A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Mislam deka redno vreme e da ja usovrsat tv platvormata Vip tv lite eks boom tv za da moze da stavat poveke kanali odnosno kade sto ne e dostapen vip tv eks Blizoo da se nudi kako alternativa vip tv lite eks Boom tv so toa sto site kanali sto se na Blizoo da gi ima i na Boom tv.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
eve ti slika kaj mene so 30sm.kabel imam 70%signal....ne ti treba nekoja spektakularna antena.so 1.5m kabel vrten vo krug pozadi tv.ima 100% signal slukata e ok.osvem ako si vo reon kade sto pokrienosta e slaba ke ti treba nadvoresna antena


Sent from my DIG-L01 using Tapatalk
Како успеа вака? Јас маки мачев дур го имав. Си се префрлив на Кабелнет и сега рает сум. Ни антени ни глупости.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
eve ti slika kaj mene so 30sm.kabel imam 70%signal....ne ti treba nekoja spektakularna antena.so 1.5m kabel vrten vo krug pozadi tv.ima 100% signal slukata e ok.osvem ako si vo reon kade sto pokrienosta e slaba ke ti treba nadvoresna antena


Sent from my DIG-L01 using Tapatalk
Аха, ок фала ти. Ќе пробам само со кабел па ќе видам колку ќе биде ефикасно.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Sakav da prasuvam dali nekoj postavil sobna antena na potkrovlje i so produzen koaksialen kabel do TV, i kako e jacinata na signalot?

Ima mali anteni (vnatresni) so amplifier (pojacalo) i sakav da kupuvam pa da postavuvam edna na krov direktno na prozorec. Ne sum siguren dali kje vredi, ili podobro nadvoresna antena!
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А BoomTV уште постои ? На сајтот на АААВМУ кога ќе одбереш DVB-T си стои празно.
http://avmu.mk/dvb-t/
Тоа е бидејќи фирмата Диги Плус Мултимедија шо беше во 100% сопственост на Вип, сега е споена во целост со Вип, пред некој месец и веќе ја нема какво таква, туку Вип ТВ Лајт односно поранешен Бум ги нуди тие канали што се регистрирани за кабелската на Вип, но не сите, секако поради техничката природа, односно ограничувањето на фрекфенциите.
 
Член од
27 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
10
Дали е пуштена 1тв на VipTV lite (BOOMTV) ? Доколку во СК има некој што гледа директно на ТВ со смарт картица да ми каже на која фрекфенција е пуштена?
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
146
Дали е пуштена 1тв на VipTV lite (BOOMTV) ? Доколку во СК има некој што гледа директно на ТВ со смарт картица да ми каже на која фрекфенција е пуштена?
На 634000 или на 41 канал УХФ
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Za boom TV Sega davale nekoj novi crni DVB-T2 resiverite.

Ima li nekoj iskustvo so novite resiveri za VIP TV Lite
( Boom TV ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom