A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Znam porano bese Telekabel internetot nema fer koristenje ama tapa se so kanali nikakov izbor mislam deka i sega nema fer koristenje
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
Znam porano bese Telekabel internetot nema fer koristenje ama tapa se so kanali nikakov izbor mislam deka i sega nema fer koristenje
И денес кабелскиот Интернет на Телекабел е неограничен без идиотската таканаречена политика на фер користење, и исто така е достапен без обврзувачки договор.

А кога сме кај телевизиската понуда на Телекабел, за толку ниска претплата со толку добра телевизиска понуда без обврзувачки договор, никој не може да се споредува со Телекабел, а особено не Македонски Телеком и Вип.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
И денес кабелскиот Интернет на Телекабел е неограничен без идиотската таканаречена политика на фер користење, и исто така е достапен без обврзувачки договор.

А кога сме кај телевизиската понуда на Телекабел, за толку ниска претплата со толку добра телевизиска понуда без обврзувачки договор, никој не може да се споредува со Телекабел, а особено не Македонски Телеком и Вип.
Da ama bar da gi imaat pink kanalite i red drugi ex-yu kanali treba sekoj vkus da se pocituva a telekabel nema dobra ex-yu ponuda na tv kanali
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
И денес кабелскиот Интернет на Телекабел е неограничен без идиотската таканаречена политика на фер користење, и исто така е достапен без обврзувачки договор.

А кога сме кај телевизиската понуда на Телекабел, за толку ниска претплата со толку добра телевизиска понуда без обврзувачки договор, никој не може да се споредува со Телекабел, а особено не Македонски Телеком и Вип.
чиста вистина иако има некои работи кои не се баш нај-нај сепак е за пофалба да нема обврзувачки договор, а и зошто би имало да не ќе ми ја остават опремата (модем-рутер) после завршувањето на договорот како во мобилната телефонот ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
Da ama bar da gi imaat pink kanalite i red drugi ex-yu kanali treba sekoj vkus da se pocituva a telekabel nema dobra ex-yu ponuda na tv kanali
Па и Телекабел можеби во иднина ќе ги додадат Пинк каналите - со дополнителна претплата, исто како што е кај Вип ТВ.

чиста вистина иако има некои работи кои не се баш нај-нај сепак е за пофалба да нема обврзувачки договор, а и зошто би имало да не ќе ми ја остават опремата (модем-рутер) после завршувањето на договорот како во мобилната телефонот ?
Порано се купуваше опремата и се задржуваше по истекот на договорот или кога корисникот своеволно ќе одлучи да ја откаже услугата, ама тоа беше пред повеќе од 10 години.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Moe mislenje e deka treba da gi ima
No sega za sega nema najava za pink. Na Telekabel
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Katastrofa denovive od vip e lan paket 60 mb/s edvaj do 15 mb ide se javiv nekokupati djabe sreka mozam da go raskinam pominat mi e dogovorot i vise da ne gi vidam u zivot lopovi.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Прашав денеска кога пополнував договор, само Vip Net (само интернет е ова) пакетите имаат бесконечен интернет, другите биле ограничени со фер полиса, барем така ми кажаа во едно од партнер местата на Vip (Handy).
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
e pa airlija te zafrknale i jas imam vip net m samo internet i ogranicen mi e na 500 gb potoa pagja brznina na 10mb/s
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
e pa airlija te zafrknale i jas imam vip net m samo internet i ogranicen mi e na 500 gb potoa pagja brznina na 10mb/s
Не знам, не пишува ништо кај мене. АЕК е тука доколку ми успорат нешто, така да... Богами и ќе ги пријавам во Austria Telekom Group, сегде кај што можам.
Нема логика да е ограничен интернетот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Не знам, не пишува ништо кај мене. АЕК е тука доколку ми успорат нешто, така да... Богами и ќе ги пријавам во Austria Telekom Group, сегде кај што можам.
Нема логика да е ограничен интернетот.
Не пишува нормално, ти нема да бидеш ограничен со симнување него брзината ке ти се намали за 70%
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Не знам, не пишува ништо кај мене. АЕК е тука доколку ми успорат нешто, така да... Богами и ќе ги пријавам во Austria Telekom Group, сегде кај што можам.
Нема логика да е ограничен интернетот.
Абе види сега, во општите услови не пишува многу ама во дополнителните услови кои тие ти ги немаат дадено пишува многу, а во општите кои ти ги потпишуваш ти наведува дека ако ги потпишеш општите се согласуваш и на дополнителните. Валкана игра нели? :D
IMG_20170626_154056.png
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Не пишува нормално, ти нема да бидеш ограничен со симнување него брзината ке ти се намали за 70%
Ама не се нормални, 500 ГБ ставаат лимит, па многумина тоа на пола месец го надминуваат. Не дај боже на YouTube или Netflix да гледаш нешто во 4К, или да користиш IPTV. На ова прашање Телекабел и Неотел моментално се најдобри. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Ама не се нормални, 500 ГБ ставаат лимит, па многумина тоа на пола месец го надминуваат. Не дај боже на YouTube или Netflix да гледаш нешто во 4К, или да користиш IPTV. На ова прашање Телекабел и Неотел моментално се најдобри. :)
Јас имам 100/3 пакетот после 500гб оди на 70% над 750гб оди 90% од брзината што ја имаш, а све ова они ти го кажуваат на телефон, а во фер усчуги пишува дека одат на 5/1 брзина све тоа багра невидена, пс4 една игра да симнам во дигитал ми е 50гб, да имам и Ип тв исто троши како лудо
 
S

Sukhoi

Гостин
Момци, било кој пакет на телекабел(оптика препорачливо, зашто е екстра цената) или уште подобро neoTrio пакет од Неотел(3 услуги). Само тука имате неограничен интернет без тие фер услуги, успорувања и такви финти. Навистина лош потег на Вип со оваа, ама тоа е, им се може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom