Windows 7 (mobile)

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Не, чекај ќе ги најдеме на интернет сега
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 20:14 ---


Значи сега одиш вака

Settings - Cellular - Edit APN (ќе го видиш подолу е)

Внатре кога ќе влезеш пишуваш следното

Подесувања за Internet (за нови корисници):
APN datacard
Login <празно>
Password <празно>

Подесувања за Internet (за постоечки ONE postpaid корисници):
APN internet
Login <празно>
Password <празно>

Подесувања за Internet (за постоечки One припејд корисници):
APN 3ginternet
Login <празно>
Password <празно>
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 20:14 ---
Пробај и кажи
Фала многу средив. Во One еден сат не знаеше да го среди а 2 мин работа било:tapp:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Моментално имам 7.10 (8779) и ми пишува up to date.
Спуштиго ова http://windowsphonehacker.com/files/seveneighter.zip

Поврзиго телефонот и кликај Instal wp 7.8

Така ќе му направиш 3-4 пати.

НЕМОЈ да го дисконектираш телефонот додека апдејтираш
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 20:54 ---
p.s

Не дека ќе се деси нешто, сепак е на твој ризик :)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Како ги барате и дали воопшто ги има македонските апликации? Јас ја имам само nastani.mk, ваљда треба да има уште наши...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Знаеш кога ќе преработи на wp8? Една од најдобрите апликации на WP
Оваа ја има на 8-ката ама е само на Нокиа телефони. Исто и на 7-кава е на нокиа. Јас имам LG , но ми е "џеилбрејкован" и затоа можам да редам апликации од Нокиа.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Good one друже (y)

За малце ќе се јавев во метропол во 3 сабајле синоќа :D Не очекував speed dial ко ќе стисниш на контакт.

Инаку симнете ја Тrapster, ако продолжи да се развива ќе биди супер.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Good one друже (y)

За малце ќе се јавев во метропол во 3 сабајле синоќа :D Не очекував speed dial ко ќе стисниш на контакт.

Инаку симнете ја Тrapster, ако продолжи да се развива ќе биди супер.
Тоа е оставено јавувањето за изненадување :pos:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Продолжува апдејтот за 7.8. Конектирајте ги телефоните, јас апдејтирав и забележав дека тоа чекањето за стартување на апликација го нема. (y)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
7.10.8860 кај мене не го реши проблемот со чекањето, т.е livetile bug-от, сега го апдејтирам на 8862, како шо читав на повеќе форуми.

Live Tiles. Fixes performance issues from a previous update.
Ова се очекува...

Marketplace and Xbox. Expands Windows Phone Marketplace and Xbox support to new countries and regions.
и ова
Other improvements. Includes many other improvements to Windows Phone.
Се приказни за мали деца :noze:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075

Kajgana Shop

На врв Bottom