А1 Македонија (VIP)

Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Луѓе пред неколку часа видов пропуштен повик од бројот 0771234, телефонот ми беше на нечујно додека работев, кога звонев на овој број тоа е припејд менито на Вип, како можи да ми звонат од таму.. Не ми е јасно :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Прегледај го приврзокот 189606
Ако имаш потпишано обврзувачки договор за постпејд тарифа и ако договорот е при крај или веќе истекол, имаат зошто да ти се јавуваат, на моите им се јавуваат од почетокот на април 2018 за да им понудат нов обврзувачки договор бидејќи сегашниот обврзувачки договор за мобилна телефонија им истекува во мај 2018.

Уште 6 (ШЕСТ) недели и ги отпишувам випосаните, отстранувањето на Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите беше црвената линија која не смееја да ја преминат, но ја преминаа и веќе 4 (ЧЕТИРИ) месеци по ред делуваат како да не жалат за глупоста која ја направија.

Нивен проблем, јас ги отпишувам во јуни 2018, освен ако во меѓувреме ги вратат Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите, а воопшто не ми делуваат како да се заинтересирани за таков потег.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Ако имаш потпишано обврзувачки договор за постпејд тарифа и ако договорот е при крај или веќе истекол, имаат зошто да ти се јавуваат, на моите им се јавуваат од почетокот на април 2018 за да им понудат нов обврзувачки договор бидејќи сегашниот обврзувачки договор за мобилна телефонија им истекува во мај 2018.

Уште 6 (ШЕСТ) недели и ги отпишувам випосаните, отстранувањето на Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите беше црвената линија која не смееја да ја преминат, но ја преминаа и веќе 4 (ЧЕТИРИ) месеци по ред делуваат како да не жалат за глупоста која ја направија.

Нивен проблем, јас ги отпишувам во јуни 2018, освен ако во меѓувреме ги вратат Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите, а воопшто не ми делуваат како да се заинтересирани за таков потег.
На припејд сум :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
На припејд сум :)
Автоматската секретарка ти ѕвони, кога ќе кренеш ќе ти се пушти гласовна порака со содржината за која те бараат. Мене ми ѕвонеа вака бидејќи требало да ја заменам сим картичката со нова, можеби сега на тебе ти е редот.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Автоматската секретарка ти ѕвони, кога ќе кренеш ќе ти се пушти гласовна порака со содржината за која те бараат. Мене ми ѕвонеа вака бидејќи требало да ја заменам сим картичката со нова, можеби сега на тебе ти е редот.
Фала ти.
Стварно се безвезе виповци :ROFLMAO:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дали последните 2 до 3 недели кај комбо пакетите имате проблеми со спорт клуб каналите и со сител?
Сликата постојано игра и кочи.

тоа е случај со овие канали само, FOX, Cinemania, Viasat... функционираат
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Ми пратија смс дека ми останале уште 500мб нет, на телефонот вика дека имам потршено 6.76гб, тарифата ми е до 10гб нет месечно. Дали они крадат или телефонот не секогаш покажува точно ?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Ми пратија смс дека ми останале уште 500мб нет, на телефонот вика дека имам потршено 6.76гб, тарифата ми е до 10гб нет месечно. Дали они крадат или телефонот не секогаш покажува точно ?
Зависи од која дата ти е наместен да се еесетира интернетот. Треба да е од 26 до 25 другиот месец.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Зависи од која дата ти е наместен да се еесетира интернетот. Треба да е од 26 до 25 другиот месец.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не. Зошто од 26 до 25 другиот месец? Треба да го намести од таа дата ко ќе пуштат нов интернет. Кај мене пуштат на 1ви секој месец.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас мислам дека отсекогаш им е од 25 до 26 следниот месец.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Јас мислам дека отсекогаш им е од 25 до 26 следниот месец.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не е кај сите исто, во сметката што му доаѓа дома нека провери од кога до кога му е пресметковниот период.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
vip operator so ponuda za studenti.... 799den, za student.. ??
toa e istata Neo m tarifa so 5 gb no ovde + od 00.do 06h ima neogranicen internet ....
https://www.vip.mk/studenti/vip-spirit
Скапо е бе 800мкд. Ова со гага интернет од 12-6 сабајле. Кој нормален седи после 12-6 сабајле и сурфа ? Маркетиншки трик.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е кај сите исто за интернетот, зависи од дента кога сте го потпишале/обновиле договорот, кај мене е од 20ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom