Windows Phone 8 (генерална дискусија)

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Луѓе, дајте некои сугестии како да го средам Start screen-от, немам никаква идеја како да ги подредам :D

И ако може името на апликацијата што беше со која што може да се става empty tiles, или како и да беа.
Копирај од сликите шо ги ставаат на статиите овие од wpcentral.com , јас така правам :D
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
некој апдејт се појави денес (пишуваше critical update или така нешто) има некој повеќе информации ????
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дечки помош, ми пристигна од кина лумиа 630 и никако не можам да сменам јазик. Гледав видео и влегувам во третото под време и место(го познав дека пиши утц+5) и кога ке одберам нов јазик притискам рестарт и пак е на хиероглифи.
....

Готово го средив, телефонот е гром. Ќе ме читате често на темава бидејќи ми е прво искуство со Виндовс.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки помош, ми пристигна од кина лумиа 630 и никако не можам да сменам јазик. Гледав видео и влегувам во третото под време и место(го познав дека пиши утц+5) и кога ке одберам нов јазик притискам рестарт и пак е на хиероглифи.
....

Готово го средив, телефонот е гром. Ќе ме читате често на темава бидејќи ми е прво искуство со Виндовс.
Пиши што си направил и како го реши за другите да знаат како ?


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Пиши што си направил и како го реши за другите да знаат како ?


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
Во тастатура требало да се смени јазикот, јас менував во јазик и регион.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дали се доволни 512мб рам за да работи добро еден windows phone, конкретно разгледував Лумиа 635 со 512 рам, па сакам да знам како ке вози телефонот.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дали се доволни 512мб рам за да работи добро еден windows phone, конкретно разгледував Лумиа 635 со 512 рам, па сакам да знам како ке вози телефонот.
Доволни се, одлично ќе си работи телефончето
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Дечки помош, ми пристигна од кина лумиа 630 и никако не можам да сменам јазик. Гледав видео и влегувам во третото под време и место(го познав дека пиши утц+5) и кога ке одберам нов јазик притискам рестарт и пак е на хиероглифи.
....

Готово го средив, телефонот е гром. Ќе ме читате често на темава бидејќи ми е прво искуство со Виндовс.
go poraca od nekoja strana? ke moze link...?:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom