Windows Phone: Помош и поддршка

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Во врска со DataSense на HTC 8S.

Како што читав, дали ќе ја имаме апликацијата зависи од мобилниот оператор. Телефонот ми е купен од T-Mobile и е carrier locked. Дали T-Mobile поддржува DataSense?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Некој да ме просветли како да намалам/зголемам звук на звучник кога зборувам Lumia 820? Моментално, многу ми вика телефонот, сите наоколу ме слушаат... а на +/- копчињата од страна ми го намалува ringtone volumе наместо онај за зборувањето...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Некој да ме просветли како да намалам/зголемам звук на звучник кога зборувам Lumia 820? Моментално, многу ми вика телефонот, сите наоколу ме слушаат... а на +/- копчињата од страна ми го намалува ringtone volumе наместо онај за зборувањето...

Само во тек на разговор можеш да регулираш јачина на звук за разговор. Бар на мојот телефон така е, и често регулирам, така да до сега не сум имал проблем.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Само во тек на разговор можеш да регулираш јачина на звук за разговор. Бар на мојот телефон така е, и често регулирам, така да до сега не сум имал проблем.
Го најдов конечно... не само во тек на разговор, туку и телефонот треба да ти е на уво :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Некој да постира АПН подесувања на интернет, за HTC 8S на т-мобиле
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Го најдов конечно... не само во тек на разговор, туку и телефонот треба да ти е на уво :)

:cuc: Се убив барајќи како да го зголемам звукот, беше неподносливо тихо. Тенкју Џиш
 

iLMelone

тк-ск
Член од
10 јули 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Hangouts алтернатива на која ќе ги имам и групните чатови? :/

Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Зошто не ми ги дава сликите од Camera Roll да ги видам на лаптопот, фолдерот го дава празен, а има слики. Лаптопот ми е на Win7, мобилниот е WP8.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Зошто не ми ги дава сликите од Camera Roll да ги видам на лаптопот, фолдерот го дава празен, а има слики. Лаптопот ми е на Win7, мобилниот е WP8.
Зависи каде ги меморира сликите.Види да не ти се во меморијата на телефонот.Имаш ли сметка на хотмаил.Може и кртичката да ти е расипана.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Да, во меморијата на телефонот се. Овие слики, и тие на картицата, ги гледам најнормално на телефонот, ме чуди зошто на лаптопот не ги гледа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Да, во меморијата на телефонот се. Овие слики, и тие на картицата, ги гледам најнормално на телефонот, ме чуди зошто на лаптопот не ги гледа.
Koга ќе го приклучиш телефонот на компјутер ти излегува плаво бел прозорец на него пишува browse files го одбираш
browse files>phone>pictures и барај ги сликите во camera roll,sample pictures saved pictures

Можеш и директно
My computer>windows phone>pictures и барај ги сликите во camera roll,sample pictures saved pictures

Aко ти е заклучен телефонот треба да го отклучиш за да можеш даа изнесуваш и внесуваш податоци
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.384
Поени од реакции
4.856
Ај едно прашање поврзано со win8 и wp8.1
Како да избришам апликации од профилот кој сум ги инсталирам за да ги пробам па сум ги избришал
Sent from my голубарник using гулаб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom