VIP оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Мистичен, 4 септември 2007.

 1. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.096
  Допаѓања:
  8.580
  Кај мене вади 70/40, како е паднат?
   
 2. VENOM

  VENOM تعيش حياتك بالطريقة التي

  Член од:
  5 октомври 2008
  Мислења:
  1.664
  Допаѓања:
  535
  Истиот проблем. Ова се случува и кај некои познаници и тоа во период од некои 2-3 недели.
   
 3. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  122
  Колку е претплатата xxl?
   
 4. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.613
  Допаѓања:
  975
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.530
  Допаѓања:
  1.459
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.461
  Допаѓања:
  1.680
  Има некој деновиве проблем со мрежата на ВИП?
  Мене ми паѓа на пола мрежа...
   
 7. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.346
  Допаѓања:
  509
  На Derp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. snowkit

  snowkit

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  31
  Pa go sledat cekorot na Telekom koi ja krenaa pretplatata
  1000 den pa i vip da ne ostane pokuso
   
  На Derp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.181
  Допаѓања:
  28.691
  S тарифа дојде до 500 денари, дупло од пред 3-4 години.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На krkac, jovankrstevski1 и Derp им се допаѓа ова.
 10. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.703
  Допаѓања:
  10.299
  Со разлика што сигурно имаш повеќе нет (не сум имал с) и неограничени минути.
   
 11. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  932
  Допаѓања:
  1.582
  Пошто на овие лепотаните не може да им се верува, дали има некои други канали освен HBO кои се даваат како „бесплатни“ во првите месец или три месеци во ВИП КОМБО?

  Да знам што точно да откажам во салон пошто со ќутенката ќе ти начукаат сметка под изговор дека не си откажал претплата...


  едит: Некој да не има листа на дигитални канали во word или можеби excel, малку глупаво им е поставена на странта на VIP... ми треба да ја принтам...
   
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.181
  Допаѓања:
  28.691
  И тоа што таа е најниска претплата. Оваа порано беше М и има разлика кога ќе земеш телефон. Порано за S од 275 ден се доплаќаше 12.000 за телефон од 17.000 и сега со истата S од 500 ден ќе доплатиш толку.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 13. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.613
  Допаѓања:
  975
  Страницата е прегледна незнам што не ти се свиѓа... Во Вип Комбо Нео 3Л Хбо пакетот ти трае засекогаш т.е вклучен е во претплатата не е 3 месеци
   
 14. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  932
  Допаѓања:
  1.582
  не зборам за НЕО пакетите кои излегоа "завчера"... од пред 2 месеци сум корисник, во секој случај фала на цитираното.

  за страницата во право си, прегледна е кои дигитални канали ги има но не и на кои програми од телевизорот, сакам да си вадам листа испишана со програми пошто да ги менуваш ќе ти трае до следен прекин на струја и ај од почеток сè...
  постар човек го користи телевизорот па му е потешкотија да ги запамти каде се сите
   
 15. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  38
  Не, не. Секогаш имаат проблеми ВИП, не само деновиве.
   

Сподели преку: