A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Па што друго прават освен што менуваат имиња на секои 2-3 години.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Pa sto ako se pusteni koga nemozes da gi gledas imaat zabrana sramota za VIP mak. kanali se a baraat doplata barem da gi pustat free slobodno da se gledaat
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Na koj paket si od deka si skopje I po kolku pari treba da plaka za mak kanali so nasi pari budala ne pravat so si sakaat
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не лупетајте, локалните и регионалните се при крајот, некаде 900 и кусур, не се доплаќа нишо живо.
Колку и да ги мразам Вип, кога ве читам вака со глупи коментари, колку да се пише нешо, ми иде да ве банирам перманентно, среќа па не е мој форумот. Свашта е накотено овде да пишуе глупости како ќе му прдне со извинување на израз.
Прескенирајте, рестартирајте и ќе ги имате. Ако не, вртите у вип и ќе ви кажат. Па и јаката програма, факинг едо, амазон и некој плус-минус канал.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Не лупетајте, локалните и регионалните се при крајот, некаде 900 и кусур, не се доплаќа нишо живо.
Колку и да ги мразам Вип, кога ве читам вака со глупи коментари, колку да се пише нешо, ми иде да ве банирам перманентно, среќа па не е мој форумот. Свашта е накотено овде да пишуе глупости како ќе му прдне со извинување на израз.
Прескенирајте, рестартирајте и ќе ги имате. Ако не, вртите у вип и ќе ви кажат. Па и јаката програма, факинг едо, амазон и некој плус-минус канал.
Да бидеме искени тие факинг Едо Амазон и МТМ имаат многу подобра програма од пола он националниве телевизии. Не дека ги гледам којзнае колку ама барем неверглаат турски серии по цел ден и не го фалат Зајко во сите вести.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да бидеме искени тие факинг Едо Амазон и МТМ имаат многу подобра програма од пола он националниве телевизии. Не дека ги гледам којзнае колку ама барем неверглаат турски серии по цел ден и не го фалат Зајко во сите вести.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
А зошто побогу би гледал некој локално телевизииче шо едвај преживува и на огласи бара кадар за минималец, кога имаш каков-таков избор на документарни, филмски, музички и спортски канали?
Со програма шо е 4:3, од 95та, со крш слика и све остало, реално не би ја глеал... Како и другите национални телевизии...
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
А зошто побогу би гледал некој локално телевизииче шо едвај преживува и на огласи бара кадар за минималец, кога имаш каков-таков избор на документарни, филмски, музички и спортски канали?
Со програма шо е 4:3, од 95та, со крш слика и све остало, реално не би ја глеал... Како и другите национални телевизии...
А зошто побогу во држава од 2 милиони (реално многу помалце) имаме десетина национални телевизии и барем во Скопје уште толку локални. Да не спомнувам дека во минативе десетина години згаснаа десетина што локални што национални. Испаѓа дека на секои две улици следува по една телевизија. И после како да има квалитетна програма, опрема и кадар.

Земји десет пати поголеми од Македонија немаат толкав број на телевизии.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А зошто побогу во држава од 2 милиони (реално многу помалце) имаме десетина национални телевизии и барем во Скопје уште толку локални. Да не спомнувам дека во минативе десетина години згаснаа десетина што локални што национални. Испаѓа дека на секои две улици следува по една телевизија. И после како да има квалитетна програма, опрема и кадар.

Земји десет пати поголеми од Македонија немаат толкав број на телевизии.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Да не коментирам, од за мене познати причини, само ќе ти речам, спореди ја Словенија и нивниот број на канали и ќе видиш колку е оптимален бројот.
Словенија ја земам ради тероторија и население и све тоа.
... а се' друго шо ќе го добиеш како одговор, додај предзнак политика и политички игри во медиумиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom