Windows 11

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Можеби конечно ќе ја заменам седмицава. Ама знаеќи ги Мајкрософт повторно ќе форсираат апдејти и ќе враќаат сетизни под дифолд. Ако се нема контрола врз оперативниот како што имаше до виндоус 7, џабе.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Не, седи си мирен. Ја се заебав оти апгрејднав на интел 10 џен, и неќе 7ца сунце и калајсано :mad:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.797
Поени од реакции
11.838
Сега започнав инсталација - да видиме што ќе биде :)
Автоматски споено мислење:

И бидна инсталација... не е лошо, стандард ти бара на почеток сешто да запишува за тебе... за да бидеш up to date токму со она што „тебе те интересира“.
Нека не мора :)

П.С. Нема повеќе FYROM, стои North Macedonia.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.558
Поени од реакции
939
Дизајнот изгледа супер!

Него ќе му најдам јас enterprise верзија, ако прават у опште таква. Без bloatware, без глупости, ем помалце резурси користи, не се замараш и не кочи многу.

Дали би сменил сега? Не. Барем не дур не го надоградам компјутерот. Да му ставам бар 500GB SSD, и 32GB RAM па ќе му ја мислиме. А и плус рана верзија, багови ќе има доста, проблеми очекувано, па заради тоа ќе си почекам.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Штета мојов i7-4790k е надвор од игра за win11 поради глупости ... како процесорот да е бавен пак не го подрќувале за TPM 2.0 енкрипции кои не ни ги користам... блахх.... форсират менување хардвер.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.200
Поени од реакции
7.735
Значи пак ќе ни протнуваат нов Windows 11 на веќе стариот Windows 10?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.348
Поени од реакции
21.850
I pokraj toa sto ne mi go priznava Ryzon 2500U za apdejt, uspeav da go instaliram pa da vidime kako ke bide. Zasega od prv pogled pretezno opticki promeni.
 
O

onefifty

Гостин
До сега без проблем на Ryzen 3600. Во перформанси и слично до сега не гледам никаква разлика со 10ка. На прва мислев дека ќе ме нервираат естетскиве промени ама искрено мислам дека направиле одлична работа, изгледа модерно и флуидно, барем мене ми се допаѓа. Од секогаш сум чекал dа можам на средина на таскбар да пинувам како на макинтош.
Добра основа направиле, само нека продолжат да го пеглаат.
Untitled.jpg
:love:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.595
Поени од реакции
13.281
Not great, not terrible, онака.
Шо е предноста на CHAT апликацијава, освен чатување со луѓе кои имаат Teams? И дали има начин да се тргни од таскбарот?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.700
Поени од реакции
1.610
Not great, not terrible, онака.
Шо е предноста на CHAT апликацијава, освен чатување со луѓе кои имаат Teams? И дали има начин да се тргни од таскбарот?
Може да се тргне имаш таму у опциите да избереш кои икони ќе бидат на таскбар.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.547
Поени од реакции
20.727
До сега без проблем на Ryzen 3600. Во перформанси и слично до сега не гледам никаква разлика со 10ка. На прва мислев дека ќе ме нервираат естетскиве промени ама искрено мислам дека направиле одлична работа, изгледа модерно и флуидно, барем мене ми се допаѓа. Од секогаш сум чекал dа можам на средина на таскбар да пинувам како на макинтош.
Добра основа направиле, само нека продолжат да го пеглаат.
Прегледај го приврзокот 309322
:love:
ако може да ја споделиш позадината, тенкс :) !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom