White Dimension - Скопски Саем - 18.10.2014

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
После ланскиот fail ќе се замислам дали ќе одам, а и не ми звучат нешто уау имињата...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
На првите изданија не бев, ама сега и за Арктик Мун САМО вреди да се оди. Типот е транс мајстор и ќе пробам тука да не го испуштам .. И така цело лето со ниедна журка не се погодив. Ако донесат уште 1-2 транс ДЈи, биче мелем.
А Белтек е ново име во ЕДМ и знам само дека пушта хаус. As long as it's not Martin Garrix, I approve!

:cuc::cuc: golden trance tune:place:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
А Белтек е ново име во ЕДМ и знам само дека пушта хаус.
Не баш. Како што се сеќавам Белтек имаше песна на последниот ISOS издаден од Тиесто у 2008-ма. Попрво би рекол дека Арктик Мун е понов од Белтек

 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мора да се оди на Арктик Мун, ѕвер е !
Белтек искрено не го знам, ама верувам дека е добар. Се надевам ќе има уште некое добро име :)

 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
5.741
Beltek беше под палка на UMEK, така да чим UMEK имал доверба во него би требало и ние. Но мора да се спомне дека во последниве 3 години пушта само комерцијални срања на фестивалите. За разлика од претходно...
 
T

Torchyrus

Гостин
Beltek беше под палка на UMEK, така да чим UMEK имал доверба во него би требало и ние. Но мора да се спомне дека во последниве 3 години пушта само комерцијални срања на фестивалите. За разлика од претходно...
Го слушав Beltek на Serbia Wonderland Festival во фебруари и не е тој стариот Beltek кога бил под палка на UMEK, сега е сосем изменет како и многу други дј и пушта премногу електро, ќе се уверите сами.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.760
Поени од реакции
20.468
:vozbud::drk::vozbud::drk::vozbud::drk::vozbud::drk::vozbud::drk::vozbud::drk::vozbud::drk:
Дами и Господа, ви го преставуваме добитникот на неколку музички награди за најдобар текстописец,вокалист и музички артист.

Без конкуренција најголемиот вокал артист на светската електронска сцена.
Личноста која учествува на албумите на Armin Van Buuren, Dash Berlin, Cosmic Gate, BT, Gareth Emery, и мн други, директно од Австралија, хитмејкерот на Armada Records на Armin Van Buuren.
White Dimension за оваа година ви го преставува највозбудливиот концерт во живо на еден од најcлушаните музичари на планетава.
Dash Berlin & Emma Hewitt-Waiting,
Armin Van Buueren & Еmma Hewitt-Forever is ours,
Serge Devant & Emma Hewitt-Take me whit you,
Cosmic Gate & Emma Hewitt-Be your sound,
Cosmic Gate & Emma Hewitt-Not enough time,
Emma Hewitt-Colours,
Dash Berlin & Emma Hewitt-Disarm Yourself,
Chris Lake & Emma Hewitt- Carry me away
се само мал дел од нејзините ултраголеми хитови кој ќе ги слушнеме во живо.

Со огромно задоволство ја имаме таа чест да ви ја најавиме за ПРВ пат во Македонија, директно од Австралија прекрасната EMMA HEWITT!!
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Дами и Господа, ви го преставуваме добитникот на неколку музички награди за најдобар текстописец,вокалист и музички артист.

Без конкуренција најголемиот вокал артист на светската електронска сцена.
Личноста која учествува на албумите на Armin Van Buuren, Dash Berlin, Cosmic Gate, BT, Gareth Emery, и мн други, директно од Австралија, хитмејкерот на Armada Records на Armin Van Buuren.
White Dimension за оваа година ви го преставува највозбудливиот концерт во живо на еден од најcлушаните музичари на планетава.
Dash Berlin & Emma Hewitt-Waiting,
Armin Van Buueren & Еmma Hewitt-Forever is ours,
Serge Devant & Emma Hewitt-Take me whit you,
Cosmic Gate & Emma Hewitt-Be your sound,
Cosmic Gate & Emma Hewitt-Not enough time,
Emma Hewitt-Colours,
Dash Berlin & Emma Hewitt-Disarm Yourself,
Chris Lake & Emma Hewitt- Carry me away
се само мал дел од нејзините ултраголеми хитови кој ќе ги слушнеме во живо.

Со огромно задоволство ја имаме таа чест да ви ја најавиме за ПРВ пат во Македонија, директно од Австралија прекрасната EMMA HEWITT!!
...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
:facepalm:

Почнаа е пејачки да викаат пошто електронската сцена ни е ОЧАЈНА
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.099
Поени од реакции
5.741
Ах, значи и ова ќе биде позерфест. I'll pass.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
:facepalm:

Почнаа е пејачки да викаат пошто електронската сцена ни е ОЧАЈНА
Да, стварно е очајно да донесеш еден од најактуелните и најдобри транс вокали моментално. Пошто нели. За вакви ко вас само бора чорба ( по 2131278192 пат ) да му идете, ете го бесплатно у аеродром ќе пее за некој ден. Пошто тоа е неочајно и ново и неслушнато.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
:cuc:

Со огромно задоволство ја имаме таа чест да ви ја најавиме за ПРВ пат во Македонија, директно од Австралија прекрасната EMMA HEWITT!!

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Да, стварно е очајно да донесеш еден од најактуелните и најдобри транс вокали моментално. Пошто нели. За вакви ко вас само бора чорба ( по 2131278192 пат ) да му идете, ете го бесплатно у аеродром ќе пее за некој ден. Пошто тоа е неочајно и ново и неслушнато.
Сигурен сум дека сум бил на повеќе DJ-и од A листата него ти. Или многу си киндер, па за да ти текне дека 2007-2008ма во Скопје се носеа секоја недела диџеишта... сега спаднавме на пеачки (кои што нема да пеат во живо нормално).
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Сигурен сум дека сум бил на повеќе DJ-и од A листата него ти. Или многу си киндер, па за да ти текне дека 2007-2008ма во Скопје се носеа секоја недела диџеишта... сега спаднавме на пеачки (кои што нема да пеат во живо нормално).
Да бе у реду е, киндер сум со 35 год. Пре ти ќе да си киндерот кога ми споредуваш 2007/08 како добри години кога се носеле „диџеишта“. More like 98/99 па до 2003/5 беше добриот период. После тоа е само рециклирање на едно исто, а Ема е фала к**цу нешто поразлично ( и квалитетно) од било што женско-певаљско-електронско-диџејско досега што доаѓало тука. Освен ако не ја сметаш онаа Антонија something something со едната позната песна што фалшираше во Охрид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom