VIP оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Мистичен, 4 септември 2007.

 1. zelenko

  zelenko

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  786
  Реон Ново Лисиче-Аеродром[​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Гејминг му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dara

  Dara

  Член од:
  16 јануари 2018
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  6
  Koga VIP ke se rebrendira vo a1.mk
   
 3. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  546
  можеби подобро би било да прашаме што ние корисниците ќе добиеме од ребрендирањето?
   
  maxer, krkac, miki80 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.756
  Допаѓања:
  3.926
  Срамота е колку непрофесионално работат Вип. Прво,колку долго време ќе ги држат затемнети Хрт 1/3 каналите и да продолжат да вадат/бришат добри канали и да ставаат албански,српски и некојси ванаби травел индиски глупи канали.Второ.Откако неколку месеци сум поспејд,вчера по втор пат да ми доаѓа порака дека не ми е платена месечната сметка:mad::mad::mad: Платив пред 10ти рок,имам писмена потврда,смс ти праќаат дека треба да платам 649 денари:facepalm:Каде е пораката дека пичка ви матер,дека платив во понеделникот и дека е евидентирано:sleep:Платив глупаци платив:LOL: Да завршам со Хрт. Се јавувам у кориснички центар,зашо немате Кроација.Абе имале нов систем они,Вип стар систем за прием и каналите не можеле да се прочитаат:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:Ќе биде брзо! Од септември немаат Хрт:D:D:D:D
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.733
  Допаѓања:
  3.333
  Tolko mnogu sme ocajni i limitirani vo mobilnata telekomunikacija sto ni telekabel nemoze da ne opravi i uste 10 takvi :D
   
 6. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1.432
  Ко небаре само тоа поле е проблематично во нашава заебанција тн држава.Овде се што се прави е профитерски на лесен и брз начин. Додај дека пола од населението е неписмено, и не одбира ни на што тарифен модел е врска нема постпејд припејд тарифирање по минута пакети...
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.733
  Допаѓања:
  3.333
  Kaj nas lugeto ne go odbirat tarifniot model tuku toa kakov telefon sakat i po nego kolko im kazat tolku plajkat. Posle 1 2 meseci se zalat abe mnogu mi e skapa tarifata, ama neli ima ubav tel.
   
  maxer, alekjov, beneamata и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.644
  Допаѓања:
  2.135
  Сум приметил кога надвор врне или е лошо времето, ХД каналите на ВИП почнуваат да сецкаат/кочат. Дали има и други вакви случаеви?

  Ете вчера на Телма ХД ми кочеше сликата на утакмицата.
   
 9. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.634
  Допаѓања:
  2.087
  До преносот беше од таму,и кај мене кочеше и на обично и на ХД.
   
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.644
  Допаѓања:
  2.135
  И HBO HD каналите ти кочат?
  Мене и тие ми кочат кога времето е лошо надвор.

  Случајност?
   
 11. Dara

  Dara

  Член од:
  16 јануари 2018
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  6
  Koga VIP ke bide A1.mk
   
 12. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  804
  Допаѓања:
  224
  Требало до крајот на годината да се ребрендира.
   
 13. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.491
  Допаѓања:
  1.138
  Нешто ми вели дека ќе биде многу побрзо, на годишнината од спојувањето со Уан и Близу.
  Евентуално малце подоцна на роденденот на Вип во септември.
  Според мене тие се тие два датуми во игра за тој фамозен ребренд што реално ништо посебно нема да донесе...
   
  На DarkValley, krkac и Krstev им се допаѓа ова.

Сподели преку: