А1 Македонија (VIP)

Член од
26 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Не најдов посоодветно место да прашам па тука ќе прашам :) Ќе може ли да ми кажете нешто повеќе за ZTE Racer II.Некој од искуство да каже нешто затоа што го гледам на VIP има солидни перформанси а е поприлично ефтин.Фала ви однапред!
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Да не знае некој кои HTC телефони ги има на лагер во Вип? :)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Да не знае некој кои HTC телефони ги има на лагер во Вип? :)
Бујрум разгледај си.... Само треба да одиш до салоните нивни да прашуваш што имаат во моментот - обично секоаш се т'нки со мобилни ;)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Бујрум разгледај си.... Само треба да одиш до салоните нивни да прашуваш што имаат во моментот - обично секоаш се т'нки со мобилни ;)
Па затоа и прашав кој ги имаат на лагер ако некој знае да ми каже, а на страната во Вип знам кои се... :)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Не најдов посоодветно место да прашам па тука ќе прашам :) Ќе може ли да ми кажете нешто повеќе за ZTE Racer II.Некој од искуство да каже нешто затоа што го гледам на VIP има солидни перформанси а е поприлично ефтин.Фала ви однапред![/quote
Според моето искуство со Зте Рејсер,мој совет да не купуваш Зте,зошто делови нема,а овластениот сервис се занесува со цените,за промена на екран 3500 денари бараа,а само напукнато стакло,гледај друг телефон што е позвуцна марка.Позз
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Договор се продолжва најрано 3 месеца пред истекот на постоечкиот.

Ако сте приметиле на сајтот Blackberry понудата не вклучва нигде интернет пакет, тоа е така или нешто пропуштам? :coffee:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
##002# и стисни копче за јавување.​
За секретарката е ##002#, а за кредитот, ако си на припејд *101#, а поспејд или онлајн бесплатно можеш да провериш (со детална сметка), или преку контакт центар :)
Вип он-лајн сметка Друг бесплатен начин нема:(
Фала дечки, и на двајцата, *101# за сметката поможи, а за он-лајн сметката е само за Вип Постпејд како што кажа Nefandus.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Договор се продолжва најрано 3 месеца пред истекот на постоечкиот.

Ако сте приметиле на сајтот Blackberry понудата не вклучва нигде интернет пакет, тоа е така или нешто пропуштам? :coffee:
Блекберито иде со некоја негова тарифа што е 690 денари ако не се лажам. Добиваш интернет и push-email на блекберито. Ти го врзуваат со маил, и ти прават некој акаунт на ВИП....сопругата има, ама и она не знае точно што има во пакетот. Она користи маил и интернет на ББ. Не вреди, ама ако сакаш push-email тогаш претпоставувам дека е ок.
Вчера бев во ВИП за продолжување порано, ми рекоа дека е 3 месеци порано, ама ме праша кој датум ти е, изгледа ако е за некој ден повеќе може да прават отстапки.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не најдов посоодветно место да прашам па тука ќе прашам :) Ќе може ли да ми кажете нешто повеќе за ZTE Racer II.Некој од искуство да каже нешто затоа што го гледам на VIP има солидни перформанси а е поприлично ефтин.Фала ви однапред!
Мене сега за сега ме служи доволно добро.

Значи не очекувај да е одличен, туку баш подпросечен андроид телефон.Искрено се каам што го земав, ама пак тоа што е ефтин малку помага да се помирам што го имам. :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Досега немав забелешки, еве прва замерка.

На територија на Охрид (и Струга според неколку луѓе) вчера вечер, денеска и според ВИП и утре цел ден имаме технички проблеми поради инсталирање нова опрема.

Ај шо не работат на то инсталирање нова опрема на пример од 00:30 до кај 06:30, интересно е дека не можиме да ѕвониме или да ни се јават на/од ВИП.
Ама па на другите мрежи One и -T-Kradele слободно можиме да вртиме.Колку и да не сакаш да мислиш на некакви позадински намери, ептен е симптоматично ова.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
@joeymk Здраво , има технички зафати на мрежата на Vip во подрачјето на Охрид, кои ќе се одвиваат во текот на денешниот и утрешниот ден.

мада фака :tapp:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Vip operator
Во тек се технички зафати на мрежата на Vip оператор во подрачјето на Охрид, кои ќе се одвиваат во текот на денешниот и утрешниот ден. Постои можност за повремени прекини во сообраќајот во овој регион.

Vip оператор им се извинува на корисниците.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Не најдов посоодветно место да прашам па тука ќе прашам :) Ќе може ли да ми кажете нешто повеќе за ZTE Racer II.Некој од искуство да каже нешто затоа што го гледам на VIP има солидни перформанси а е поприлично ефтин.Фала ви однапред!
Супер е. Го имам јас и 1 недела издржа :D
___
Како да ја проверам сметката на телефонот на претплата сум, има ли како кај другите оператори да пратам SMS и д ами кажат?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Супер е. Го имам јас и 1 недела издржа :D
___
Како да ја проверам сметката на телефонот на претплата сум, има ли како кај другите оператори да пратам SMS и д ами кажат?
Прати текст Smetka на 1278.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom