A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
1 nedela e taka se javiv 1234, se pravat na udreni, migo resetiraa modemot od kaj niv, pa posle toa bese tapa edvaj 20mbps, vadese pa sigo setirav kako prethodno za b rzinata da bide 50/3, loadirajneto e sporo a nekogas bara i refresh, a speedtest e ok.....cudno... zvonetemu i vie inaku nema dago resat-otkrijat problemot....
kapak na se mi vikaat stavi google dns, im vikam probav isto e ....im prativ i slika paketi se gubat kon nadvor od kaj mene do kaj vip e ok
Ма за нив ОК бидејќи имаш интернет, за нив или имаш или немаш интернет измеѓу нема. Еве прееска и пред малце баш ми се случи ортварајќи страна, 10сек чекам и ова се го појавува како error, после Refresh одма ја отвара...
Screenshot_2018-03-21-21-59-47.png Screenshot (135).png
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Ма за нив ОК бидејќи имаш интернет, за нив или имаш или немаш интернет измеѓу нема. Еве прееска и пред малце баш ми се случи ортварајќи страна, 10сек чекам и ова се го појавува како error, после Refresh одма ја отвара...
Прегледај го приврзокот 187710Прегледај го приврзокот 187711
istovo e i kaj mene ...... denes probav od drugi provajderi , telekom,neotel,lokna kabelska, nema vakov problem, se vrajkam doma opet isto .....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не може бе на секои 3 минути resolving host да ти јавува и да немало проблем, па и скраја да е да сурфаш со повеќе табови, сите ќе ти јават дека нема интернет па рефреширај ги после. Саат време како сум дома се чувствувам како да сурфам во 90тите, кретеновиди.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Не може бе на секои 3 минути resolving host да ти јавува и да немало проблем, па и скраја да е да сурфаш со повеќе табови, сите ќе ти јават дека нема интернет па рефреширај ги после. Саат време како сум дома се чувствувам како да сурфам во 90тите, кретеновиди.
isto e i kaj mene se javiv pak na 1234, ke prepratime ova/ona, ke proverime i pak ke bide isto....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
isto e i kaj mene se javiv pak na 1234, ke prepratime ova/ona, ke proverime i pak ke bide isto....
Ќе се јавам и јас утре од ординацијата на татко ми, поинаку реагираат на повиците на деловните пакети :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Не може бе на секои 3 минути resolving host да ти јавува и да немало проблем, па и скраја да е да сурфаш со повеќе табови, сите ќе ти јават дека нема интернет па рефреширај ги после. Саат време како сум дома се чувствувам како да сурфам во 90тите, кретеновиди.
Можам да кажам дека сепак знаат за проблемот, очигледно е дека проверуваат што е работата но сеуште незнаат што е, се обидуваат да проверат се да видат што и како е точно. Денес 10 пати тие ме бараа, сабајле на пладне па еве и вечерва ме тераа во цмд да правам пинг кон нивните ДНС сервери и да им праќам резултати но немаше никаква загуба. Еве вечерва повторно истиот проблем го имам, почесто се јавува тоа. Иако пак постојано ги пингам нивните ДНСи нема загуби... Реално сами они мене ме исконтактираа од техничка служба, ја само мејл им испратив објаснувајќи го проблемот, толку.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Можам да кажам дека сепак знаат за проблемот, очигледно е дека проверуваат што е работата но сеуште незнаат што е, се обидуваат да проверат се да видат што и како е точно. Денес 10 пати тие ме бараа, сабајле на пладне па еве и вечерва ме тераа во цмд да правам пинг кон нивните ДНС сервери и да им праќам резултати но немаше никаква загуба. Еве вечерва повторно истиот проблем го имам, почесто се јавува тоа. Иако пак постојано ги пингам нивните ДНСи нема загуби... Реално сами они мене ме исконтактираа од техничка служба, ја само мејл им испратив објаснувајќи го проблемот, толку.
denes edniot dns, e padnat ,dali rabotat nesto okolu nego .....[DOUBLEPOST=1521835535][/DOUBLEPOST]Isto taka na wi-fi ne moze dase dovrsi speedtest
a na 3g/4g nema problem ,so toa sto denes 4g e mn, slab sekogas e okolu 50/20mbps....
nesto smrdi vo vip,....
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
decki ne bev tuka 2/3 denovi- mislam deka vip-osanive go resile problemot... so loadirajneto ,gledam sega e se ok .../? kako e kaj vas ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
decki ne bev tuka 2/3 denovi- mislam deka vip-osanive go resile problemot... so loadirajneto ,gledam sega e se ok .../? kako e kaj vas ...
и јас не бев дома ама и кај мене е подобрено, еве 20 минути седам, не се јавило resolving host xD
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Новиот пакет Vip Kombo lite пакет од 1700 е со оптика.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Мислам дека е поисплатливо неотел или телекабел за оптика со неотел добиваш многу поголема брзина,а телекабел договор на неопределено
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Колку што се сеќавам оне нудеше оптички на деловни корисници е сега дали беше сопствен оптички или од телеком незнам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom