ? За некои дестинации знам дека се менуваат.
Недела и Среда (0600 поаѓа од скопје, 0930 поаѓа од стокхолм)
 
Последно уредено:

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Направив уплата за карти преку мобилната апликација и не добив ништо на маил . Чек ин најранобпосле 18 февруари ми пишува. Нормално е ова да не жи стигне ништо на маил ??

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Направив уплата за карти преку мобилната апликација и не добив ништо на маил . Чек ин најранобпосле 18 февруари ми пишува. Нормално е ова да не жи стигне ништо на маил ??

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Баш ништо не доби
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Здраво.Чекирав билет за во март,извршена е наплатата преку visa,платен е билетот и багаж од 23 килограми.На мејл ми стигна картата,го пишува кодот и ако истата ја распечатам во pdf таа ќе биде 5 страници.Претходно знам дека секогаш картата ми била 1 страница.Освен тоа немам избрано седиште,и не ми побара податоци од пасошот.Пишува само дека кога ќе биде летот тогаш со пасошот ќе биде извршена идентификацијата,и седиштето ќе ми биде доделено тогаш.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Преку пц уплати или преку апликација од мобилен ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Искрено не знам што прават. Купив два пара билети. На првите во добиениот документ немаше доделени седишта. На вториот имаше две кои не беа едно до друго но само во документот на мејл. Кога одиш на нивната страна на макетата од авинотот немаше означени како порано седишта со розево места кои ги имаш добиено рандом.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Јас преку апликацијата уплатив. Ми стигна sms порака од банка дека е платено. Добив confirmation number на самата апликација и толку. На маил ништо

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Направив нова глупост. За едно лице два пати е платено со различна картичка иста сума за еден ист лет ( до копенхаген). Треба да се јавам во калл центар или има некоја друга опција едната сума да ми ја рефундираат ? Има ли некој некаква идеја?

Пс. И глупиот два пати плаќа

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Направив нова глупост. За едно лице два пати е платено со различна картичка иста сума за еден ист лет ( до копенхаген). Треба да се јавам во калл центар или има некоја друга опција едната сума да ми ја рефундираат ? Има ли некој некаква идеја?

Пс. И глупиот два пати плаќа

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Се јавив у контакт центарот и фала богу завршив работа. Рефунд ќе направат за 10-тина дена. (10 мин чекав на англиски и никој не се јавуе али зато пробав на бугарски за 2-3 мин завршив работа)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Абе нормални се овие ид Виз со цените. Сестра ми сакаше да резервира три повратни билети со виз на релацијата Копенхаген-Скопје-Копенхаген, за еден возрасен и два деца до 14 години за месец јули и што да видам цените изгор скапи а се водат како нискобужетна авиокомпанија. За тројца цената беше 1680 евра без багаж,а со багаж од 23 кг цената е 1889 евра.
А со Croatia Airlines и со Austrian Airlines цените беа по 787 евра со вклучен багаж што е 1102 евра поефтино од визз.[DOUBLEPOST=1485175494][/DOUBLEPOST]А преку Малмо цените се 1737 евра без багаж или 2012 евра со вклучен багаж. Или 1225 евра поскапо од кроациа и аустриан аирлинес
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom