Vip TV Lite (ONE BoomTV) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од bballfan, 4 септември 2009.

 1. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Да, исто е и за Stop TV.
   
  На miki80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  115
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Тој Stop Tv гледам го има и на MaxTv и често пушаат и македонска музика, реклами македонски а дури и имаше и интервју со Жељко Јоксимовиќ на кој прашања поставуваше македонска водителка.

  Знае некој чив е тој канал ? Македонски е ? Српски ли е ? Хрватски? На АВМУ сајтот на листата кај операторите што го имаат пишува хрватски.
   
 4. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Јас немам поим, не го ни гледам каналот. Ама знам дека не е македонски 100%, може има само верзија за МКД овде кај нас.
   
 5. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  Нема. Тој канал е ко Балканика. Секаква балканска музика има.
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Балканика е бугарски и има бугарски реклами а овој Стоп гледам има македонски реклами па затоа ми дојде чудно. Сигурно имаат верзија за Македонија.
   
 7. Profesor Baltazar

  Profesor Baltazar

  Член од:
  29 септември 2013
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  310
  Хрватски: http://stopmusictv.com/
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Гледам го регистрирале Disney Junior и пишува јазик на титл македонски.

  Дали овој канал стварно има македонски превод ?
   
 9. snowkit

  snowkit

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  34
  Може линк од каде информацијата оти новата страна на авму е заникаде неможам да се снајдам
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  http://avmu.mk/wp-content/uploads/2017/06/ONE-VIP.pdf
   
 11. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-

  Член од:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  133
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  1.399
  Допаѓања:
  436
  @MARCELLO ako mozes da postavis link od stranata na avmu kade sto se paketite na kanali za sekoj operator nova e veb stranata pa tesko se snaogam :)
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Регистрирани пакети на ОЈЕКM
  http://avmu.mk/регистрирани-пакети-на-ојекm/

  Застапници на права
  http://avmu.mk/zastapnici-na-prava/

  Само моја грешка пишав тука а уствари Disneу Јunior била во DVB - C значи не BoomTV туку Blizoo.
   
  Последно уредено: 19 ноември 2017
  На Klima ured му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  1.399
  Допаѓања:
  436
 15. HeLLb0y

  HeLLb0y

  Член од:
  22 август 2009
  Мислења:
  212
  Допаѓања:
  19
  Купив тв Филипс и кога ќе го поврзам бум тв ресиверот Сагем, со кабел "scart to component" или пак "scart to composite/rca" добивам црно бела слика, а телевизорот нема скарт конектор само хдми и component (YPbPr)-конектори.
  Дали некој го имал овој проблем и како го решил?

  Изгледа дека сагем ресиверот не подржува компонент видео сигнал бидејќи имам и дримбокс кој го поврзувам со истиот кабел и телевизорот добива слика во боја.

  Дали од Вип сеуште даваат други ресивери, Стронг или кои и да беа и дали тие ресивери имаат хдми конектор?

  Или можеби е подобро наместо нов ресивер да земам CA MODULE од Вип и директно да гледам тв преку вградениот двб-т тјунер на телевизорот?

  Исто така за да се замени стариот ресивер со нов или со CAM модул дали треба да се продолжи договорот со вип?

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   

Сподели преку: