VLT -Апарати

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.440
Поени од реакции
16.500
Зарем има некој што мисли дека може да го пробие овој софтвер!? Деца, бегајте подалеку од овие "компјутери".....на време, да не биде после доцна.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.708
ВЛТ кај нас, се поврзани системски со еден сервер на државна лотарија, со глобални џек-поти само за нашава држава.

Сите апарати во нашата држава мора да бидат со добивка над 92% на годишно ниво во корист на играчот. Не смее помалце, бидеќи како што кажав, за све си има извештај и не смее да се намалува/зголемува. Ова е со закон.

Програмирани се исто така процентуално според игра, а најголема добивка кај нас во споредба со сите игри имаат СуперХот20, Дизлинг Хот и Флејминг Хот.

Неможеш да ги „победиш“ никако, можеш само да те посака и да добиеш. Во секој случај, на годишно ниво апаратите секогаш се во +. Можеби некој апарат/казино дава премногу одреден период, но потоа и ќе зима премногу. Све е искалкулирано софтверски.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.301
Поени од реакции
14.099
Јас одев по казина низ Гевгелија само заради жените, никојпат не се коцкав на големи суми. Можеби рулет ќе свртев 500-1000 денари колку да ме видат дека играм, ќе купам пијачка и ќе седнам на шанк. 2015-2016 вриеше млади гркињи во Гевгелија, дојдени беа само за да се напијат и да се изебат. Ех времиња ...
Дел бој, од она што сум те читала низ годиниве, твојот порок се само жените, не мора да се пазиш од коцката. :D
Без лутиш, те зафркавам. :smirce:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.813
Поени од реакции
8.677
Ја еднаш отидов у казино, изиграв 200 денари на апарати, добив 0, испив 4-5 чаши виски.

Победа!
Редовна пракса кога надвор беше ладно, ние имавме по 200-300 ден у нас а ни се пиеше цела вечер на топло.
Толку не се замарав што ќе падне што интересно ми беше сите музики да ги чујам од машината кога ќе спои различни овошја.
На тие па што беа со теми од акциони филмови се осеќав како да сум у флиперница.

Победата беше ретко кога некој ќе не приметеше дека за 200 ден пиеме по пола шише жестоко и културно ќе не замолеше да напуштиме зошто затварале :pos:
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
75
Поени од реакции
132
Абе на психолошка база ми е проблемот, на понудено од шанкерката викам не, глупо ми паѓа да барам дека беспари:вонзем:
Оф леле глупо ти паѓа, тоа сто пати ќе го платиш со парите шо ги оставаш ич нека не ти е глупо.

Јас играв на рулет еден период најмногу што имам фатено од едно вртење се 16.000 ден. а во еден ден 200.000 ден. нулата ми беше фаворит, зависен бев неколку месеци и ептен бев полуден за рулет но кога се најдов у ситуација да помислам на заем сфатив дека е сериозна работава и дека морам по секоја цена да прекинам тешко беше го сонував цело време рулетот но добра карактеристика кај мене е што сум човек од збор па си го испоштував ветеното да не играм веќе.
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.391
Поени од реакции
10.718
Оф леле глупо ти паѓа, тоа сто пати ќе го платиш со парите шо ги оставаш ич нека не ти е глупо.

Јас играв на рулет еден период најмногу што имам фатено од едно вртење се 16.000 ден. а во еден ден 200.000 ден. нулата ми беше фаворит, зависен бев неколку месеци и ептен бев полуден за рулет но кога се најдов у ситуација да помислам на заем сфатив дека е сериозна работава и дека морам по секоја цена да прекинам тешко беше го сонував цело време рулетот но добра карактеристика кај мене е што сум човек од збор па си го испоштував ветеното да не играм веќе.
Навистина станува збор за тешка и длабока зависност. Мене ми изгледа како најдосадното и најбесмислено нешто дури и подосадно од формула1 и фудбал ама проблемот е премногу сериозен, сериозен на нииво на проблем со Хероин.
Би разбрал, иако сум против, разбирам социјално интерактивен комар како затворен покер и барбут, би ја разбрал тенденцијата на навлекување ама со апаративе - Јок. Преглупо е, аме ете веќе станува (станат е) и општествен проблем од катастрофални размери...
Блазеси ти што си се сетил навреме.
Да даде Господ што повеќе од младиве кутри души да се сеќаваат во што поголем број навреме!
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
456
Поени од реакции
237
јас играм од време на време до сега се на се 60тина пати претежно во кладилници кај шо нема никој познат ... во сооднос добивка и загуба може да се каже 65 % добитен 35 % губитен... еднаш закачив и мини џекпот
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.138
Поени од реакции
11.788
Абе на психолошка база ми е проблемот, на понудено од шанкерката викам не, глупо ми паѓа да барам дека беспари:вонзем:
Беспари и пичка бараш, тогаш не ти е глупо нели? :).

Имам еден другар што игра, ама обавезно идеме надувани и седиме на два апарати, колку да сум му правел друштво, и играме со негови пари. И сеа дека играме со негови пари и благодарение на тоа имаме гага пијачки двајцата, секогаш ме тера да викнам пијачка. А мене па секогаш ме мава параноја дека сите околу мене знаат дека сум надуван, и нема шанси да одам или да викнам тура. После некое време ќе стане другаров накурчен и ќе побара пијачки. После за следната тура "ај бе педер порачај ете јас првата тура ја нарачав" муабети, ама нема шанси, параноја си е параноја, и пак накурчен станува и порачува, и така да крај :)

А какви се не филозофии и трикови сум слушнал за како да се провалат апаратите, дефинитивно со тие луѓе не е нешто во ред со мозокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom