Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Здраво, да си прашам пред да направам глупост некоја. Ако му направам фактори ресет на телефонот ќе се избрише ли целата меморија како слики и музика? Дали може на некој друг начин да се смени мајкософт акаунтот поврзан со телефонот?
Ако имаш СД картичка на телефонот ќе ти даде опција за штиклирање ако сакаш или не да ја форматира и неа уз главниот ресет. Доколку немаш сд слот тогаш се ќе ти форматира од корен со што доколку имаш претходно вкчучен бекап да прави на првото вклучување после ресетирањето ќе те праша дали сакаш да направи ресторе од еден од тие бекап-и кои што всушност се снимени на ОнеДрајв-от. Доколку имаш вклучен бекап за фотографиите и видеата провери си само преку компјутер, дали сите ти се присутни таму. Тие ти се фиксни таму и едино само рачно можеш да бришеш од таму.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.461
Поени од реакции
5.501
Здраво, да си прашам пред да направам глупост некоја. Ако му направам фактори ресет на телефонот ќе се избрише ли целата меморија како слики и музика? Дали може на некој друг начин да се смени мајкософт акаунтот поврзан со телефонот?
Нема никаков начин да сме смени акаунтот освен фактори ресет.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Дали ви се јавува проблем при логирање на Нокиа акаунтот? Јас не можам да се логирам цело време ми дава нетворк ерор. А потребен ми е тој акаунт за користење на некои апликации како МихРадио.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Дечки, да се пофалам на овој форум. Порачав Лумиа 930 и ќе барам помош околу WP. Се надевам дека промената од Андроид на WP ќе се исплати.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.302
Нема потреба од мислење :)
Jaс барам некого со искуство, не ми праќај линк од gsm arena, еве на пример некои се жалат дека тачот на 535 е срање. За gsm arena сум и сам способен да направам компарација
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас имам 535 неам никакви проблеми со тачот ;)
Jaс барам некого со искуство, не ми праќај линк од gsm arena, еве на пример некои се жалат дека тачот на 535 е срање. За gsm arena сум и сам способен да направам компарација
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ја би се одлучил за ХТЦ
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Не сум фатил во рака ХТЦ ВП до сега. Колега зема 640ка, телефонот е навистина одличен. Башка ќе си добие ВП 10 најрегуларно. Одлична зделка.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Jaс барам некого со искуство, не ми праќај линк од gsm arena, еве на пример некои се жалат дека тачот на 535 е срање. За gsm arena сум и сам способен да направам компарација
Мене вчера ми стигна 535, за жал не сум дома, на одмор сум али синот дома ја зеде ја пробваше и вели дека е супер, ќе го прашам за тачот, тој има Самсунг галакси некој амерички модел андроид па може да каже споредба или ако почекаш да се вратампа лично да се уверам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom