Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

Член од
9 февруари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
49
Докажани и сигурни како со домет така и со квалитет, ти го препорачувам исто овај модел во тој ранг до 1000 ден.
TP-Link Wireless N Router 150Mbps WR-740N
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
460
Докажани и сигурни како со домет така и со квалитет, ти го препорачувам исто овај модел во тој ранг до 1000 ден.
TP-Link Wireless N Router 150Mbps WR-740N
И јас топло овој го препорачувам, зашто јас го имам веќе година ипол и сум немал никакви проблеми од стабилност. Сум ја добивал максималната брзина на преземање дури и кога сум два спрата под мојот стан (а тоа значи на 4 црти) максимално што сум измерил да фати е едно 100 метри надвор од зградава (односно јас сум 6ти влез, а фаќало до 3-ти влез и тоа на телефон - што има дупло послаба wifi картица од лаптоп или нешто друго). Рутеров е закон за тие пари!
 
Член од
21 август 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Здраво дечки, ми треба вашаа помош. Веќе цела недела ми дава NO INTERNET ACCESS на секој 5мин ми паѓа и морам одново да се конектирам некогаш успешно ама некогаш и не. Во што би можел да е проблемот? ... инаку користам индернет кој го делам со комшиите, поточно земам од него со помош на модем па од модем во ком. Ужасно ме иритира ова што морам на секој 15 мин да го конектирам плсссссссссс хелппппп :(
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Која фирма мислите е најдобра за рутери? Ми треба да е квалитетен, добар за домашна употреба... Може и да дадете некоја препорака за некој од анхоч, амц, емимедија и сл....?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.009
Поени од реакции
33.833
Која фирма мислите е најдобра за рутери? Ми треба да е квалитетен, добар за домашна употреба... Може и да дадете некоја препорака за некој од анхоч, амц, емимедија и сл....?
Linksys WRT54 GL.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.910
Поени од реакции
31.242
глеам во анхоч овој е 3 890 ден, па не ми се даваат толку за рутер, максимум 2 000 би дал...Некој предлог за до тие пари?
Јас пред година ипол зедов TP-link најефтин од сите , ми беше срам да го купам, 990 денари, има вајрлес и 4 порта, до сега нема никаков проблем направено, фаќа низ спратот од куќата, пример кујната ми е од него низ 2 зида и една просторија меѓу нив, никаков проблем, исто и во детската, околу 10 метра 2 зида, си фаќа без проблем
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Здраво. Го имам ова:

Пишува дека е PBX IP02 така нешто и на него пишува Model: AG-188N.
Е сега на компјутеров си работи нормално, а на лаптопот не го наоѓа како wifi. Јас го немам конфигурирано и пробувам ама никако ни да почнам оти незнам... Братучед ми го има истиот рутер и кај него има wifi.... Како да го напрам !?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
пробај да отвориш веб-страна (од компјутер) 192.168.1.1 или 192.168.0.1 имаш таму help ќе си прочиташ. би требало да има quick setup.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
пробај да отвориш веб-страна (од компјутер) 192.168.1.1 или 192.168.0.1 имаш таму help ќе си прочиташ. би требало да има quick setup.
Не ми се отвараат и двете страници, стварно незнам оти :mad:
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
пали save mode with networking и пробај. 100% ќе отвори така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom