Whose Line Is It Anyway?

Дискусија во форумот 'Серии' започната од Tiny Tim, 1 август 2013.

 1. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365
  [​IMG]

  Whose Line е скеч шоу започнато отпрвин како програма на Британско радио кое подоцна во 1988 г. добива и своја тв верзија која ке трае 10 сезони, а со нејзиниот завршетокот се започнува и со снимање на Американска верзија во 1998 која ке трае до 2007 г. Секоја епизода се состои од 4 учесници најчесто сочинети од импровизациони комичари на коишто водителот им дава различни задачи и игри да ги импровизираат кои понекогаш се помогнати и од луѓе во публиката и е доста забавно за да се гледа. За разлика од други Британски серии кои се префлуваат на Американско тло и испаѓаат само бледи копии, во овој случај Американската верзија е далеку посупериорна верзија од оригиналот. Како пример, кај Британската верзија изведувачите се менуваат од епизода во епизода, додека пак кај Американската верзија 3-ца од изведувачите се редовни со што се придонесува да има поголема "хемија" меѓу нив затоа што знаат кои им се тиковите и со што можат да се зафркаваат меѓусебно додека пак кај Британциве целиот хумор е некако дрвен. Водителот во Американската серија е Дру Кери а изведувачите се Вејн Брејди, Колин Мокхри и Рајан Стајлс (последните двајца се преземени од Бритинската серија зашто се неверојатно добри) додека 4-от се менува помеѓу Чип Естен, Грег Прупс и Бред Шервуд а има и епизоди со Робин Вилиамс и Вупи Голдберг. Се на се вреди да се гледа затоа што е неверојатно забавна за гледање и лесно можат да се најдат цели епизоди по ЈуТуб или пак сезони по торенти.  Инаку по пауза од 6 години пак се враќа серијава на тв овојпат водена од Ајша Тајлер (Лана од Арчер) и има веќе 3 епизоди искочени во кои форматот е малку сменет но сеуште е добро.

  [​IMG]
  (y)
   
  На MissBiss, Zaphod Beeblebrox, isoffProd и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Pluh

  Pluh

  Член од:
  2 октомври 2008
  Мислења:
  3.434
  Допаѓања:
  7.284
  xаха закон ова..

  звучните ефекти lol'd
   
  На isoffProd и Tiny Tim им се допаѓа ова.
 3. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365

  Just put the microphone in front of your mouth... and sound effect away!

  А интересно е што се рекламира како фамилијарно шоу а цела серија е пропратено се скриени секс вицеви. Up next let's do the Ryan's wife Hoedown!

   
  На Zaphod Beeblebrox му/ѝ се допаѓа ова.
 4. isoffProd

  isoffProd pluskavec

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  162
  Супер! Не знаев дека некој направил пост за WLIIA! \o/
  Иначе вчера се емитуваше четвртата епизода, би требало да ја има онлајн веќе :)

  п.с. Кој ти е омилен момент со Рајан и Колин?? :D :D Знам дека нема шанси да се избере.. ама има еден.. посебен.. хаха
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.950
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365

  Многу ги има за да изберам посебен. Секогаш ми се интересни ми се кога ке фатат меѓу себе да се рчкаат како едниот е ќелав и кананѓанец а пак другиот има огромен нос и огромниг кловновски нозе и кондури(сините :) ) ама пак ако земе некој од страна да ги заебава одма почнуваат меѓусебно да се бранат. Од втората епизода од новиве серии не можам да најдам клип од The Old Man Canadian Choir (момомомомомоуууу моу мммммооооомооууу!), тоа ме изнасмеа многу.

  Кога прават voice over на стари филмови се зверови.


  8:22 DOMINOES! :pos:
   
  На isoffProd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissBiss

  MissBiss

  Член од:
  13 декември 2011
  Мислења:
  504
  Допаѓања:
  815


   
  На Pluh, isoffProd и Zaphod Beeblebrox им се допаѓа ова.
 8. isoffProd

  isoffProd pluskavec

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  162
  Не,не.. нешто што засекогаш ќе ме „гони“.. нешто што никогаш нема да го извадам од глава.. што ќе го сонувам, и во кошмари..
  The Cat. хахах, кога и да видам мачка, прво нешто што ќе ми текне е да земам да избришам нешто со неа :D
  Иначе, еве ги сите епизоди досега, 5 има, и пишува следната кога ќе се емитува :)
  http://www.free-tv-video-online.me/internet/whose_line_is_it_anyway/season_9.html
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365

  Good kitty, good kitty ..... KITTY HAS BEEN DEAD FIVE YEARS!
  --- надополнето: 1 август 2013 во 20:32 ---
  A i ete go

   
  На isoffProd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. isoffProd

  isoffProd pluskavec

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  162
  Ахх, ама не таа ова :D

  --- надополнето: 1 август 2013 во 21:07 ---
  Не, грешка, пардон :D Тоа е sequel-от хаха,
  нигде го нема, само тука, на 10:55 почнува
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365
  Ова ми е најдобар момент  Не знам која епизода е мислам дека 6 сезона беше, ама исто нешто Колин со мачка некоја заебанција правеше и низ цела епизода ке повторуваше мјау и сите се мочаа од смеа. А Дру и Рајан лардилар дидда :ROFLMAO:
   
  На isoffProd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. isoffProd

  isoffProd pluskavec

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  162
  Хахаххаха, ДА! Мора, неможе да помине ајриш дринкинг сонг без Колин да ги изнасмее сите, нема шанси :D
  или кога ќе се избаци со ствари ко Animal Porn итн,
  моментот е You know something is terribly wrong when Laura Hall & Linda Taylor stop playing. хаха :D
  Иначе во новиве ми недостасува Drew..
  Не е лош избор Ајша, дури и супер избор е, им праи шеги и ги исмева, ама ми недостига кога тие го исмеваа Drew.
  Па верувам дека дури и сега кога е ослабнат ќе најдат за што да го зафркаваат :D
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365
  Со Лора Хол беше многу јако кога им ја свиреше YMCA на Колин, Рајан и Вејн а овие мораа да играат и да пејат на еден од публиката но нешто и се зафркна клавирот на оваа па почна темпото на музиката се побрзо и побрзо да иде и овие ке се утепаа од играње за малце. Ке се задавев од смеење тој момент. А Ајша е добра, првото промо што го дадоа на ЈуТјуб со нејзе некако не ми се допадна зашто некако вештачки ми делуваше се околу неа и насмевката и презентацијата. Но еве како што ги гледам новиве епизоди некако многу ќејф ми прави, супер се покажа. А ми фали заразната смеа што ја имаше Дру, кога ке почнеше да се смее и солзи да му течат знаеш дека мора пауза да прават. Го видов инаку во една епизода во Community, човекот не личеше на себе. Костур се сторил.

  Laura Hall has a new album coming. Nothing but 6 hours of HOEDOWN!
   
 14. isoffProd

  isoffProd pluskavec

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  162
  Да, да, или Колин кога се обидуваше break dance да прави хахаха.
  Абе да, ме чуди што не си го видел досега? Во меѓувреме, (пред да почнат со подготовки за Whose Line мислам)
  беа во Вегас: http://www.youtube.com/show/drewcareysimprovaganza
  Малце чудно беше шоуво, ама сепак не беше толку наменето за на ТВ колку што беше за на сцена.
  И без тоа, имаше некои многу добри моменти, со Џеф Дејвис посебно, ќе си направиш споредба, многу добар станал дечкото :D
  Нема врска, не траеше баш долго, ама мило ми е што се вратија на ТВ.
  Некои делови моментално не ми се свиѓаат, ко на пр. сето тоа со guest stars.. ама нема врска, се надевам ќе се потсредат :)
   
  На Tiny Tim му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.950


  Готово, снемам здив од смеење на ова.
   
  MissBiss, Red John, Tiny Tim и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: