A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
Vo kumanovo vece okolu 1 mesec na info kanalot stoi CABLETEL ama od programskata sema nisto!!!! Edinstveno ne go trgnaa SportClub+ i VOX a namesto niv stavija ZoneRomantica(spanski serii "bljak") i Chesse a Peache (ili vece kako,kanalot za lov i ribolov). Mene ne mi se dopadja kupuvanjeto od strana na CableTel zatoa sto sega so sigurnost ke ni gi trgne kanalite kao sto se Fox Serbija, Fox Crime i solvenskata TV3......
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
катастрофа се.откако зора ( карпош) стана каблетел, сликата е ужас, ставија два три тапа канали, нова секоја вечер ја прекинуваат ужас.денес бев кај нив во лептокарија и тетката таму беше страшно "љубезна" и ме откачи со зборовите дека они не знаат и дека треба да се обратам во нивната дирекција во ѓорче петров и ми даде телефон.се јавувам таму и тој ми вика има проблем со сателитот :tapp:.му викам , чекај малце зарем секоја вечер во исто време имате проблем со сателитот.може да лажете некој друг не мене.:kesa:.се збуни малце и вика ,можда колегите работат нешто....:pos2::pos2:..и пак истото прашање : секоја вечер во исто време работат и само Нова ја гасат :kesa:.10 секунди тишина и најпосле :дечко ама јас сум техничка поддршка за интернет не за телевизија...:kesa::kesa:..поднеси ПИСМЕНА жалба во лептокарија....катастрофа...само како ли ќе ги шетам кога ќе треба да се плати....не се свесни.
Во секој случај МНОГУ МНОГУ ЛОШ ПОЧЕТОК.
ако важи онаа народната :по утрото се познава денот, тогаш уште долго ќе живееме во мрак на полето на кабелска телевизија и интернет.
нека ни е со среќа:jaj:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А мене па како ме мотаа. Пред да ставам WADSL сакав кабелски да земам од Зора ама незнаев пто пакети имаат ни кои им се цените ниту па кај се нарачува.:toe::tapp::toe:
На тој каналот нема ништо информации што би ми користеле. Се јавувам во Зора и таа жената незнае ништо а ја ставиле таму да работи. И сега јас се чудам она се чуди. И викам добро кај да се јавам сакам интернет. Па незнам јас незнам кои се цените, ниту брзината. Добро може телефон од некој друг да ми дадете и викам. И ми дава од техничка, арно ама тие ми викаат не знаат зошто не биле они за тоа и ми даваат број (од истата жена) да сум се јавел она ќе ме информирала. Се вртам пак кај истата.:) Кој к*р ја врабтоиле кога ништо незнае. Отидов до лептокарија на лице место да прашам, немаше кој да ме услужи. Никој незнаеше какви им се пакетите:tapp::tapp::tapp: Ебате фирмата. Со пари отидов интернет да ставам нема кој да ме услужи.:ban?:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе додека фирмата не си ја изгради инфраструктурата како што треба не очекувјте ништо конкретно од нив. за интернте како што кажаат треба да се поврзат со централата во бугарија преку оптички кабел, до тогаш нема интернет. а мажала мислам дека неа ни да има асален квалитете на слика и програми.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
ехехе ако цекате вие да стаса со оптички кабел до буг ќе замини 6месеци ...па ќе бара убаво место ова она ...нема да му се погоди ништо...:tapp: :toe:
али после и квалитет :pos2:
:salut:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Go2bed напиша:
катастрофа се.откако зора ( карпош) стана каблетел, сликата е ужас, ставија два три тапа канали, нова секоја вечер ја прекинуваат ужас.денес бев кај нив во лептокарија и тетката таму беше страшно "љубезна" и ме откачи со зборовите дека они не знаат и дека треба да се обратам во нивната дирекција во ѓорче петров и ми даде телефон.се јавувам таму и тој ми вика има проблем со сателитот :tapp:.му викам , чекај малце зарем секоја вечер во исто време имате проблем со сателитот.може да лажете некој друг не мене.:kesa:.се збуни малце и вика ,можда колегите работат нешто....:pos2::pos2:..и пак истото прашање : секоја вечер во исто време работат и само Нова ја гасат :kesa:.10 секунди тишина и најпосле :дечко ама јас сум техничка поддршка за интернет не за телевизија...:kesa::kesa:..поднеси ПИСМЕНА жалба во лептокарија....катастрофа...само како ли ќе ги шетам кога ќе треба да се плати....не се свесни.
Во секој случај МНОГУ МНОГУ ЛОШ ПОЧЕТОК.
ако важи онаа народната :по утрото се познава денот, тогаш уште долго ќе живееме во мрак на полето на кабелска телевизија и интернет.
нека ни е со среќа:jaj:
Сагата продолжува и денес:Нова се уште нема а во Зора во Лептокарија не знаат што е проблемот( АЛООООО.....па вие ја давате услугата не јас) и ме упатуваат повторно во таа фамозна дирекција во Ѓорче Петров, каде што по обичај ми кажаа дека имале проблем со сателитот :pos2::pos2:....до кога бе.Леле мајко.Кога ќе дојде типот за наплата ќе го пратам кај баба ми во центар да му плати , на нејзино име се води ..јеби га :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
:zlo: аха баба ти да не троши нет ќе ти реча :tapp:
:vozbud: ко ќе виде баба ти шечерот ќе ја фати:pos2:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Abe 4 dena gi macev da dojdat kaj mene i da mi recat deka ne e problemot do modemot tuku do kablovskata treba da pustat,go znaev sto ke bide odgovorot vrtenje po 10 pati na toj broj vo direkcijata da mi pustat nekoj doma da dojde.I koga dojdoa mi velat ne e problemot do nas do kablovskata mislam hello koj mi pusta net zora FTW.I posle se javuvam mi velat ehh izvinete problemot bil do nas kolku neprofesionalen kadar ebate.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
I voo kumanovo Nova nema ja pustaat izutrina na na sredinata na eksrnot pisuva encrypt program!!!!
Mislam deka sepak za novi programi treba da cekame do septemvi!!!!
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
G_O_C_E напиша:
:zlo: аха баба ти да не троши нет ќе ти реча :tapp:
:vozbud: ко ќе виде баба ти шечерот ќе ја фати:pos2:
за среќа не користам интернет од кабелска ниту немам намера некад да користам

edit:НАЈПОСЛЕ УСПЕАВ ДА ДОБИЈАМ ОДГОВОР ЗА НОВА

наводно го смениле кодот за нова и се уште го немаат тој код.чекаат од нова да добијат нова картичка за да може да ја пуштат.( малце чудно ама ај нека им биде).Исто така ми потврдија дека имаат регулирано со Нова авторски права и дека нема да ја укинат.
и втора работа што ми ја кажаа , демек од нареднта недела ќе пуштеле нови пакети со доплата...ај да видиме и тоа чудо иако не верувам
 
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ja mislam deka NOVA na satelitot ide FTA(besplatno) i paketi za sto(Net ili TV)????
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
а тоа за доплата треба мислам од самиот почеток да го има..
пр кај мене :
ако си корисник на 2гб и ако сакаш пред месецот мин 1гб да си прододадеш плајчаш 100ден.
а после ...кога е во тек на месец 120 ден.
:salut:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
G_O_C_E напиша:
а тоа за доплата треба мислам од самиот почеток да го има..
пр кај мене :
ако си корисник на 2гб и ако сакаш пред месецот мин 1гб да си прододадеш плајчаш 100ден.
а после ...кога е во тек на месец 120 ден.
:salut:
збориме за ТВ , не за интернет
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
е па истото е...
али да влечка кабли мн...
за клавитет кој ќе одговара...за постојана стабилност на сликата ??
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom