Windows 7 (mobile)

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
Јас имам Лумиа 800 и сум презадоволнаааааааааааа!!!! прави страшни слики!
right click, open image in new tab :)
 

Attachments

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.084
Поени од реакции
18.393
Стигна телефончето?
Дада, супер телефон многу сум задоволен, не е ко други телефони...изгледот на менито, сите контакти поврзани со социалните медиуми итн. баш иновативно. (y)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Јас имам Лумиа 800 и сум презадоволнаааааааааааа!!!! прави страшни слики!
right click, open image in new tab :)
Прекрасно телефонче е тоа, дефинитивно едно од најубавите на пазаров.

П.С

Сличето е бонбона
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 14:54 ---
Дада, супер телефон многу сум задоволен, не е ко други телефони...изгледот на менито, сите контакти поврзани со социалните медиуми итн. баш иновативно. (y)
Кога ќе сакаш кажи да го отклучиме, LG се најлесни за да им направиш "jailbrake"

Попосле ќе пишам што се може да се прави на еден windows phone ако се отклучи.
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.084
Поени од реакции
18.393
Прекрасно телефонче е тоа, дефинитивно едно од најубавите на пазаров.

П.С

Сличето е бонбона
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 14:54 ---


Кога ќе сакаш кажи да го отклучиме, LG се најлесни за да им направиш "jailbrake"

Попосле ќе пишам што се може да се прави на еден windows phone ако се отклучи.
Мојот има Водафоне брендинг но читав дека нема некој пречки во телефонот туку само изгледот на менито било црвени и имала некоја апликација но двата работи се лесно за менувајне. Прво го апдејтирав телефонот сега ми е со најнови апдејти. А тоа џејлбреј што корист има? Не сум толку упатен за тие работи ама сум заинтересиран ако имаш некоја информација :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Мојот има Водафоне брендинг но читав дека нема некој пречки во телефонот туку само изгледот на менито било црвени и имала некоја апликација но двата работи се лесно за менувајне. Прво го апдејтирав телефонот сега ми е со најнови апдејти. А тоа џејлбреј што корист има? Не сум толку упатен за тие работи ама сум заинтересиран ако имаш некоја информација :)
Не сум дома да пишам што како детално

но доволно е да ти кажам дека можеш да редиш апликации од Нокиа, ХТЦ , да си редиш "фрее" игри апликации.

Доволно нели :)
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.084
Поени од реакции
18.393
Не сум дома да пишам што како детално

но доволно е да ти кажам дека можеш да редиш апликации од Нокиа, ХТЦ , да си редиш "фрее" игри апликации.

Доволно нели :)
Дада не би било лошо, на пример нокиа мапи итн. :)
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Член од
1 мај 2012
Мислења
153
Поени од реакции
74
Мојот има Водафоне брендинг но читав дека нема некој пречки во телефонот туку само изгледот на менито било црвени и имала некоја апликација но двата работи се лесно за менувајне. Прво го апдејтирав телефонот сега ми е со најнови апдејти. А тоа џејлбреј што корист има? Не сум толку упатен за тие работи ама сум заинтересиран ако имаш некоја информација :)
Колку пари го зеде ако не е тајна?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.084
Поени од реакции
18.393
Прекрасно телефонче е тоа, дефинитивно едно од најубавите на пазаров.

П.С

Сличето е бонбона
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 14:54 ---


Кога ќе сакаш кажи да го отклучиме, LG се најлесни за да им направиш "jailbrake"

Попосле ќе пишам што се може да се прави на еден windows phone ако се отклучи.
Му направив џејлбрејк и веќе качив апликации, аууу каков мерак ми прави телефончево сега не си свесен. Стварно лесно беше ама овие телефони со виндовс имаат огромен потенцијал, само треба да се искористи.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Му направив џејлбрејк и веќе качив апликации, аууу каков мерак ми прави телефончево сега не си свесен. Стварно лесно беше ама овие телефони со виндовс имаат огромен потенцијал, само треба да се искористи.
Ќе видиме сега на 20 Јуни има пресконференција, ќе апдејт некаков дали ќе го добиеме windows phone 8 или ќе одиме на 7.7 верзија ќе видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom