A1 Combo Box

Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Најголемото ГО*НО со некогаш се појавило.. Го користам веке месец дена жива катастрофа.. За фб да си отвориш ке ти заврши работа ама за друго..
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Користам 10 дена Combo Box, воглавно сум задоволен барем засега, не ми снемало интернет конекција за овие неколку дена. Единствено на оваа интернет понуда од Вип имам забелешка само на 1Mbps за upload. LTE мрежата им е капацитетна незнам зошто го лимитирале upload-ot само на 1Mbps. Барем 2 Mbps да им беше некако ќе разберев. Се надевам дека во Вип ќе се досети некој дека сега сме уште малку 2018 година а не 2008 ма.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Користам 10 дена Combo Box, воглавно сум задоволен барем засега, не ми снемало интернет конекција за овие неколку дена. Единствено на оваа интернет понуда од Вип имам забелешка само на 1Mbps за upload. LTE мрежата им е капацитетна незнам зошто го лимитирале upload-ot само на 1Mbps. Барем 2 Mbps да им беше некако ќе разберев. Се надевам дека во Вип ќе се досети некој дека сега сме уште малку 2018 година а не 2008 ма.
Кога почнаа им беше 20/20, потоа ја зголемија понудата на 100ГБ и го намалија аплаудот како контра мерка.
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Кога почнаа им беше 20/20, потоа ја зголемија понудата на 100ГБ и го намалија аплаудот како контра мерка.
Ај некако ќе раберам да го намалат да е на 2 или 3 Mbps но од 20Mbps да го намалат на 1Mbps тоа е чиста апсурдност. Па недале 500GB интернет сообраќај, него дупло го зголемиле од 50 на 100GB по некоја логика или смисла ако податоците ги зголемиле дупло брзината би требало на upload да ја намалат двапати од 20 на 10Mbps а не дваесет пати да ја намалат. Какви се' не работат во овие оператори кај нас просто човек да си пукнит во себе да му се одмилит све.
Кога почнаа им беше 20/20, потоа ја зголемија понудата на 100ГБ и го намалија аплаудот како контра мерка.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Како сте задоволни од вип комбо бокс ако може спидтест и дали убаво фаќа вифи сигналот да речеме ако ми притреба да сурфам во друга соба
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Моите се од синоќа на Combo Box 799 денари (Моноспитово-струмичко село).

Што да ви кажам: КАТАСТРОФА за сега. Интернетот слаб, и ПЛУС на тоа и го снемува.

СЛЕГНУВАЊЕ 1.3 mbps, КАЧУВАЊЕ... имаше проблем да го измери, до толку беше слабо, т.е. го немаше.

Се јавив на ВИП оператор и стандардна процедура :) кликни таму, кликни ваму, извади кабел, ресетирај... Пријавено е, ќе ве контактираме :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Моите се од синоќа на Combo Box 799 денари (Моноспитово-струмичко село).

Што да ви кажам: КАТАСТРОФА за сега. Интернетот слаб, и ПЛУС на тоа и го снемува.

СЛЕГНУВАЊЕ 1.3 mbps, КАЧУВАЊЕ... имаше проблем да го измери, до толку беше слабо, т.е. го немаше.

Се јавив на ВИП оператор и стандардна процедура :) кликни таму, кликни ваму, извади кабел, ресетирај... Пријавено е, ќе ве контактираме :)
Smenimu lokacija na modemot.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Smenimu lokacija na modemot.
Сменета локација... друга соба и оддеднаш БУМ, ете ти го интернетот. „Еве што бил проблемот”-си реков. Не поминаа неколку минути, пак исто. Падна мрежата. Катастрофа. Немаше интернет 15 минути, па дојде, послабо здравје. Сигналот им се губи, дури и фиксниот телефон не им работи.

А на моите им треба за Вибер и Скајп (и за Кулинарка-мама гледа рецепти)
 
Член од
26 февруари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Користам 10 дена Combo Box, воглавно сум задоволен барем засега, не ми снемало интернет конекција за овие неколку дена. Единствено на оваа интернет понуда од Вип имам забелешка само на 1Mbps за upload. LTE мрежата им е капацитетна незнам зошто го лимитирале upload-ot само на 1Mbps. Барем 2 Mbps да им беше некако ќе разберев. Се надевам дека во Вип ќе се досети некој дека сега сме уште малку 2018 година а не 2008 ма.
Како е сега после 2 месеци?
Треба да се преселам во зграда каде има можност за приклучок само на телеком (а ич не ги сакам), па сериозно размислувам за оваа понуда.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
10 дена го користам и 3 кила ослабив пошто му го закачив кабелот од бандера во него и ми го блокираше интернетот, абре ова чудото да ти функционирало како мобилен со сим картица :D се осеќам како Back to the future филмот хаха.

Иначе одлично функционира брзината е задоволителна и го достигнува тоа што го плаќаш (нај важно) вади некој просек од 16 до предвидените 20mbps

Користам Vip Combo Box 2 фиксен без вклучени разговори и интернет со 100gb
претплатата е багатела 599ден уредот е ZTE MF283+ 4G CPE и го користам максимално секаде каде имам струја викендица дома, доколку се надминат тие 100gb има опција 50gb интернет со истата брзина за 299 ден. Одличен е нема потреба од дополнително ставање на антени барем за кај мене зборам и поставување по прозори итн.

@Чаби добро дојде на форумот во името на администраторите :D :D
 
Член од
26 февруари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ти благодарам на одговорот и добро ве најдов .... :)
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Малку да се надополнам пошто последно почнаа да стануваат не стабилни со конекцијата ај ке си речам периодично е, али стварно почна променлива да биде брзината, променлива во смисла знае да закочи на 4,5mbps download со многу висок ping!!
 
Член од
9 март 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво на сите
баш денеска ја разгледував оваа понуда Vip Combo Box
иксрено потребата ми е за во викенд куќа 4/5 км од Прилеп поточно за безбедносна ип камера.
Дали овие 100гб се доволно месечно?(друга поевтина алтернатива искрено немам сретнато за место кај што нема начин за кабелски приклучок)
Секоја инфомација ми е добредојдена
Ви благодарам однапред!
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Брзината е солидна од 16-20 mbps варира за мене 100 гб ми се доволни и незнам каква е брзината на неколку километри од градот јас сум од битола за добра брзина треба да имаш добро лте покривање
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Здраво на сите
баш денеска ја разгледував оваа понуда Vip Combo Box
иксрено потребата ми е за во викенд куќа 4/5 км од Прилеп поточно за безбедносна ип камера.
Дали овие 100гб се доволно месечно?(друга поевтина алтернатива искрено немам сретнато за место кај што нема начин за кабелски приклучок)
Секоја инфомација ми е добредојдена
Ви благодарам однапред!
potocna lokacija okolu Prilep, ..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom