А1 Македонија (VIP)

Ф

Флеш

Гостин
Шо праат Вип бе ?! Ја утепаа кабелската :facepalm: Сеа бутнале бугарски канали ....Едниот канал им е фолк музика со Бугари шо пеат македонски песни и викаат за Блгарштината :pos: Оф леле ....Прв пат го гледам ова. Си викам,ќе слушам и гледам на Балканика канал,а Вип да ти го сменил каналот со друг некојси СКАТ :LOL::LOL::LOL: Фураат Бугари по команда на Заев .
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Здраво
Дали му се има на некого случено да преку ноќ му се потрошени 50 GB мобилен интернет.
Мене ми беше стигната смс порака во 01:40 часот дека имам нефактуриран долг од 4580 ден, а во 07:35 нова порака со текст дека имам нефактуриран долг од 22000 денари поради потрошени 50 GB мобилен интернет. Како е можно за една ноќ додека телефонот е неактивен да се потрошат толку многу интернет а не е роаминг?
Пишав приговор до Вип но долгот за потрошен интернет стои?
не си потрошил но ваљда они си мислат ако помине помине а мене еднаш на т мобиле ми се има заглавено порака и се праќала у цена на 20.000 со приговор не платив ништо кај нив одма
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Шо праат Вип бе ?! Ја утепаа кабелската :facepalm: Сеа бутнале бугарски канали ....Едниот канал им е фолк музика со Бугари шо пеат македонски песни и викаат за Блгарштината :pos: Оф леле ....Прв пат го гледам ова. Си викам,ќе слушам и гледам на Балканика канал,а Вип да ти го сменил каналот со друг некојси СКАТ :LOL::LOL::LOL: Фураат Бугари по команда на Заев .
So kanal e toj....?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Македонски песни за гордите Б’лгари.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Шо праат Вип бе ?! Ја утепаа кабелската :facepalm: Сеа бутнале бугарски канали ....Едниот канал им е фолк музика со Бугари шо пеат македонски песни и викаат за Блгарштината :pos: Оф леле ....Прв пат го гледам ова. Си викам,ќе слушам и гледам на Балканика канал,а Вип да ти го сменил каналот со друг некојси СКАТ :LOL::LOL::LOL: Фураат Бугари по команда на Заев .
Не е сменет од Випосаниве, туку они се неажирни. Најверојатно се сменети фрекфенции на сателитот од каде превземаат, ама немаат поим за тоа... А за татарите, не се секирај, они за све си викаат дека е нивно... како тргнало и пишано ќе им дадеме (за жал).
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
A Eurosport koga ke bidat vrateni vo sema im pisav ama nisto
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Има некој претплата од таа што беше за 799 ден. со вклучен Vip Social Go пакет бесплатно?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Топло ви препорачувам вечерва во салонот у Чаир да не бидете, има да ја палам онаа рамковната неписменоќа шо е таму збутана.
Ми наплаќа факинг 2500 за некаков КА модул шо никогаш не ми е даден ниту па сум барал и иам потреба да го користам.
1565271219930.png

Има фино да се истужиме и да барам да раскинам све шо иам со копитава непрокопсани.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Топло ви препорачувам вечерва во салонот у Чаир да не бидете, има да ја палам онаа рамковната неписменоќа шо е таму збутана.
Ми наплаќа факинг 2500 за некаков КА модул шо никогаш не ми е даден ниту па сум барал и иам потреба да го користам.
Прегледај го приврзокот 214542

Има фино да се истужиме и да барам да раскинам све шо иам со копитава непрокопсани.
Auu...odlepile.....zemigo dogovorot vo nego pisuva sto koristis i sto ti dale....ako ti dale nesto .modem/resiver ...itn....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom