Vip TV Lite (ONE BoomTV) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од bballfan, 4 септември 2009.

 1. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  vo red ti blagodaram
  --- Споено дупло мислење, 22 јуни 2017 ---
  neotel ima SK HD 4129 a MTV SITEL I DRUGI HD kanali 2129 ili 3129
   
  На JB00F му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.720
  Допаѓања:
  1.650
  HD каналите им идат 2 Мегабајти во секунда или? :eek: Некако не ми се верува, провери уште еднаш и во која единица ги смета (MB/s, Mbps, KB/s или Kbps), поради тоа што се мн различни - 1 MB/s = 8 Mbps

  Еве ви најточно од тоа што имам снимено. Незнам зошто само но СК ХД (и некои други) имаат многу помал битрејт отколку МРТ и други канали кои имаат 8-10 MB/s.
  upload_2017-6-22_18-3-5.png
  upload_2017-6-22_18-5-50.png
   
  Последно уредено: 22 јуни 2017
 3. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  IMG_20170622_183458.jpg
  vaka samo pisuva
   
  На JB00F му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mar30

  mar30 Гостин

  знае некој зашто 24 вести е затворен scrambled канал на обична антена (без boom tv уред)?
  Зарем немаат национална концесија 24 вести?
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Државно ниво преку сателит. Барем вака пишува на листата на АААВМУ регистрирани канали. Тука се и Канал 5 плус, Сител 3, Наша тв, ТВ Сонце.
   
  На mar30 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pece4ever

  Pece4ever Скопјанишен

  Член од:
  19 ноември 2009
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  186
  Три години по ред им пишувам, какви се шансите на Боом да ги видиме и Арена спорт каналите, секоја година одговорот беше, во преговори сме. Оваа година кога им пишав, неколку пати не добив никаков одговор. Знае ли некој, дали уште телеком ги држи правата како монопол над нив, или нешто друго е во прашање.
   
 7. marchesk

  marchesk

  Член од:
  20 октомври 2013
  Мислења:
  1.090
  Допаѓања:
  506
  Уште го имаат Т ексклузивниот договор и додека тој не заврши неможат ништо да направат.
   
  На hare и Pece4ever им се допаѓа ова.
 8. brzi82

  brzi82

  Член од:
  11 декември 2009
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  99
  Јас уште пред скоро 3 месеци им ги дадов клоците на бум тв. Сега имам мах тв и е далеку подобар за истите пари

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 9. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  225
  За истите пари? Како тоа?
   
  На miki80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  115
  мислам дека нема да се насјде пакет во телеком телефон интернет телевизија за 1200 ден колку што плакам сега...10 мб нет дај линк од таков или сличен пакет од телеком :)
   
 11. brzi82

  brzi82

  Член од:
  11 декември 2009
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  99
  Така,пакетот што го имам јас е 2000ден на кој јас т.е. мајка ми како корисник на инвалидска пензија има попуст од 500ден и ми иде 1500ден колку што ми беше и на бум тв. Само што е 100 пати подобро мах тв :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nashinec

  nashinec

  Член од:
  26 април 2012
  Мислења:
  185
  Допаѓања:
  112
  Има баш за истите пари, нет 12мб со телевизија М пакетот плус да бираш спортски или филмски пакет бесплатно, ама преку агент само.
   
 13. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  115
  на кој канал/фреквенција е axn?
   
 14. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Каналот AXN не е достапен на Vip TV Lite (т.е. поранешното BoomTV), го имаа(т) укинато.
  Додавањето на AXN е само за кабелската телевизија (т.е. поранешниот Blizoo).
   
 15. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  115
  затоа не можам да ги најдам :) Највероватно истото важи и за СТОП музичкиот канал Фала
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: