А1 Македонија (VIP)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го прашува колку време се чека да се активира заменската картичка, а му одговара кога може да се направи замена. :icon_lol:

Намерно им пишав за да видам што ќе вратат. Различен одговор даваат.

/ Славчо :D
Untitled.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го прашува колку време се чека да се активира заменската картичка, а му одговара кога може да се направи замена. :icon_lol:

Намерно им пишав за да видам што ќе вратат. Различен одговор даваат.

/ Славчо :D
Прегледај го приврзокот 194229
Нема речиси никаква синхронизација помеѓу нивните вработени а и разбирам зошто е така. Вработени се повеќето колку да не седат дома, платите им се мизерни а квалитетните им избегаа по други оператори или странство.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Уфф како ме заебаа копилињата, глупачата ми се јавуваше од јуни да го обновам договорот, и да ми дадат плус 5ГБ на вклучените 5 ви Нео М тарифата, да конечно да попуштам пред една недела и да го обновам, за сега да биде стандардно 10 и плус ХБО Го за 12 месеци, пошто ми се закануваше ова веќе нема да важи, ова е промоција после само 5 ќе имате итн.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
Уфф како ме заебаа копилињата, глупачата ми се јавуваше од јуни да го обновам договорот, и да ми дадат плус 5ГБ на вклучените 5 ви Нео М тарифата, да конечно да попуштам пред една недела и да го обновам, за сега да биде стандардно 10 и плус ХБО Го за 12 месеци, пошто ми се закануваше ова веќе нема да важи, ова е промоција после само 5 ќе имате итн.
Na mojata devojka koja ima 2 telefoni na ista pretplata ona od 750 denari, da ja obnovat na novata 799 den kade ke dobijat 5 gb net na dvata broja + tie 100 gb do kraj na godinata . Posle obnova na dogovorot gi nema nikade tie 100gb. Otidoa i prasaa zosto taka im bese obejkano im rekoa izvinete ama ne ve sleduvat tie 100 gb . Objasni ja logikata tuka.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Na mojata devojka koja ima 2 telefoni na ista pretplata ona od 750 denari, da ja obnovat na novata 799 den kade ke dobijat 5 gb net na dvata broja + tie 100 gb do kraj na godinata . Posle obnova na dogovorot gi nema nikade tie 100gb. Otidoa i prasaa zosto taka im bese obejkano im rekoa izvinete ama ne ve sleduvat tie 100 gb . Objasni ja logikata tuka.
Во договорот дали ги пишува тие 100GB?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ne toa im bese obejkano po telefon koga im se javuvale za da obnovat vo dogovorot nema nisto, kolku sto znam. Potoa vo vip se pravdale deka treba da ima i tret telefon za tie 100 gb i dr opravdania ne mi teknuva toa bese pred 2meseci.
Таа промоција им била до 6 јуни. Тие сигурно се јавиле додека им траела промоцијата и понудиле 100GB гратис, види си на кој датум е продолжено. Ако сте закасниле со обновата и не сте ја фатиле промоцијата, тогаш ништо.

Untitled.jpg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Уфф како ме заебаа копилињата, глупачата ми се јавуваше од јуни да го обновам договорот, и да ми дадат плус 5ГБ на вклучените 5 ви Нео М тарифата, да конечно да попуштам пред една недела и да го обновам, за сега да биде стандардно 10 и плус ХБО Го за 12 месеци, пошто ми се закануваше ова веќе нема да важи, ова е промоција после само 5 ќе имате итн.
batica sam si se zeznal....taa te masirala a tebe ubavo ti bila masazata,zosto si brzal,ne znaes deka sekogas vo septemvri imse tie rodendenski tarifi .promocii novosti ...?jas ne znam zosto se falat so novo demek promocija,,,, koga jas veke 1 godina ja imam ovaa tarifa so10gb, + so poniska cena(749den)no poradi kombo paketot jas ja plajkam 600den.,tocno na 14.09.2017ja obnoviv,promocijata bese cel septemvri *
 

Attachments

Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Уфф како ме заебаа копилињата, глупачата ми се јавуваше од јуни да го обновам договорот, и да ми дадат плус 5ГБ на вклучените 5 ви Нео М тарифата, да конечно да попуштам пред една недела и да го обновам, за сега да биде стандардно 10 и плус ХБО Го за 12 месеци, пошто ми се закануваше ова веќе нема да важи, ова е промоција после само 5 ќе имате итн.
Со кој памет си обновил ?

Општо е познат фактот дека промотивните понуди доаѓаат на есен и во зима, особено пред Нова Година. Или ај со сила на пролет, ма да на пролет многу ретко нудат нешто добро, но дефинитивно никогаш не нудат ништо добро на лето.

Особено кога се випосаните во прашање, повеќе од очигледно е дека се подготвуваат за ребрендирање во А1 Телеком со оглед на фактот дека веќе се преселија во новата зграда во јуни 2018, а зградата сеуште дреме без логото на Вип, бидејќи повеќе од очигледно е дека директно ќе преминат кон поставување на логото на А1 Телеком, а тоа секако значи нови промотивни понуди и нови пакети.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Со кој памет си обновил ?

Општо е познат фактот дека промотивните понуди доаѓаат на есен и во зима, особено пред Нова Година. Или ај со сила на пролет, ма да на пролет многу ретко нудат нешто добро, но дефинитивно никогаш не нудат ништо добро на лето.

Особено кога се випосаните во прашање, повеќе од очигледно е дека се подготвуваат за ребрендирање во А1 Телеком со оглед на фактот дека веќе се преселија во новата зграда во јуни 2018, а зградата сеуште дреме без логото на Вип, бидејќи повеќе од очигледно е дека директно ќе преминат кон поставување на логото на А1 Телеком, а тоа секако значи нови промотивни понуди и нови пакети.
Е ајде де, и тоа ми беше планот, ама типката се закануваше по телефонот, ме брзаше како крај на свет ќе било ако не обновам до крај на Август пошто договорот ми завршуваше сега околу 15 септември а веќе 3 месеци ме замараше, на крајот попуштив. И си останав без ХБО ГО.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Е ајде де, и тоа ми беше планот, ама типката се закануваше по телефонот, ме брзаше како крај на свет ќе било ако не обновам до крај на Август пошто договорот ми завршуваше сега околу 15 септември а веќе 3 месеци ме замараше, на крајот попуштив. И си останав без ХБО ГО.
Па не си од вчера, подолго време знаеш дека муштеријата секогаш е` во право.

Што ти можат ако не го обновиш договорот ?

Ќе ти го исклучат мобилниот телефон ?

Нека повелат, тоа ќе значи еден корисник помалку за нив, а таков корисник тешко дека би одлучил да потпише нов договор со телекомуникациски оператор кој го исклучил чисто за да си игра инает со корисник на кого му истекол обврзувачкиот договор.

Да си запомниш за 2 години од сега - никогаш да не му потпишуваш нов договор на ниту еден телекомуникациски оператор само бидејќи ти се јавуваат постојано со најразни приказни дека "оваа понуда е привремена и не трае долго" или "после крајот на месецот нема да има нови вакви понуди".
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Jas cekav za prodolzuvanje edno 7 meseci od maj do dekemvri na telekom dur dobijam dobra ponuda bidejki najmnogu davaat operatorite pred nova god ili za rodendenot nivni i docekav 15 giga net i plus prenos na neiskoristen net plus share od familija
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Па не си од вчера, подолго време знаеш дека муштеријата секогаш е` во право.

Што ти можат ако не го обновиш договорот ?

Ќе ти го исклучат мобилниот телефон ?

Нека повелат, тоа ќе значи еден корисник помалку за нив, а таков корисник тешко дека би одлучил да потпише нов договор со телекомуникациски оператор кој го исклучил чисто за да си игра инает со корисник на кого му истекол обврзувачкиот договор.

Да си запомниш за 2 години од сега - никогаш да не му потпишуваш нов договор на ниту еден телекомуникациски оператор само бидејќи ти се јавуваат постојано со најразни приказни дека "оваа понуда е привремена и не трае долго" или "после крајот на месецот нема да има нови вакви понуди".
Го знам тоа, јас така чекав 7 месеци, пред 2 години, и тогаш ми истечуваше договорот во Февруари, и чекав до септември да ги фатам поволните понуди, тогаш не ме замараа толку, а бев и во Шпанија тогаш па бројот си стоеше овде неактивен. Али тоа е, памет за друг пат, но во споредба со претходната претплата не се лоши ни 10ГБ месечно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom