А1 Македонија (VIP)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
За информации и новости околу нови канали следете ја страницата на Вип, и ќе бидете известени преку рекламен материјал.
Славчо, брат, ти ли си бре? :pos:

Нц, не е точна анкетата, Вип и Телеком рекоа дека Дискавери ич не се гледани, затоа ги тргнаа... :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Славчо, брат, ти ли си бре? :pos:


Нц, не е точна анкетата, Вип и Телеком рекоа дека Дискавери ич не се гледани, затоа ги тргнаа... :D
Анкетата е нарачана и монтирана во прилог на оние оператори кои ги имаат Discovery каналите. :D
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Najgolemi operatori se vo Mkd i eurosport Discovery animal planet kanalite da ne bile gledani e so zenska tv e pogledana od ovie haha nesto ne e kako so treba
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Почитуван/а вашиот прилог ќе биде проследен од надлежниот оддел. Ве молиме во порака оставете ни број,за да направиме дополнителни проверки и да ве контактираме во најкус можен рок.
Ваш Вип.
Остај ги овие зафрканти големи се. И да ги стрижа и да ги брича пак че му биди смешно.
Овца-нација сме биле и че си останиме..
Кога имаше 3 оператори цените сите паднаа. Највисоката претплата беше 800 денари. Сега стандардната е толку во Вип. Во Т-Мобиле уште понездрави се. Иљадарка е.
Ова се тарифи од еден словенечки оператор:
https://www.hot.si/tarife.html
Разлика?
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Остај ги овие зафрканти големи се. И да ги стрижа и да ги брича пак че му биди смешно.
Овца-нација сме биле и че си останиме..
Кога имаше 3 оператори цените сите паднаа. Највисоката претплата беше 800 денари. Сега стандардната е толку во Вип. Во Т-Мобиле уште понездрави се. Иљадарка е.
Ова се тарифи од еден словенечки оператор:
https://www.hot.si/tarife.html
Разлика?
Додека не влезе 3-ет некој со СОПСТВЕНА мрежа ништо не правиме. Ќе си останеме со овие цени ако биде ваква ситуацијата. Плакнење очи тоа со виртуелен оператор. Виртуелен треба да влегува дури со 3-4 постоечки кои имаат своја мрежа. Тек тогаш може да правиме муабет за такви цени. До тогаш ќе го јадеме.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
One bese operator ipol no ovie od vip resile da se spojat so one i se spoija. One bese operator so niski ceni i najmnogu se dobivase vo se. Aek trebase da go spreci spojuvanjeto one so vip toa im e najgolemata greska so ja napravija. ONE VRATI SE SE TIE PROSTENO
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Decki vie sto ste na boom tv odnosno vip tv lite mozete li da gi gledate besplatno ovie Kanali Dm sat grand 24 Nova n1 sitel 3 Kanal 5 plus nasa tv oti znam deka do nova godina nemozese da se gledat a sega mozat
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Decki vie sto ste na boom tv odnosno vip tv lite mozete li da gi gledate besplatno ovie Kanali Dm sat grand 24 Nova n1 sitel 3 Kanal 5 plus nasa tv oti znam deka do nova godina nemozese da se gledat a sega mozat
јаките пензионерски канали.
браво за вип.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знае некој која е процедурата за нова сим картичка?[DOUBLEPOST=1516466275][/DOUBLEPOST]Идиот сум, пробав на мајка ми да и ја скратам рачно и ја ебав изглеа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знае некој која е процедурата за нова сим картичка?[DOUBLEPOST=1516466275][/DOUBLEPOST]Идиот сум, пробав на мајка ми да и ја скратам рачно и ја ебав изглеа...
Треба лично да се оди, ќе те пцуе малце мајка ти ама јбг. Ќе и дадат мала сим, за новиве телефони.

Друг пат знај, со жилет за бричење лушти од страна, ќе намали обем :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Треба лично да се оди, ќе те пцуе малце мајка ти ама јбг. Ќе и дадат мала сим, за новиве телефони.
Да да, уште и неам кажано хахахахаха
Сеа ќе добијам некој бич слап, ќе ме тресне од земја :D
Него, одма ја даваат или треба да се „нарача“. Може е смешно прашањево али стварно неам поима...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да да, уште и неам кажано хахахахаха
Сеа ќе добијам некој бич слап, ќе ме тресне од земја :D
Него, одма ја даваат или треба да се „нарача“. Може е смешно прашањево али стварно неам поима...
Одма ја даваат, за тоа нема збор, само мора лично да дојде лицето на чие име е договорот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom