Windows Media Player cannot rip one or more tracks from the CD.

Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
имам проблеми со рипувањето песни...порано добро си работеше а сега веќе не.....најдов некои информации на нет ама ништо конкретно...променав некои опции во Tools и пак ништо....веројатно ми недостига некој codecs...ако може некој да ми помогне....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Њиндовс Media Player? U serious :/

Дај симни си некоја достојна програма за тоа.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Њиндовс Media Player? U serious :/

Дај симни си некоја достојна програма за тоа.
А што му фали? Ако инсталира добар кодекс нема потреба од друга програма.
За прашањето еве го најпознатиот кодекс симниго и пробај.:)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
А што не му фали :)
Да без кодекси фаличен е, невикам не.
Но со пакетот од кодекси го има се она што на некого му е потребно. Тогаш немојте да барате замерка одличен е, чита преводи на филмовите, пушта огромен број видео и ауди формати...
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Да без кодекси фаличен е, невикам не.
Но со пакетот од кодекси го има се она што на некого му е потребно. Тогаш немојте да барате замерка одличен е, чита преводи на филмовите, пушта огромен број видео и ауди формати...
о море КОДЕКС еден... :D кодеци се викаат..

Audiograbber иначе е најбољи од сите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
имам проблеми со рипувањето песни...порано добро си работеше а сега веќе не.....најдов некои информации на нет ама ништо конкретно...променав некои опции во Tools и пак ништо....веројатно ми недостига некој codecs...ако може некој да ми помогне....
WMP :eek: Уште ли има такви што рипуваат песни :vozbud: Јас на времето користев CDex. У ПМ симни си ги песните од јутјуб во кој сакаш формат и не се брлави со ЦД и слични глупости :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom