A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Ке го има стариот добар ДУО ЕХТРЕМ и тоа деновиве во пакет со БООМ ТВ
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ке го има стариот добар ДУО ЕХТРЕМ и тоа деновиве во пакет со БООМ ТВ
Од каде оваа информација? И што пак ќе го има само во 2 населби во Скопје?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
И јас мислам дека ја имам згрешено математиката, на 1 мегабит треба да се прави трафик околу 333 ГБ месечно :)
толку немаде мене 331 ГБ ми излезе, али која будала ке симнува 31 ден у месецот 24 часа:pos2:
 
T

Tetro

Гостин
толку немаде мене 331 ГБ ми излезе, али која будала ке симнува 31 ден у месецот 24 часа:pos2:
ако имаш вишок екстерни драјвови за да си имаш дома се шо има на интернет, да си правиш хоумнет, онака за свои потреби
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Во последно време мора да ги пофалам,одлични се ,нема никакви проблеми,брзината супериорна,ниту еднаш нема направено дисконект или пак да снема нет - не се десило одамна.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
2 пакета, еден со лимит 10 гига, а друг со 30? Патетика.......
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
a ako sakam da migriram od duo vo paketov sto go davaat so plus televizija dali toa znaci deka deka ke treba da zemam od nivnite glupavi fiksni/mobilni aparati i wadsl?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
a ako sakam da migriram od duo vo paketov sto go davaat so plus televizija dali toa znaci deka deka ke treba da zemam od nivnite glupavi fiksni/mobilni aparati i wadsl?
Не, може да ти стават жица за класична телефонска линија и ADSL. Ако веќе си имал фиксен телефон може да се префрлиш кај нив и да ги користиш истите услуги.
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Слабо е ова бе, мислам брзината е добра само ова со лимитете заебавааат сите што имаат брзи интернет пакети ставаат се некој лимит 10-15-20, дајте еднаш неограничено да му се сневиди. Како се проверува колку имааш исртошено?:kesa:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Слабо е ова бе, мислам брзината е добра само ова со лимитете заебавааат сите што имаат брзи интернет пакети ставаат се некој лимит 10-15-20, дајте еднаш неограничено да му се сневиди. Како се проверува колку имааш исртошено?:kesa:
HTTPS://SECURE.ON.NET.MK/

Интернетот сеусте иде преку он.нет, нормално :wink:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Не сум нешто задоволен посебно, само лажат безвезе...
Од март 2009, кога и земав дуо плус (30гб) ми кажуваа дека за недела/две ке има дуо екстрим во ченто, и еве сменија име, година дена помина и сеа не нудат... А тоа за да можат да дерат по 100ден. од гига, демек нема заинтересираност :/ ... Мобилниот го префрлив на вип, уште нетот и телефонот останаа... Тешко дека ке продолжам со нивните услуги... :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
толку немаде мене 331 ГБ ми излезе, али која будала ке симнува 31 ден у месецот 24 часа:pos2:
има има не се чуди... ја иам дуоплус и топ ми тера мене. знае да падне односно само прекин да има од 1 секунда и си тера пак. даунлоад одличен си иам и така натака. сакав да стаам доуекстрим и се изначекав некои цели 2 месеца па коа ми се јавив одпосле ми викаат немало некое операторско ребро у бутел и затоа неможело.. па кажи дека неможе бре човече не ја тука дремам 2 месеца за џабе а во договорот пишува ко у стил шо и да се деси ке не извстат за 20 работни дена.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom