VLT -Апарати

Член од
4 ноември 2012
Мислења
22
Поени од реакции
30
Здраво ме интересира дали е возможно да се победат VLT апаратите или барем да си ѓи зголемиш шансите за добивка.
п.с Не очекувам некој да кажи точно шо како сигурно таква работа нема да сподели јавно ,туку некое искуство и слично.
п.с 2 За секоја врата има клуч.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.736
Поени од реакции
4.273
Можеш да ги победиш само ако:
1. Не ги играш
2. Играш стрго за забава или друштво/кафе 100че неделно/месечно.


Компјутер е, штелуван е да дава 30/100. Ако имаш среќа да те спука јако си го победил,ако не се лакомиш и си задоволен со 100че 600-700 ден да земеш и станеш -пак си го победил.
Многу муабети има за тоа како инало цака да ги победиш а пд толку познаници што заглавија на тие апарати, особено од кога ги ставија во кладилниците никој ги нема победено :)
Среќа тоа е едини порок што не ме влече... :)
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
22
Поени од реакции
30
Можеш да ги победиш само ако:
1. Не ги играш
2. Играш стрго за забава или друштво/кафе 100че неделно/месечно.


Компјутер е, штелуван е да дава 30/100. Ако имаш среќа да те спука јако си го победил,ако не се лакомиш и си задоволен со 100че 600-700 ден да земеш и станеш -пак си го победил.
Многу муабети има за тоа како инало цака да ги победиш а пд толку познаници што заглавија на тие апарати, особено од кога ги ставија во кладилниците никој ги нема победено :)
Среќа тоа е едини порок што не ме влече... :)
абее муабетот ми е да ги победиш во смисла да извадиш пари ,не да го победиш порокот ...ако ме разбираш
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.838
Поени од реакции
25.922
абее муабетот ми е да ги победиш во смисла да извадиш пари ,не да го победиш порокот ...ако ме разбираш
Абее муабетот ми е дека ти со целиот памет мислиш дека ќе постоеа тие машини ако имаше начин.
Дополнително, со уште повеќе од целиот памет (?) мислиш дека ако постоеше тоа некој ќе ти го кажеше тука на Кајгана форум откако ќе отвориш тема.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.446
Поени од реакции
13.178
абее муабетот ми е да ги победиш во смисла да извадиш пари ,не да го победиш порокот ...ако ме разбираш
Јас ги победуев едно време на крај ме победија толку многу, шо мораше да се вработам една недела после матурската. Сите одеа на одмор, јас се печев на скара.


И да можеш да ги победиш, џабе е, секогаш пак ќе се вратиш назад и еднаш ќе наебеш а нема шанси да не се заразиш.
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
22
Поени од реакции
30
Абее муабетот ми е дека ти со целиот памет мислиш дека ќе постоеа тие машини ако имаше начин.
Дополнително, со уште повеќе од целиот памет (?) мислиш дека ако постоеше тоа некој ќе ти го кажеше тука на Кајгана форум откако ќе отвориш тема.
Требаше болдирано да напишам за да прочиташ дека не очекувам да ми кажи некој начиб туку можеби негово искуство.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.630
Поени од реакции
22.730
Кога почнаа да стануват актуелни пред 5-6 години јас ставив 500 денари, земав 670. Од тогаш немам седнато и не планирам, со што автоматски сум конечен победник со скоро 3 евра ќар во моја корист.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.104
Поени од реакции
27.343
Кога почнаа да стануват актуелни пред 5-6 години јас ставив 500 денари, земав 670. Од тогаш немам седнато и не планирам, со што автоматски сум конечен победник со скоро 3 евра ќар во моја корист.
Ја еднаш отидов у казино, изиграв 200 денари на апарати, добив 0, испив 4-5 чаши виски.

Победа!
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.391
Поени од реакции
10.718
Бев со еден колега пред 3 години после ,,предновогодишна собиранка."
После 10 мин. безумно ,,штракање" ми вика да сум вклучел автоматски.
Ејј автоматски, само седиш ко теле и зјапаш во екран.
Тогаш ми стана јасно колку се изгубени, Господ нека им е на помош.:popce:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.301
Поени од реакции
14.099
Во казино, едно 4-5 пати, заедно со маж ми, негде прва, втора година од дејтање, кога имавме повеќе слободно време, а со тоа и помалце пари. Али апаратите не ги пипкавме, строго рулет, по 100че, мислам дека обично дуплирав или уште некоја стотка плус, не се збогативме. :D
Сега од коцка останавме на покер по дома, најчесто кој ќе ги мие садовите, вечниот проблем.

Не препорачувам одење по казина. :kruna:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.368
Поени од реакции
13.315
Мене ми треба совет како да си земам од тоа бесплатното пиење што следува а да не се чувствувам глупаво. 3 пати сум влегол и само една лименка фанта што другарчето ми ја донесе се имам напиено :(
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.446
Поени од реакции
13.178
Мене ми треба совет како да си земам од тоа бесплатното пиење што следува а да не се чувствувам глупаво. 3 пати сум влегол и само една лименка фанта што другарчето ми ја донесе се имам напиено :(
Јас пак секогаш кога сум одел ме прашува вработената шо ќе пијам а никогаш не сум земал затоа што не сум дојден за пиење :icon_mrgr:

Сам барај си ако одиш друг пат.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.802
Кога почнаа да стануват актуелни пред 5-6 години јас ставив 500 денари, земав 670. Од тогаш немам седнато и не планирам, со што автоматски сум конечен победник со скоро 3 евра ќар во моја корист.
i sitno je bitno bajo moj
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.368
Поени од реакции
13.315
Јас пак секогаш кога сум одел ме прашува вработената шо ќе пијам а никогаш не сум земал затоа што не сум дојден за пиење :icon_mrgr:

Сам барај си ако одиш друг пат.
Абе на психолошка база ми е проблемот, на понудено од шанкерката викам не, глупо ми паѓа да барам дека беспари:вонзем:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom