William Orbit

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.069
Ова е жива легенда во однос на компонирањето на музика, само не е толку експониран за да сите го знаеме. Неговата музика е најчесто е електронска со амбиентални елементи, но правел и музика за други, како на пример Мадона, целиот Ray of Light албум, потоа All Saints- Pure shores, Pink - Feel Good times итн.
Познат е како и Bassomatic и тоа во почетната фаза од неговата кариера (рани 90-ти) кога има голем хит
Баш во пикот на rave движењето.
Неговите албуми
Orbit
Strange Cargo
Strange Cargo II
Strange Cargo III
Strange Cargo Hinterland
Pieces in a Modern Style [A]
My Oracle Lives Uptown
Pieces in a Modern Style 2 [C]
И денес последниот Strange Cargo 5
Ова е најпрепознатливата песна од него
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom