VIZA,VEMOLAM POMOZETE :)

Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
Nov sum vo forumov i gledam za se ima posebno i toa mnogu mi se dopaga.Ako nekoj tuka so ima
znaenje za VIZA,dozvola za prestoj znaci vo druga zemja,nekoj so znaj mnogu neka mi kazi ako saka i da zbornime na fb,ili tuka da postavam prasanje,me interesirat nekoj raboti so rabotna viza,fudbaler,semejstvo taka nesto,ako mozi nekoj da mi pomozi VEMOLAM POMOZETE
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Nov sum vo forumov i gledam za se ima posebno i toa mnogu mi se dopaga.Ako nekoj tuka so ima
znaenje za VIZA,dozvola za prestoj znaci vo druga zemja,nekoj so znaj mnogu neka mi kazi ako saka i da zbornime na fb,ili tuka da postavam prasanje,me interesirat nekoj raboti so rabotna viza,fudbaler,semejstvo taka nesto,ako mozi nekoj da mi pomozi VEMOLAM POMOZETE
Прво кажи за која држава си заинтересиран за да знаеме што да ти кажеме. Европа, Америка, Австралија....
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
TURCIJA[DOUBLEPOST=1463412811][/DOUBLEPOST]me interesira toa primer ako slucajno odis tamu da igras fudbal primer te zemi nekoj klub od tamu koj i dae(mozi ima razlika vo ovie pogolemive so se)ama kakva viza treba??,dali so odenjeto tamu mozis da zemis tatko majka brat i familija na cicko(so 2 sina i negova zena),sega mozi ova smesno e ke recis i komsiite ama zato prasvam,me interesiraat mnogu raboti,zato na fb ako se razbira nekoj mnogu
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
TURCIJA[DOUBLEPOST=1463412811][/DOUBLEPOST]me interesira toa primer ako slucajno odis tamu da igras fudbal primer te zemi nekoj klub od tamu koj i dae(mozi ima razlika vo ovie pogolemive so se)ama kakva viza treba??,dali so odenjeto tamu mozis da zemis tatko majka brat i familija na cicko(so 2 sina i negova zena),sega mozi ova smesno e ke recis i komsiite ama zato prasvam,me interesiraat mnogu raboti,zato na fb ako se razbira nekoj mnogu
Турција не бара виза ако идеш само на проба неколку дена или неколку недели. Ако останеш повеќе од 3 месеца ке треба да вадиш работна дозвола, а тоа најубаво у амбасадата да си прашаш на Кале.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
a rabotna dozvola ako izvajs samo jas primer ii drugi nemozi taka ?bitrebalo tatko majka brat da zemat obavezno, primer eve da naprajs dogovor,date zemat ,sovikas potfoe/povase luge so citate sledni
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
a rabotna dozvola ako izvajs samo jas primer ii drugi nemozi taka ?bitrebalo tatko majka brat da zemat obavezno, primer eve da naprajs dogovor,date zemat ,sovikas potfoe/povase luge so citate sledni
Не знам конкретно за Турција да зборам, ама во глобала, право на престој и работна дозвола земјите можат да ти издадат само ако потпишеш професионален договор (прва или втора лига), а не за некој општински клуб каде што планираш како аматер да играш (освен ако си младинец, тоа е подруга ствара и тука тешко е да се каже какви договори признаваат и во кои лиги). И второ, ако си малолетен, тогаш за фамилија едино може да ти дозволат родители да дојдат (али и за ова треба да провериш дали дозволуваат, битно зборот ми е дека едино родители можеби дозволуваат, повеќе не), а ако си полнолетен тогаш едино жена и дете можеби ќе ти дозволат (ама за такво нешто во принцип и се повисоки барањата колку треба плата да имаш да ти дозволат такво нешто) ама сигурно нема и чичковци, тетки и братучеди.

Како што ти кажаа, најдобро прашај во амбасада за се точно да ти кажат, ама искрено смешно ми е како си го замислуваш ова, да почнеш да играш фудбал и цела фамилија 20 души да ти ја донесат.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
a rabotna dozvola ako izvajs samo jas primer ii drugi nemozi taka ?bitrebalo tatko majka brat da zemat obavezno, primer eve da naprajs dogovor,date zemat ,sovikas potfoe/povase luge so citate sledni
Aко тие идат друштво да ти прават таму нема да им дадат, зашто работната дозвола се дава после потврда за работа таму (а ти таму ако потпишеш договор за фудбал значи ке работиш).
Ако си малолетен тогаш обавезно ке биде еден или двата родитела да дојдат со тебе.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Јас мислам дека ако потпишеш за Галатасарај или Фенербахче ќе можеш и комшиите да ги носиш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Јас мислам дека ако потпишеш за Галатасарај или Фенербахче ќе можеш и комшиите да ги носиш.
А за Бешикташ не важи !?!? Башка шампион стана сега .

Ако потпише за Галата ја ке му посредувам за да добие државјанство :icon_mrgr:
 
D

Darko_ufo

Гостин
А за Бешикташ не важи !?!? Башка шампион стана сега .

Ако потпише за Галата ја ке му посредувам за да добие државјанство :icon_mrgr:
Абе за топ 10 клубовите од Турција важи... Огромни плати зимаат фудбалерите.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
Darko_ufo , SKA MANIAC, posle tolku teski komentari pred vas (mislam drugarive bea realni da ne mu zgresam nes,kako i jas so vikav komsiite ova ona)bes razlika so se sluci mislam nema vrska,da zborame opsto eve potpisis za ot tie 3 (GALATASARAY,BESIKTAS,FENER) ima shansi to da naprajs ? plata imas mn ko so vika ovaj, pa slusam se plakalo za viza nes tamu... kako odi to ima mn shansi tie pogore sho gi napisav da gi zemis? i ke ima problemi primer sea koso rekov eve turcija zborame,primer sinot na cickomi eve da recime tuka e 7 odd i odis tamu primer po 2 god i e 9odd toj i sea sredno kako so?sokebidi nezn,i tuka problemi ima,inaku nmv so sakam da pram,zborame opsto eve da recime potpisis
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Ти потпиши па после не се секирај има човек во клубот специјално за тоа. Нема што ти да се замараш со такви работи, твое е да играш и даваш голови има кој да мисли за ти да бидеш среќен.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Be molam za informacia
Me interesira rabotna viza za Anglia.koi se mogcnostite i uslovite
da se dobie,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom