Western & Southern Open Cincinatti 2016

Кој ќе го освои Синсинати?

  • Вавринка

    Гласови: 0 0,0%
  • Раониќ

    Гласови: 4 21,1%
  • Некоја млада нада

    Гласови: 3 15,8%
  • Некоја стара коска

    Гласови: 12 63,2%

  • Вкупно гласачи
    19
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Турнирот во Синсинати ќе се одржи во сенка на ОИ. Роџер Федерер не игра поради повреда а и Новак Ѓокоиќ го откажа учеството. Мареј и Надал доаѓаат уморни од ОИ, па можеби овој турнир шанса за некој игрч од сенка да го освои. Можеби и конечно да видиме шампион на Мастерс роден после 1987 година.

Некои занимливости и најава кај мажите

Ждреб тенисери

Ждреб тенисерки

Минатогодишни шампиони

Машки сингл - Роџер Федерер



Женски сингл - Серена Вилијамс



Машки дубл - Даниел Нестор/Едуард Роже-Васлан




Женски дубл - Хао Цинг Цан/Јунг Јан Цан
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Чан/Чан се бе, не Цан Цан. :D
Инаку не ми се јасни Мареј и Надал али океј, они си знаат. Мртви уморни и двајцата, фатиле доаѓаат у Синсинати да играат. Ај Мареј можда и има некаква шанса, али Надал нема промил шанса да освои титула на брзиов бетон. Веројатно му требаат мечеви за да постигне форма, инаку друга причина за играњево не гледам.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Чан/Чан се бе, не Цан Цан. :D
Инаку не ми се јасни Мареј и Надал али океј, они си знаат. Мртви уморни и двајцата, фатиле доаѓаат у Синсинати да играат. Ај Мареј можда и има некаква шанса, али Надал нема промил шанса да освои титула на брзиов бетон. Веројатно му требаат мечеви за да постигне форма, инаку друга причина за играњево не гледам.
Леле ама сум глуп. Ја отварав у 7 сабајле темава на едно око и сум се изглупирал. На Мареј му е мотив Новак, ако земе титула му приоѓа на 800 поени во atp race, мада тоа значи идење мртав на us open...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Леле ама сум глуп. Ја отварав у 7 сабајле темава на едно око и сум се изглупирал. На Мареј му е мотив Новак, ако земе титула му приоѓа на 800 поени во atp race, мада тоа значи идење мртав на us open...
Како 800 поени, нели сега се некаде кај 5.000 поени разлика? Инаку Мареј одмараше пред да дојде на Олимпијада, така да дури и да стигне финале на Синси мислам ќе му е доволно недела одмор за Ју Ес.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Како 800 поени, нели сега се некаде кај 5.000 поени разлика? Инаку Мареј одмараше пред да дојде на Олимпијада, така да дури и да стигне финале на Синси мислам ќе му е доволно недела одмор за Ју Ес.
:pos:
Томи дај иди брцни си у око и исчезни. :D

Мареј требаше Канада и Синси да ги игра, односно Торонто, а ОИ да ги скокне, ако веќе толку запнал за првото место.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
:pos:
Томи дај иди брцни си у око и исчезни. :D

Мареј требаше Канада и Синси да ги игра, односно Торонто, а ОИ да ги скокне, ако веќе толку запнал за првото место.
Стек Мареј, играчиве поинаку ги гледаат ОИ од нас. И мене така повеќе ќе ми одговараше, ама злато за земјата на играчиве им значи многу повеќе од еден мастерс.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Стек Мареј, играчиве поинаку ги гледаат ОИ од нас. И мене така повеќе ќе ми одговараше, ама злато за земјата на играчиве им значи многу повеќе од еден мастерс.
Знам, ама ти викам ако толку запнал за тоа прво место логично ќе беше да ги скокне ОИ. Вака не знам колку гориво ќе му остане, сега Синси, па УС Опен, па тек после во Азија и на крај Париз и Лондон, баш пеколен распоред, плус и Дејвис Купот додади го тука... Тешко да издржи во ова темпо Мареј, веројатно пак ќе умре од смрт во Лондон, ко и секоја година. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Знам, ама ти викам ако толку запнал за тоа прво место логично ќе беше да ги скокне ОИ. Вака не знам колку гориво ќе му остане, сега Синси, па УС Опен, па тек после во Азија и на крај Париз и Лондон, баш пеколен распоред, плус и Дејвис Купот додади го тука... Тешко да издржи во ова темпо Мареј, веројатно пак ќе умре од смрт во Лондон, ко и секоја година. :D
Не верувам Дејвис куп полуфиналево да го игра.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Какво срање од турнир, како да се игра во Лондон .... :D Врне саат време па играат 20 минути, пак врне саат време па пак играат пола сат, и така до бескрај :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како ќе е денес времето, ќе се игра или пак дожд?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Сељаков Кирјос повторно игра како сељак, игра ноншалантно, прави 3,5 секунди пауза измеѓу поени а на мрежа игра мислиш е егизибиционен меч.

Еве show и со судијата :vozbud: каква петарда мајко мила...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom