Vip Net кабелски Интернет (Blizoo/Cabletel) - генерална дискусија

Член од
26 јули 2014
Мислења
164
Поени од реакции
40
Би било убаво да видиме некоја новост во врска со интернетот на А1...истите пакети им стојат веќе долго време и откако се сменија од Вип во А1 повторно ништо ново. Се надевам оптиката ќе ги достигне очекувањата или како што рече другарот погоре да не изненадат со docsis 3.1
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.331
Поени од реакции
1.182
Би било убаво да видиме некоја новост во врска со интернетот на А1...истите пакети им стојат веќе долго време и откако се сменија од Вип во А1 повторно ништо ново. Се надевам оптиката ќе ги достигне очекувањата или како што рече другарот погоре да не изненадат со docsis 3.1
Da pustat 3.1 ke bide Top.!
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.822
Поени од реакции
1.791
Коска брзина...со новиот Ubee модем со дефаулт ви-фи
Џабе, со јако рутерче не ме поткупуваат. Ако ставам нешто да се прикачива со таа брзина, се друго отиде пепел поради латенцијата која ќе настане. Додека тој аплоуд не стигне барем 10-15, ништо не правиме. Оптиката ниеден ДОКСИС не ви ја заменува.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.364
Поени од реакции
707
Член од
24 април 2008
Мислења
8.299
Поени од реакции
7.204
Друже веќе има Доксис 4.0 технологија, уште пред 3 години е дефинирана, ти за 3.1 се радуваш.
DOCSIS 4.0 е всушност DOCSIS 3.1 Full Duplex, го сменија името за полесно да се прави разлика помеѓу DOCSIS 3.0 и DOCSIS 3.1 Full Duplex.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.331
Поени од реакции
1.182
Друже веќе има Доксис 4.0 технологија, уште пред 3 години е дефинирана, ти за 3.1 се радуваш.
Druze citaj so pisa...... Dexter26
inaku da se raduvam na postoeckava mreza HFC od eks vip sega A1 da mi pustat 300/30mbps za 3.1 ili eve ako sakas 4.0 inaku vidi go videovo kratko e..
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.364
Поени од реакции
707
DOCSIS 4.0 е всушност DOCSIS 3.1 Full Duplex, го сменија името за полесно да се прави разлика помеѓу DOCSIS 3.0 и DOCSIS 3.1 Full Duplex.
Без разлика, кај Доксис сум приметил ретко има стабилна константна брзина, на пример еве на АДСЛ или Оптика, ако ставам некој фајл да се симнува во Таск Менаџер има права линија во Вифи/Етхернет полето, додека на Доксисот тоа варира со спајкови цело време, исто како ЕКГ да гледам.
 
На врв Bottom