А1 Македонија (VIP)

Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Korisnik 6 godini i dosega go obnovuvav dogovorot sekogas 3 meseci unapred no ova godina me fati inat nesto i neznaev dali se odi mesec za mesec ili druga opcija.


Inaku muabetot mi bese prefrluvanje na broj od postpejd na pripejd vo isti operator.
Секако дека можеш да го префрлиш мобилниот телефонски број од постпејд на припејд откако ти истекол обврзувачкиот кориснички договор.

Треба да отидеш до некој од салоните на телекомуникацискиот оператор и таму да поднесеш барање за префрлување на телефонскиот број од постпејд тарифа на припејд тарифа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
@nik1 не можеш од постпејд на припејд да префрлиш. Освен, може ваљда од пост на Лајкамобајл али не сум сигурен
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
@nik1 не можеш од постпејд на припејд да префрлиш. Освен, може ваљда од пост на Лајкамобајл али не сум сигурен
Зошто не би можел ?

Не можат со сила да го држат на постпејд тарифа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Зошто не би можел ?

Не можат со сила да го држат на постпејд тарифа.
Јави се во Аек, што да ти кажам, и мене ми беше безвезе кога сакав да го задржам бројот а раскинував постпејд.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Зошто не би можел ?

Не можат со сила да го држат на постпејд тарифа.
Mozes da se prefrlis od Vip postpejd na Lyca i avtomatski ke bides na pripejd pa posle eden mesec mislam ako sakas mozes da se prefrlis od Lyca na koj bilo drug operator na pripejd.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Не можиш да го задржиш бројот од постпејд на припејд. И мене така ми рекоја.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Јави се во Аек, што да ти кажам, и мене ми беше безвезе кога сакав да го задржам бројот а раскинував постпејд.
Ако ова е вистина, тогаш е` чист идиотизам.

Никој не може со сила да те тера да останеш кираџија ако си дошол до пари за да си купиш свој дом и обратно, никој не може со сила да те тера да не одиш да живееш некаде под кирија ако си одлучил дека прескапо ти е одржувањето на сопствениот приватен дом.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ако ова е вистина, тогаш е` чист идиотизам.

Никој не може со сила да те тера да останеш кираџија ако си дошол до пари за да си купиш свој дом и обратно, никој не може со сила да те тера да не одиш да живееш некаде под кирија ако си одлучил дека прескапо ти е одржувањето на сопствениот приватен дом.
Можеш да си одиш, ама не можеш адресата да си ја земеш со себе :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Можеш да си одиш, ама не можеш адресата да си ја земеш со себе :)
Но сепак можеш да си ги собереш мебелот и покуќнината и да ги преселиш на која ти душа сака адреса. :)

Ова е чист грабеж, нека им служи на чест на тие кои го извршуваат.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Jas taka napraviv od Vip postpaid na Lyca se prefrlil prepaid, i posle pak se vrativ na Vip ovojpat prepaid. Mada i Lyca ne se losi imaat interesni prepaid paketi

Mozes da se prefrlis od Vip postpejd na Lyca i avtomatski ke bides na pripejd pa posle eden mesec mislam ako sakas mozes da se prefrlis od Lyca na koj bilo drug operator na pripejd.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Na drugarot moj mu ponudile pretplata od 399 denari so 1.5 giga net i se drugo neogrqniceno oti bil star korisnik (okolu 6 god). I jas sum na vip 6 god pa edinstveno sto mi nudat e 799 denari i nisto drugo. Mu imat na nekoj ovde ponudeno nesto slicno od 399 denari?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Na drugarot moj mu ponudile pretplata od 399 denari so 1.5 giga net i se drugo neogrqniceno oti bil star korisnik (okolu 6 god). I jas sum na vip 6 god pa edinstveno sto mi nudat e 799 denari i nisto drugo. Mu imat na nekoj ovde ponudeno nesto slicno od 399 denari?
Takvi ponudi nudat agenti koi rabotat vo vip ...i toa e randoom.....oficijalno ja nemass taa ponuda na sajtot,
jas takva ponuda potpisav(agentot dojde doma kaj mene/po 2 dena dojdoja monteri da namestat modem, 2resievri itn..) pred 3god, so prvite kombo paketi so 50% popust i uste go koristam.kombo M samo go prodolziv dogovorot....
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Takvi ponudi nudat agenti koi rabotat vo vip ...i toa e randoom.....oficijalno ja nemass taa ponuda na sajtot,
jas takva ponuda potpisav(agentot dojde doma kaj mene/po 2 dena dojdoja monteri da namestat modem, 2resievri itn..) pred 3god, so prvite kombo paketi so 50% popust i uste go koristam.kombo M samo go prodolziv dogovorot....
Mene mi ponudija domasen internet neogranicen do 100 gb so full brzina posle 100 giga namalena brzina (upload samo 1giga), i tv so 50 kanalj + site od sportklub kanali sto im se 1.2.3.4.5.6 kolku i da se bez fiksen tel. Mi preporaca i pretplata od 799 den na koja i rekov ja i ne trosam ni 550 kolko sto plajkam sega i nemam namera za pogolema mi predlozi 500 den so 1.5 giga net vikam kako moze za 800 den da nudite 15 giga a za 50p nemozete da ponudite najmalku 2 giga net , na toa prasanje ne mi odgovori.

Pa mi bese cudno drugarot otisol mu ponudile 399 denari pretplata kao star korisnik a agentkata ne spomna nisto vakvo toa bese na krajot od noemvri mesec.
 
K

kicodarker

Гостин
Има случаеви каде на корисници им бил префрлен бројот од постпејд во припејд. На мој пријател,нередовен плаќач на сметки, му го префрлија бројот од нивни причини. Вечерта славевме за радосната смс.
А уште полошо е исклучувањето на припејд број. На познаник кој истиот број го користеше можи појќе од 12 години од првите на космофон уште, беше со работа нешто низ европа ме ставил 6 месеци кредит и повлечен. Многу пати интервенираше да го врати не успеа. Број користен повеќе од 12 години еден куп контакти и да ти го одземат стварно е нефер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom