Wikileaks - реакција на US амбасадата во Македонија за македонската влада.

Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.162
Поени од реакции
27.334
US secret diplomatic cables seen by EurActiv and Bivol.bg, a Bulgarian
investigative journalism website, speak about Gruevski and his entourage
from the ruling VMRO-DPMNE party (see background) instigating a climate of
fear in the EU candidate country.

Може ли само да напоменам дека секоја манџа кај што бугарите се мешале треба да се земе со резерва?
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
US secret diplomatic cables seen by EurActiv and Bivol.bg, a Bulgarian
investigative journalism website, speak about Gruevski and his entourage
from the ruling VMRO-DPMNE party (see background) instigating a climate of
fear in the EU candidate country.

Може ли само да напоменам дека секоја манџа кај што бугарите се мешале треба да се земе со резерва?
Може, инаку секоја вест треба да се земе со резерва. Но вест која е добро криена да не протче во јавноста, а протекла благодарение на викиликс, многу повеќе тежи на страната дека е вистина отколку лага.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.080
Поени од реакции
25.396
https://wikileaks.org/cable/2009/12/09SKOPJE601.html
https://wikileaks.org/cable/2009/07/09SKOPJE332.html

Ете се депешите на Рикер и Навратил. Сем тоа што имаат ужасно промашени политички проценки (особено тој на Навратил), типични за десетокласни дипломати, ништо ново не кажуваат. Освен, можеби, дека Американците имаат инсталирано свои луѓе и во извршната и во судската власт и дека знаат кај кои луѓе треба да се обратат за да си ги заштитат своите.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Мејлови од 2009, објавени пред избори. Ич не е манипулација. (y)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да бе, па ти незнеше дека Бранко од подрумот ја обелодени оваа тајна?
У подрум заврши БЦ? Арно.[DOUBLEPOST=1396970489][/DOUBLEPOST]Ова wikileaks како wikipedia станало изгледа. Секој може да направи edit :)
 
Последно уредено:

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.123
Поени од реакции
18.108
Мејлови од 2009, објавени пред избори. Ич не е манипулација. (y)
Еве ти нешто тазе и ОТ, секако ќе ја бришат темава.Поздрав до Дибра :sleep:
дибра2.png
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
И на тетово е tetova.gov.mk i на гостивар gostivari.gov.mk веќе со години...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ниту Обама, ниту било кој друг нема излезено да ги оспори информациите објавени за државата, институцијата или било што и да водат. Ама затоа нашите одма со тоа дека се манипулации, сакаат да го нарушат цветањето на нашата држава пошто кај нас се' е розево, а сите на друго место патат. Инаку ова не е од сега, објавено е уште од 2011 година.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.820
Поени од реакции
77.255
И на тетово е tetova.gov.mk i на гостивар gostivari.gov.mk веќе со години...
Тоа е затоа што нашата власт нема моќ/способност да спроведува закони на таа територија, веќе со години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom