Viva сокови

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Тие 100% овошје им се најубави, посебно ќе го истакнам портокалот, далеку подобар од bifruit.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Јас учев во ПТТ, а фабриката на Вива е позади и во 4 години јас не видов ниту еден камион со било какво овошје да стигне таму, така да тоа кажува што сокови се , ако некој воопшто помисли дека има барем грам овошје во еден сок. А и новата реклама кога го покажуваат демек модерниот производен процес никаде нема ни едно парче овошје. Прашоци и Вода, уствари како и сите останати густи сокови на нашиот пазар.
https://www.youtube.com/watch?v=sqyNCqS-RSg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
А ние цело време мислевме дека чисто овошје се соковиве :(
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Сигурно е ради цените, 3 за 90 пери носи. Можеш и вочне капи да пробаш, 2 литра тетрапак за 50 денари. :icon_lol: Па и сано и бифрут, тоа не се ни џусеви, туку сируп растворен. Инаку се слагам, од 3 кила помаранџи ти излегува литарипол сок отприлика, а и вкусот е неспоредлив со било кој купечки сок.
Vocne kapi nez kako mozes da go sporedis so od takovo sokovite, so viva moes ali so niv ne.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Таково соковите не сум сигурен дали се полоши или подобри од Вива. До толку се срање.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Nothing better then a heavy dose of insulin spike early in the morning :D :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Vocne kapi nez kako mozes da go sporedis so od takovo sokovite, so viva moes ali so niv ne.
Исти курац различно паковање ти се сите, служат само за гоење, така да одамна и не сум пиел, едно две години сигурно, а порано мислам од сок живеев. Вива имаат бистри сокови ако не се лажам, барем сокот од портокал. Па така Вочне капи/Лавита можеш со таково да ги споредуваш само како густи сокови. Со тоа што вкусов на првиве е тешка бљувотина, кога се бавтав со свадби такви земавме пошто беа најевтини 2л-50 днари и ги мешавме со вода, пошто тоа основата од тиква беше ептен концентрирана. И се служеа кога ќе снемаш Вива, а Вива портокал повеќето ги бараа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Вива и Таково, Вочне Капи... Полошо - здравје.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Кога е човек жеден на организмот му треба вода. Не му требаат ни газирани ни „густи овошни“ сокови полни со шеќер и 300 хемикалии...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Искрено јас ретко пијам сокови вакви Вива имам пробано уште доста одамна супер се и повеќето типови на вакви сокови од македонско производство ми се супер. Е сега дека не се природни тоа и да не го пробаш ќе сфатиш од само што ќе го видиш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.783
...македонските производи и колку да се лоши, се наши производи и се подобри од туѓите (кои не знаеме ама баш ништо како доспеале кај нас и на кој начин се од производство нивно за нашиот пазар) , користите наши македонски производи за доброто на сите! (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Исти курац различно паковање ти се сите, служат само за гоење, така да одамна и не сум пиел, едно две години сигурно, а порано мислам од сок живеев. Вива имаат бистри сокови ако не се лажам, барем сокот од портокал. Па така Вочне капи/Лавита можеш со таково да ги споредуваш само како густи сокови. Со тоа што вкусов на првиве е тешка бљувотина, кога се бавтав со свадби такви земавме пошто беа најевтини 2л-50 днари и ги мешавме со вода, пошто тоа основата од тиква беше ептен концентрирана. И се служеа кога ќе снемаш Вива, а Вива портокал повеќето ги бараа.
Vocne kapi e tolku falc sto proziren e, osven malce ekstrakt i boicka nisto nema, da go stavis vo casa nema da ti se pie od sto e grd. I sam vikas ne si piel dve godini pa ne komentiraj. Takovo sokovite se super sporedeni so drugive pogotovo praska i kajsija sto gi pijam najveke. Ne vikam deka se sjajni samo vikam deka mi se podobri od drugite gusti.

Искрено јас ретко пијам сокови вакви Вива имам пробано уште доста одамна супер се и повеќето типови на вакви сокови од македонско производство ми се супер. Е сега дека не се природни тоа и да не го пробаш ќе сфатиш од само што ќе го видиш.
pies, ne lazi sea.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Vocne kapi e tolku falc sto proziren e, osven malce ekstrakt i boicka nisto nema, da go stavis vo casa nema da ti se pie od sto e grd. I sam vikas ne si piel dve godini pa ne komentiraj. Takovo sokovite se super sporedeni so drugive pogotovo praska i kajsija sto gi pijam najveke. Ne vikam deka se sjajni samo vikam deka mi se podobri od drugite gusti.



pies, ne lazi sea.
За овие мислев



иста фирма ги произведува па ради тоа ги мешам, овие ти се густи
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Пијам ретко, кога сум имал 15 години можда сум пиел почесто вакви сокови, сега ретко и тоа е кога имам гости дома па деца ќе ми дојдат.

Како помал се сеќавам татко ми често купуваше сок од јаболко мислам беше од фирмата Fructal. Сега овој период сум навлечен на газиран сок и тоа Pepsi ради наградната со надеж дека брат ми ќе добие карта за фудбалов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom