Windows 7 (mobile)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Да, анимацијата е за малку побавна, не ми смета. Него дај ставете по некој скрееншот да видиме како сте се средиле
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 17:57 ---


Одма под тие икони следуваат овие

 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Пробав со финтата од Blackest Eyes и ми излезе update за Nokia Lumia 610 7.10 го упдетирав и нема никаква промена во менито...
Исто така дали знае некој како да активрам 3G интернет од One бев не можат да се снајдат, како активиравте вие 3G интернет
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Пробав со финтата од Blackest Eyes и ми излезе update за Nokia Lumia 610 7.10 го упдетирав и нема никаква промена во менито...
Исто така дали знае некој како да активрам 3G интернет од One бев не можат да се снајдат, како активиравте вие 3G интернет

Во заградата треба да пишува 8852. 3 пати го апдејтираше или само еднаш?

п.с. Џои Како успеа да направиш скриншот?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
"Jailbreak" му имам направено јас на телефонот затоа можам.
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Во заградата треба да пишува 8852. 3 пати го апдејтираше или само еднаш?

п.с. Џои Како успеа да направиш скриншот?
Само еднаш ама не ми дава сега пак Update
и можи да помогни некој за 3G интернет да активирам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Нема такво нешто кај мене :/ и во One не можат да се снајдат.
Одвори телефонот и бирај следното ##3282# па кликни на точките долу и оди settings и кажи што ти пишува во Network Type?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Oва информацииве за да го потполнам ова apn треба да ги најдам во One?
Не, чекај ќе ги најдеме на интернет сега
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 20:14 ---
Oва информацииве за да го потполнам ова apn треба да ги најдам во One?
Значи сега одиш вака

Settings - Cellular - Edit APN (ќе го видиш подолу е)

Внатре кога ќе влезеш пишуваш следното

Подесувања за Internet (за нови корисници):
APN datacard
Login <празно>
Password <празно>

Подесувања за Internet (за постоечки ONE postpaid корисници):
APN internet
Login <празно>
Password <празно>

Подесувања за Internet (за постоечки One припејд корисници):
APN 3ginternet
Login <празно>
Password <празно>
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 20:14 ---
Пробај и кажи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom