A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Uste go nema, jas na satelitska go imam. Cekame Vip da go stavat od 1.4.2019
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Официјално објавено она што кружеше низ порталите и луѓево дeка Vip станува А1 е потврдено и тоа ќе се случи оваа година.
Подетално на https://www.a1.mk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Уште еден нов канал кој ќе биде достапен на Vip/A1. Oвојпат се работи за канал од истата фирма во кој се и каналите Filmbox. Kaналот ќе биде наменет за турски драмски серии
Подетално тука https://media-sat-portal.blogspot.com/2019/04/u-regiji-starta-prvi-kanal-posvecen.html?m=1

Така да можеби кога ќе се случи тој ребрендинг на Vip во државава и ќе се пуштат и овој и BBC First.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас сум да има 40 канали за турски серии и тоа со подкатегории, за да не знаат што попрво да изгледаат.
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
2
Уште еден нов канал кој ќе биде достапен на Vip/A1. Oвојпат се работи за канал од истата фирма во кој се и каналите Filmbox. Kaналот ќе биде наменет за турски драмски серии
Подетално тука https://media-sat-portal.blogspot.com/2019/04/u-regiji-starta-prvi-kanal-posvecen.html?m=1

Така да можеби кога ќе се случи тој ребрендинг на Vip во државава и ќе се пуштат и овој и BBC First.
Predlog do operatorite da gi vmetnat slednive super kanali: BBC first, History, History 2, Scifi


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Само мене ми се чини или навистина VIP се позиционира како "албански" оператор во државава? Се што е квалитетно сроско-хрватско или англиско се укинува, а се бутаат само албански канали.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Само мене ми се чини или навистина VIP се позиционира како "албански" оператор во државава? Се што е квалитетно сроско-хрватско или англиско се укинува, а се бутаат само албански канали.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Не е само Vip и Македонски Телеком имаат напикано еден куп албански канали во пакети. Македонски Телеком го имаат Тring пакетот.

Се надевам дека нема Stop tv и на Македонски Телеком да го избришат од понуда. Тој канал најчесто ми беше вклучен се додека немав телевизор со пристап до интернет и Јутјуб.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Проблеми со ТВ(а и интернет) реон К4? На тв на секои 15-20 мин се случува No Signal.
Интернетот успат и тој.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Istiot haos se sluci so hrt kanalite isto kako so discovery I Eurosport
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Да не знае некој дали ги пуштија новите канали BBC First Balkan Music итн?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали и другите имаат проблем со интерактивната телевизија? На Kaon уредот пишува нема сигнал.
На обичната дигитална кабелска, на Gospell уредот си има сигнал и си тера најнормално.

Ако не грешам имаше еднашка ваков проблем? Дали станува збор за глобален проблем, пак?!
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Gi pustija li novite kanali neka kaze nekoj nesto ako znae
 

Kajgana Shop

На врв Bottom