A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Да не излезе дека само ги критикуваме, дечките одговорија:
500.png
Очигледно никако.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Обидете се на твитер, таму побрзо враќаат. :)
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Вистинска глупост е ако ти наплаќаат рента за годините додека си го користел кабелскиот модем/рутер, ако тоа е случајот, само ризикуваат да не им се вратиш, и сето тоа поради тие 2.499 денари.

Како и да е, поднеси приговор прво до Вип, па ако те одбијат поднеси приговор до АЕК.

Друга опција ти е` да им ги платиш тие 2.499 денари на Вип, па нареден пат кога некој нивен агент ќе ти дојде на врата или ќе те контактира телефонски за да ти понуди нов пакет, да ги потсетиш на тие 2.499 денари како една од причините зошто не планираш повторно да ги користиш нивните услуги.
Поднесов приговор пред 2 недели и баш пред некој ден одам во салон и таа ми вика прифатен е. Така да не ги платив тие 2.500 ден.
По моабетот со вработената кога поднесував приговор, се разбира не директно туку од околу, и таа мо кажа дека ова им е стандардно, ако пројде пројде.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Поднесов приговор пред 2 недели и баш пред некој ден одам во салон и таа ми вика прифатен е. Така да не ги платив тие 2.500 ден.
По моабетот со вработената кога поднесував приговор, се разбира не директно туку од околу, и таа мо кажа дека ова им е стандардно, ако пројде пројде.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Паметно си постапил, ако не ти го прифатеа приговорот во Вип, наредна станица ќе ти беше АЕК.

За среќа, исто како што и Македонски Телеком ја прифатија мојата жалба, така и Вип го прифатиле твојот приговор и проблемот ти е решен. (y)
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
uste od petok im pisav za hrt 1 i 3, eve shto mi odgovorija.
Мене ми одговорија конечно :), хрт1 во зависност од програмската шема е делумно затемнет, а хрт3 е целосно затемнет :eek:.
Овие дупат у здрав мозок. Проблемот е што тие канали сега одат во HD, а сиротиве немаат капацитет ниту знаење како да продолжат со емитување во "нормална" резолуција.
Siol Slovenia, но таму не е затемнето и си оди во 576p:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мене ми одговорија конечно :), хрт1 во зависност од програмската шема е делумно затемнет, а хрт3 е целосно затемнет :eek:.
Овие дупат у здрав мозок. Проблемот е што тие канали сега одат во HD, а сиротиве немаат капацитет ниту знаење како да продолжат со емитување во "нормална" резолуција.
Siol Slovenia, но таму не е затемнето и си оди во 576p:
Ако им е на нив затемнето, зошто тогаш истото не е и кај Неотел и ги има кецот, тројката и четворката? :)
Многу сакаат да си измислуваат приказни, исто како што на времето кажуваа за некои канали дека ќе бидат укинати од страна на групациите, па потоа истите тие канали си ги понуди Вип во пакетите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
BBC First каналот наменет за комедија, драмски и криминални сериски филмови ќе биде достапен и за гледачите во Екс Ју државите. 1-ви април го добиваат Србија, Хрватска и Македонија. Каналот ќе има титлови на српски, хрватски и македонски.




Влегуваат во партнерство со A1 Telekom Austria Group кај нас сеуште под името Vip.

Повеќе детали тука
https://www.broadbandtvnews.com/2019/02/18/bbc-first-expands-in-cee/
 
Член од
25 август 2018
Мислења
54
Поени од реакции
29
Земав дополнителна картича за тв. Пребарував канали и не ги имам сите канали на пример само две пинк од 15. Да не треба дпецифична фрекфенција?
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Почна BBC FIRST со македонски јазик, чекаме операториве да го вметнат во кабелска? Да видиме колку ќе бидат ажурни IMG_20190328_222500 (2).jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549

Kajgana Shop

На врв Bottom