А1 Македонија (VIP)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
каква е разликата во квалитетот на мобилен припејд
( во Македонија) PROMO интернет, 99мкд 2ГБ неделно
и да се доплати на постпејд, мислам е околу 140мкд за 1ГБ, а исто неделно ???
инаку подобро ми е технички посебен мобилен да биде хотпоинт за лаптомот, не тој што ми е бројот ...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Тој на постпејд мислам дека е месечен пакет а не неделен.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Дали некој има направено замена на картичката и за колку време се активира новата (припејд)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали некој има направено замена на картичката и за колку време се активира новата (припејд)
Што и се случи на старата? Ја имаш? Си ја користиш старата и кога ќе падне мрежата, ја ставаш новата картичка.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
На новата картичка имам мрежа ама неможам интернет да користам а можам да се јавувам и да праќам пораки прашав на fb ми рекоа требало да се активира затоа прашав колку се чека за активација
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На новата картичка имам мрежа ама неможам интернет да користам а можам да се јавувам и да праќам пораки прашав на fb ми рекоа требало да се активира затоа прашав колку се чека за активација
Дечко, се користи старата картичка додека не ти падне мрежата, на неа можеш се да правиш. Кога ќе падне мрежата, ќе ја ставиш новата и тогаш ќе си користиш се што сакаш. Зошто комплицираш не знам, иначе околу 3-4 дена се чека.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Дечко, се користи старата картичка додека не ти падне мрежата, на неа можеш се да правиш. Кога ќе падне мрежата, ќе ја ставиш новата и тогаш ќе си користиш се што сакаш. Зошто комплицираш не знам, иначе околу 3-4 дена се чека.
тоа ти е ако идеш од еден на друг оператор, а замена на картица може има стара а сака од новите нано се активира одма, а не 3--4 дена :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
тоа ти е ако идеш од еден на друг оператор, а замена на картица може има стара а сака од новите нано се активира одма, а не 3--4 дена :D
Нема врска и јас менував есента, бев на Вип исто и ја сменив во нано, па така направив :) ми кажаа во салонот кога ќе падне мрежата, замени ја и топ си беше :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Нема врска и јас менував есента, бев на Вип исто и ја сменив во нано, па така направив :) ми кажаа во салонот кога ќе падне мрежата, замени ја и топ си беше :)
Сега инат терање до 101 и назад, кај мене не беше така 2 картици сменив и одма ја активира новата, старата оди во аут.
плус ти вика дека има мрежа а нема нет само значи параметрите не му се наместени.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сега инат терање до 101 и назад, кај мене не беше така 2 картици сменив и одма ја активира новата, старата оди во аут.
Не е терање инат, така беше, немам зошто да лажам :toe: да беше поинаку ќе му пишев на дечкото така.

Штом му пишале и него на Фејсбук од Вип дека треба да почека за активација значи е исти случај како мојот, само што јас не ја проверив мојата нова картичка одма штом ја земав, ја чував во фиока и кога падна мрежата, ја заменив :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Не е терање инат, така беше, немам зошто да лажам :toe: да беше поинаку ќе му пишев на дечкото така.

Штом му пишале и него на Фејсбук од Вип дека треба да почека за активација значи е исти случај како мојот, само што јас не ја проверив мојата нова картичка одма штом ја земав, ја чував во фиока и кога падна мрежата, ја заменив :)
И сега ?

vip.png
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Па одма се прави де, ама треба да чекаш некој ден да ти ја активираат. Иначе одма ми ја дадоа и мене новата. Не знам што не е јасно и не знам зошто би лажела а ако лажам јас, лаже и дечково погоре.
Што инат ке беше
Па уште глуп ме правиш па да де одма се прави ама се чека за активација, па ти го прочита ли тоа што го пишав јас ?
Еве ти нов одговор .
Немам што више да се дискутира.

vip1.png
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што инат ке беше
Па уште глуп ме правиш па да де одма се прави ама се чека за активација, па ти го прочита ли тоа што го пишав јас ?
Еве ти нов одговор .
Немам што више да се дискутира.

Прегледај го приврзокот 194228
Не те правам глуп бе друже :) Може кај тебе било така, кај мене и кај членот поинаку, тоа пробувам да ти го доловам, не велам дека не си во право. Исто како што на мене и неколкумина ни чарџаат на 20ти, а на тебе и уште неколкумина ви чарџаат на 1ви :) Оператор е, и кај мене на работа е така иако се само деловни корисници, поделени ни се корисниците на групи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom