Vip TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Xak, 24 мај 2008.

 1. Promis

  Promis

  Член од:
  16 ноември 2005
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  5
  Не ми е уште наместено, ќе биде решено следната недела. Иначе најверојатно преку wireles бидејки локацијава е во бутел и тука нема оптика. Интеренет ќе имам 20 мб download и 2 up.
   
 2. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  pa da LTE e jas sum na neotel na bakar seuste cekam da mi se javat da zemam LTE ruter pri kraj bile so instlacijata na LTE opremata za kicevo pa ke vidime
   
 3. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.599
  Допаѓања:
  651
  Decki pomagajte * od denes se soocuvam so sledniov problem;
  televizorot koga e isklucen i go priklucuvam na drug kanal osvem MRT1/2/3(koi nese zakluceni) pisuva na ekran scrambel,i moram da pustam mtv1- posle toa mozam da menuvam kanali drugi bez problem,
  Vip-ovci na 1234- samo brojceto od cartickata go proverija sto e vo Ca modulot, mi restartiraja od tamu; preskenirav 3 pati na razlicni drzavi za prebaruvajne ; germanija,finska,danska i na drugi- isto e
  zemav na drug Tv go staviv CA modulot so se smart cartica prebaruvam 218kanali ; isto i na nego ako go ostavam Tv, na drug kanal osvem mtv1 nese pustaat programite.....od Vip ne znaat sto e, daj ve molam drugi sto imate kombo ili vip tv na docsis , so Ca modul- proverete ; izgasetego Tv vo drug kanal NE mtv1/2/3 i priklucetego na istiot ....
   
 4. krkac

  krkac

  Член од:
  11 февруари 2009
  Мислења:
  962
  Допаѓања:
  963
  Проба да го зачистиш чипот со сува крпа и да видиш дали е до тоа?
  Порано имаше и на вип страната упатство како да се постапи при случај како твојот, пронајди го и води се по него.
   
 5. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.599
  Допаѓања:
  651
  Posle 28meseci e izvaden Camodulot so se kartica i go cistev i modulot i Smart kartickata; ;se e ok ;ajde da e do toa , no kako ako Tv, go isklucam na mtv1 i go priklucam po 1min se priklucuva i mozes da menuvas kanali nema problem....
  odnosno pred da go isklucam tv da go ostavam na bilo koj kanal koj nee zaklucen mtv 1/2/3 cinestar 1/2 i nekoi pink .nemam problem--
   
 6. Ve76

  Ve76

  Член од:
  24 јануари 2015
  Мислења:
  809
  Допаѓања:
  403
  VIP и се е можно.
  Иди и смени ја картичката со нова, кога ќе почнат да работат.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 7. krkac

  krkac

  Член од:
  11 февруари 2009
  Мислења:
  962
  Допаѓања:
  963
  Откако ја зачисти картичката, сеуште имаш проблем со заклучените канали за кои се имаш претплатено?
  Ако е така, тогаш повторно контактирај ги за да видат каде е проблемот, најверојатно ке ти дадат друга картичка.
   
 8. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.599
  Допаѓања:
  651
  Ova kapak na situacijava sto me iriritira so discovery... inaku Uste e isto... probano so sekakvi preskenirajna ;vadejne stavajne Ca modul, Smart karticka , kontaktirani 3 pati *ili ca modulot nee ok, ili kartickata , a tie tvrdat deka e se ok, jas tvrdam deka nee do televizorot, bidejki probav i so drug TV, isto e ....i sega kese nategame do 101 i nazad ....
  --- Споено дупло мислење, 6 јануари 2018 ---
  Baas see mozno im vikam probav so 2 tv i so niv e isto ili do Ca modulot e ili do Smart kartickata- vikaat nema vrska .... mi go rasipaa raspolozenieto za praznicive ....
   
  На krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 9. deli

  deli Гостин

  Знае некој зашто кај некои е пуштен bbc earth а кај некои не е пуштен???
   
 10. neodoliv

  neodoliv

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  263
  preskeniraj gi kanalite na fabricki reset i ke ti se pojavi
   
 11. nikolsase

  nikolsase

  Член од:
  9 јануари 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Za razluka od vip kade bbc ne e vo osnoven paket eve na satelitska go gledam ovoj kanal veke podolgo vreme.Od denes gledam deka ima i mkd subtitle. Toa se prednostite na satelitska tv kade sam si gazda na televizijata.[​IMG]

  Sent from my LG-D410 using Tapatalk
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Ај види дали на цела програма има превод македонски.
   
 13. nikolsase

  nikolsase

  Член од:
  9 јануари 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Uste nema na cela, denes izleze mkd. Srpski znam deka ima na cela programa podolgo vreme.Vprocem i na Vip kabelska odi so srpski prevod.

  Sent from my LG-D410 using Tapatalk
   
 14. ile95

  ile95

  Член од:
  13 мај 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  0
  Дали е подобра опција некој од микс пакетите на Неотел или комбо на Вип? Од Тетово сум и не знам каква е достапноста на Неотел и на Вип, па ако има некој инфо да сподели. На Вип како што гледам брзината на интернетот е поголема, а пакетите се поевтини. На Неотел предност е што има опција за снимање, премотување, паузирање и плус ги има каналите што ги исклучија на другиве. И дали некој знае за интерактивната телевизија на Вип дали ќе има достапност и во Тетово? Фала многу.
   
 15. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  8.038
  Допаѓања:
  6.979
  За достапноста на кабелската телекомуникациска мрежа на Вип ТВ најдобро е да се информираш во најблискиот салон на Вип.

  Интерактивната телевизија е достапна за сите нови корисници на Вип ТВ, без разлика на која адреса се користи услугата.

  Услугите на Неотел се достапни преку бакарната и преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, што значи дека ако на твојата адреса е достапна бакарната или оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком, тогаш преку истата телекомуникациска мрежа ќе можеш да ги користиш и услугите на Неотел.
   
  На ile95 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: