A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
da ne ja pokacuvaat i vip kabelskata?
Зошто би ја поскапувале кабелската телевизија ?

И онака не нудат ништо ново, а истото важи и за кабелскиот Интернет - со исклучок на оптичкиот Интернет кој го нудат сега преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком во Vip Net Lite пакетите, а тоа нема никакви допирни точки со кабелскиот Интернет.
мислам дека неколку кабелски оператори решија да ја покачуваат телевизијата. во кабелнет сметката за јуни месец ќе биди за 130 ден поскапа
Тоа е нивен проблем, Вип ТВ нема зошто да ја поскапува кабелската телевизија, отстранија повеќе ТВ канали за да ги заменат со Синестар, од кои не ги даваат сите во основната дигитална ТВ понуда.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
За македонскиот превод на филмовите и сериите не можеме да ги обвиниме Вип ТВ, бидејќи тие не го прават преводот, туку самите телевизиски канали бираат кој ќе им ги преведува филмовите и сериите.

Но за македонскиот превод на нивниот електронски програмски водиш, випосаните навистина заслужуваат признание за неписменост.

https://off.net.mk/lokalno/mediumi/kako-se-vika-beti-na-nashki

Како се вика Бети на нашки?

4 Јуни 2018 - 15:32



 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Шо мислите за новата понуда телевизор самсунг 80цм сомнителен модел го нема на нет и подарок гопро хиро 10тина години стар модел за 700денари на две години??
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
J

jakovdi

Гостин
Знае ли некој колку фрејмови во секунда (fps) е стандардот на каналиве кај вип и т-хоме?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
abe dexter usti li cekas od vip da gi vratat eurosport i diskaveri kanalite za da se prefrlis na drug operator?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
abe dexter usti li cekas od vip da gi vratat eurosport i diskaveri kanalite za da se prefrlis na drug operator?
Бреееј, се појавуваш еднаш на секои неколку месеци, а само на мене мислиш :pos: , и тролаш кога и како ќе ти текне.

Како "сите оператори", имаш некоја информација за нив ?

Кои се наредните ТВ канали кои ќе бидат укинати на "сите оператори" ?

Јас веќе ги отпишав випосаните, имам одлична, да не речам прекрасна понуда од Неотел, но моите се надеваат дека наесен ќе има уште подобра понуда.

Но како и да е`, дали летово 2018 или есенва 2018 најмалку ми е важно, со випосаните јас имам расчистено, ги трпев 5 месеци чекајќи да се опаметат, но тие одлучија да глумат лудило. Ако, на здравје нека им е`, ќе ги истрпам уште максимум 5 месеци, па потоа освен 100 денари месечен припејд кредит, ништо друго нема да видат од мене.

Ма да и за тој мобилен телефон од Вип не знам зошто воопшто го одржувам во живот, цел живот го користам мобилниот телефон од Мобимак/Ти-Мобајл/Македонски Телеком, овој вториов мобилен телефон од Вип ми го подарија моите, а сепак воопшто - ама ич - не го користам, тие 100 денари месечен припејд кредит само си дремат и се таложат на припејд сметката со секој поминат месец.

Моите планираат да ги задржат нивните пост-пејд мобилни телефони на Вип, но тоа си е` нивна одлука, јас випосаните веќе ги отпишав, остануваат уште формалностите.

Но сепак ќе биде интересно да видиме колку пати ќе се јават во наредниве 4 или 5 месеци со нови понуди за обврзувачки договори, баш да видиме што ќе понудат, еве на крај од април 2018 ми нудеа цели 50% попуст на Пинк шундовскиот идиотизам за цела година.

Без ЕуроСпорт = на Свети Никад, випосани.

Ќе биде интересно да видиме што друго ќе понудат во наредниве 4 или 5 месеци.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Изгледа до крај година Vip станува А1.

Ваква најава имаше и предходно на некој наш портал ама еве и на овој портал има и за Хрватска. Така да логично е сегде кај што има Vip да се смени во А1.

http://media-sat.net/2018/06/14/vip-do-kraja-godine-postaje-a1/
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Големи ташаци.

Што имаме ние од тоа? Побрз и поефтин интернет? НЕ. Поефтини телефонски разговори? НЕ. Поголем избор на поквалитетни телевизиски канали, пред се спортски? НЕ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Големи ташаци.

Што имаме ние од тоа? Побрз и поефтин интернет? НЕ. Поефтини телефонски разговори? НЕ. Поголем избор на поквалитетни телевизиски канали, пред се спортски? НЕ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Не дека корисниците ќе добијат нешто ама ете чисто информативно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Не дека корисниците ќе добијат нешто ама ете чисто информативно.
nisto nema da dobieme samo pokacuvajne na cenite i paketite ke ima / svojstveno na toa sto go gledam vo Bugarija od pred 2 nedeli ; imeno paketot dodeka bese Mtel bese 19.99 leva a sega e 25.99 leva,taka ke bide i kaj nas ......
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Го имали некој пакетот VIP Combo Neo 3M,сакам да знам каов им е интернетот и што канали има во самиот пакет?
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
se prasuvam dali ima zakon vo ovaa drzava,kako moze vip da ne go zatemnuva prenosot na RTKosova 1 koj emituva fudbal na teritorijata na Makedonija. Ako moze rtk 1 zosto ne moze hrvatskata HTV 2 . Kade e AEK da reagira IMG_20180702_202525.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Vip во Хрватска имаат конкуренција на Arena Sport. Planet Sport канали каде ќе се емитува Лига Шампиони.



http://www.racunalo.com/vip-i-b-net...-planetsport-programu-iduce-tri-sezone-uzivo/
https://www.antenazadar.hr/clanak/2...-liga-prvaka-iduce-tri-godine-na-vip-i-b-net/

Кој знае некогаш дали ова ќе дојде во Македонија на Vip aма знаејќи дека правата за Македонија ги има Arena Sport и Македонски Телеком не верувам.
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
I deneska na RTKosovo 1 povtorno se emituva fudbal bez da se zatemni ekranot, sega Albancite kako narod od prv red vo ovaa drzava mozat da biraat dali ke go sledat prenosot na RTV K1 ili na MRT 2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom