Windows Phone предизвик

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас веќе имав почнато на еден проект како ми се погоди ова одлилично. Ви посакувам на сите среќа и лесно правење на вашата апликација.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Учествуваше некој?

Се покажаа доста дарежливи, за сите кои учестуваа добија девелопер акаунт на аппа маркет

65 фунти за регистрација + 30 фунти за аплоад на апликација + имате уште 6 фунти за апдејт + имате да си го отклучите телефонот 25 фунти

126 фунри * 72 денари = 9000 денари

http://appamarket.com/pricing.aspx

Мене апликацијата првиот пат ми ја одбија само заради тоа што немав напишано- This application is in Macedonian language. Па со вториот апдејт ми ја прифатија.


Исто така посебна пофалба до предавачите и организаторите , Дејан, Орце и Филип. Дечките стоеа на располагање за било каков проблем. Дечки со искуство, кој не го чуваат за себе, пофални зборови и големо благодарам до нив.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Учествуваше некој?

Се покажаа доста дарежливи, за сите кои учестуваа добија девелопер акаунт на аппа маркет

65 фунти за регистрација + 30 фунти за аплоад на апликација + имате уште 6 фунти за апдејт + имате да си го отклучите телефонот 25 фунти

126 фунри * 72 денари = 9000 денари

http://appamarket.com/pricing.aspx

Мене апликацијата првиот пат ми ја одбија само заради тоа што немав напишано- This application is in Macedonian language. Па со вториот апдејт ми ја прифатија.


Исто така посебна пофалба до предавачите и организаторите , Дејан, Орце и Филип. Дечките стоеа на располагање за било каков проблем. Дечки со искуство, кој не го чуваат за себе, пофални зборови и големо благодарам до нив.
Да, учествувавме со игра што ја спремаме за Imagine Cup.


Мада верзијата што ја пријавивме на челинџот нема доста од работите што се на трејлерот (ги направивме после тоа). :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Перфект е бе, незнам колку и како имаше апликации пријавено мислам дека апликацијава т.е играва ви е перфект!! Ви ја прифатија на маркетот до 5-ти мај мислам дека треба да ви е на маркетот ако ви е да ви дадам едно ревју убаво :)
--- надополнето: 2 мај 2012 во 23:18 ---








Ете ја мојата, ја правев сам, некаде околу 10-тина дена ми требаше бидејќи ништо не знаев тотално почетинк сум, поради немање време не успеав да внесам мапа и навигација. Ќе биде нареден апдејт.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Најс! Ајде со среќа :)

Иначе на аппамаркет пишува дека сме на маркетплејс, пративме мејл ни пратија таргет линк али сеуште не е ставена играта. Ако не ја стават до 4ти ќе пишиме пак...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Најс! Ајде со среќа :)

Иначе на аппамаркет пишува дека сме на маркетплејс, пративме мејл ни пратија таргет линк али сеуште не е ставена играта. Ако не ја стават до 4ти ќе пишиме пак...
Откако ќе ве одобрат 24 часа треба да поминат за да ве има на маркет.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја фура супер, ви оставив 5 стар ревју и пишав нешто коол ап ова она :).

Него некако малце damage даваат овие, секогаш на крајот 1-2 ми бегаат од почеток :icon_mrgr:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ја фура супер, ви оставив 5 стар ревју и пишав нешто коол ап ова она :).

Него некако малце damage даваат овие, секогаш на крајот 1-2 ми бегаат од почеток :icon_mrgr:
Хаха фала :), иначе сите стази се тестирани и може да се поминат со 0 pollution :) Би требало за брзо време да ја ставиме последната верзија со сите работи што се на трејлерот (дожд итн) Ова беше забрзано за предизвикот :)

Твојата апликација ја има на Маркетплејс?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Хаха фала :), иначе сите стази се тестирани и може да се поминат со 0 pollution :) Би требало за брзо време да ја ставиме последната верзија со сите работи што се на трејлерот (дожд итн) Ова беше забрзано за предизвикот :)

Твојата апликација ја има на Маркетплејс?
Ја ставија пред 3-4 дена, после 300 маки :)

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/c82d7009-6a9e-4658-a442-5e037185aead
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ErT

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ај ќе видам да ја спуштам кога ќе зеам вп7 :), иначе не знам дали веднаш ги објавуваат ривјуата али твојот ривју не се гледат на страната...


Највероватно ќе биде утре.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Кој знајт на колку време се ажурира...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom