Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Доста интересно ми изгледа новиов Windows Phone 8 OS, па тука можеме да дискутираме за се околу него. Тие што имале искуство со OS-ов, нека споделат импресии :).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
и мене ме интересира за Win.Phone8 пошо планирам наредниот телефон со таква платформа да си купам ама проблемот е што не знам какви се впечатоци и можности како кај андроиди и иОС и ајде ќе чекам некои да споделат искуства ? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
и мене ме интересира за Win.Phone8 пошо планирам наредниот телефон со таква платформа да си купам ама проблемот е што не знам какви се впечатоци и можности како кај андроиди и иОС и ајде ќе чекам некои да споделат искуства ? :)
Моментално на што си корисник, ајфон или андроид? Што те интересира поточно за да ти кажам подетално. Сега е доцна ама утре ќе ја пополнам темава како што треба па ќе ти биде појасно
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Моментално на што си корисник, ајфон или андроид? Што те интересира поточно за да ти кажам подетално. Сега е доцна ама утре ќе ја пополнам темава како што треба па ќе ти биде појасно
Dali e baven
:)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Dali e baven
:)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
Хаха, Windows Phone е најsmooth телефон на пазарот моментално (безразлика дали е од 10 илјади денари, или од 35 илјади денари).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Dali e baven
:)

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
Едноставен одговор ДА.

Не секој телефон може да "тера" Windows Phone, бидејќи Microsoft има поставено минимум побарувања од еден телефон. Со тоа побарување корисникот кој и телефон да го одбере ќе биде максимално задоволен од брзината и стабилноста на windows phone.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Моментално на што си корисник, ајфон или андроид? Што те интересира поточно за да ти кажам подетално. Сега е доцна ама утре ќе ја пополнам темава како што треба па ќе ти биде појасно
сега моментално користам андроид ХТЦ ДХД и имам ајпад 3 значи iOS е,а сега си мислам каков е Винд.Фон 8 само знам дека е доста брз и толку:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
сега моментално користам андроид ХТЦ ДХД и имам ајпад 3 значи iOS е,а сега си мислам каков е Винд.Фон 8 само знам дека е доста брз и толку:)
Извини што ме чекаш да ти одговорам немав време баш деновиве. Утре ќе ти објаснам подетално.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
сега моментално користам андроид ХТЦ ДХД и имам ајпад 3 значи iOS е,а сега си мислам каков е Винд.Фон 8 само знам дека е доста брз и толку:)
Доста различен и уникатен за разлика од тие два. Прво да започнеме со хардверот.

Сликите си го кажуваат своето, уникатен хардвер уникатни бои кој му одговараат на windows phone. Сакаш да бидеш забележан? Не ти треба ајфон 5 земи нокиа жолта ставија на маса сите ќе ја видат :pos:

Наредно софтвер...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
и мене ме интересира за Win.Phone8 пошо планирам наредниот телефон со таква платформа да си купам ама проблемот е што не знам какви се впечатоци и можности како кај андроиди и иОС и ајде ќе чекам некои да споделат искуства ? :)


5 минутно видео кое објаснува одлично за windows phone 8
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
4,4 Милиони Лумии продадени последниот квартал. Што за разлика од лани едвај стигнаа до 1 милион. Што значи Windows Phone 8 e на одличен, одличен почеток
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Земав за девојка ми HTC 8S со Windows Phone 8 ... работи перфект иако не е некоја висока класа, туку е во класа на Desire X да не речам ист само што тој е на андроид

работи брзо без лагирања и слично, е сега маркетот нема милиони тони апп како iOS и Андроид ама оние Must have ги има и повеќе, треба да поработат на поголем број апликации

Замерки немам за оперативниот, можеби и јас понатака ќе пробам да користам некој месец телефон со WP8 :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Земав за девојка ми HTC 8S со Windows Phone 8 ... работи перфект иако не е некоја висока класа, туку е во класа на Desire X да не речам ист само што тој е на андроид

работи брзо без лагирања и слично, е сега маркетот нема милиони тони апп како iOS и Андроид ама оние Must have ги има и повеќе, треба да поработат на поголем број апликации

Замерки немам за оперативниот, можеби и јас понатака ќе пробам да користам некој месец телефон со WP8 :D
Одличен избор, штета што народот нема доволно храброст да го проба windows phone 8. Кога ќе го пробаш сваќаш дека е одличен за смарт телефон
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Одличен избор, штета што народот нема доволно храброст да го проба windows phone 8. Кога ќе го пробаш сваќаш дека е одличен за смарт телефон
Samo nezz kako moze da se stavi mp3ka na ringtone :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom