A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Одвратни се!!! Мора ко ќе пуштат нов канал, стар да исклучат. Безобразни! Априле, априле, идај брзо, спаси ме.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Одвратни се!!! Мора ко ќе пуштат нов канал, стар да исклучат. Безобразни! Априле, априле, идај брзо, спаси ме.
Па сфатете дека технологијата е таква, не знам што се нервирате толку. Фрекфенции, природен ресурс, и да сакаат не може ништо да сторат. Евентуално да преминат на наредната генерација, која е потешка инвестиција, но пак, нема да има не знам какви големи промени.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Ме изненадија, навистина.

Користам КА Модул. Како да го додадам само 24 вести без да правам автоматско пребарување?
Кај мене програмите сами се појавија,без пребарување.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
24 вести е на местото на Dorcel tv каналот за возрасни,го нема повеќе тој канал кај мене сега има само 2 такви канали,исто е и кај вас? :)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да. Ама ќе го врателе демек заедно со ИД Екстра.
:pos:Ќе ги вратат кога ќе го купат 8миот мултиплекс, кој го има, ама не се користи во државава, бидејќи АЕК не го доделува. А да, гарант ќе ги вратат во пакет со AXN и History channel. :icon_mrgr:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Сите квалитетни канали ги укинаа, мамето нивно.
Јас ги разбирам од една страна, толкав е капацитетот и тоа е тоа. Но можеа DM Sat, Grand или уште нешто да тргнат, за да додадат нови.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
300
Поени од реакции
144
како шо разбрав има забрана за емитување српска музика од 1 октомври,па има шанси на местото на Гранд и ДМ сат да ги вратат овие шо ги исклучија
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
како шо разбрав има забрана за емитување српска музика од 1 октомври,па има шанси на местото на Гранд и ДМ сат да ги вратат овие шо ги исклучија
Музика, не канали. Не мешајте едно со друго. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
како шо разбрав има забрана за емитување српска музика од 1 октомври,па има шанси на местото на Гранд и ДМ сат да ги вратат овие шо ги исклучија
Забраната важи за медиуми од Македонија. Значи радио и телевизии кој се формирани во државава не смеат да емитуваат српска музика.

Телевизиите српски кај операторите наши немаат ништо мислам дека со оваа забрана. Дали оваа забрана важи и за ресторани, за кфулиња и други угостителски објекти не знам ме мрзеше да барам да читам детално..
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ми рекоја дека ништо не е тргнато. Замислете.
А следствено на ова, квалитетот на каналите треба да биде полош. Се чувствува тоа на сликата и тонот или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom