А1 Македонија (VIP)

Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Секогаш постои опција да го земеш од Ледиком за 12.200 во кеш со пола гаранција кога производителот ти дава 2 години гаранција. Или Нептун на промоција за 14.000 али со 2 години гаранција(на рати 18.000). Извини што ти се мешам, али кога веќе не е за некоја тинејџерка, зашто не си земете P9 lite за 4.000?
Ке го земе P9,иде на пола цена од Ј5 т.е за некој си 4500 а скоро идентични карактеристики со Самсунгот.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Гледам од 1 јануари ќе ги има ЅК 4 5 и 6 ама го нема ЅК НD, добро е што решиле конечно и тие канали да ги додадат ама ако го извадат ХД стварно ептен ќе ја укакаат...
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Дали вреди да се префрлам од Телеком припејд на Вип припејд,кој од овие две имат подобри понуди,подобра мрежа итн.
За постпејд мислам дека не вреди со сегашните понуди што ги имат ни кај едните ни кај другите.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Дали вреди да се префрлам од Телеком припејд на Вип припејд,кој од овие две имат подобри понуди,подобра мрежа итн.
За постпејд мислам дека не вреди со сегашните понуди што ги имат ни кај едните ни кај другите.
Само да знаеш како инфо 4G на Вип за припејд корисници нема.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Подарок мобилен интернет за сите Вип корисници

Телекомуникациската компанија Вип ја започнува новата година со подароци и изненадувања за своите свои корисници на мобилната телефонија. Сите припејд и постпејд мобилни корисници во првиот месец од годината добиваат подарок дополнителен интернет пакет, а со тоа и уште поголема можност за слободна мобилна интернет комуникација.

Сите постоечки и нови пост пејд корисници, активирани заклучно со втори јануари веќе на вториот ден од новата година добија подарок “Mесечен интернет пакет од 2 GB” што ќе можат да го искористат до 31 јануари годинава. Подарокот од дополнителен мобилен интернет го добиваат и оние корисници кои во меѓувреме направиле обнова или промена на тарифата.

Сите постоечки и нови припејд корисници пак кои ја активирале услугата заклучно со втори јануари добиваат подарок “Неделен интернет пакет од 1GB” што ќе можат да го искористат до 10 јануари оваа година.

Со овој подарок што го добиваат сите корисници на мобилната телефонија, Вип уште еднаш потврдува дека е компанија ориентирана кон подобрување на комуникациското искуство на своите корисници.


https://inovativnost.mk/2018/01/06/подарок-мобилен-интернет-за-сите-вип-к/
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не дека нешто многу мрчам, ама подобро е да ги намалеа сметките ради немањето мрежа минатиот месец, јер јас и онака 10те гига нет не ги трошам...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не дека нешто многу мрчам, ама подобро е да ги намалеа сметките ради немањето мрежа минатиот месец, јер јас и онака 10те гига нет не ги трошам...
Кај мене е намалена од 750 на 620 ;) имав цело време мрежа :D
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки, ми треба ваш совет посебно доколку некој бил во слична ситуација.

Вчера купив Samsung Galaxy J7 (2017) со обнова на Договорот во VIP во продажниот салон во Штип. И ги побарав на продавачката сите бои за да си одберам една и си земав црна. За моја несреќа останал само еден уред на залиха со црна боја, баш тој кој таа ми го покажа. Но кога се обиде да го помине на касата ми кажа дека истиот бил повлечен од продажба и не може да ми го продаде. И ѝ реков на продавачката да направам нарачка па кога ќе стигне да ми се јави, и она дека нема потреба за такво нешто, и дека ќе проба овој да го внесе во системот рачно само ќе почекам 20-тина минути. Ја прашав да нема некој проблем со тој уред и зошто бил повлечен, а таа ми кажа дека уредот нема никаков проблем туку дека бил повлечен како повлекување на роба од Скопје.

И откако го земав уредот и го однесов дома на него забележав 3 гребнатини на задната страна на уредот. Со оглед дека не сум од Штип, веднаш се јавив на 1234 им го пријавив проблемот и им пишав е-маил со приговор.

Очигледно беше дека станува збор за гребнатини направени пред да го купам, најверојатно бидејќи истиот беше отворен, стоеше во фиока и се користеше за демонстрација пред корисниците кои го побарале претходно да го видат.

Не зафатија неработни денови и не можам да и го однесам во салон но приговорот преку еимаил им е пратен и примен во ВИП Скопје само 1 ипол час од моментот на купување, откако се вратив дома и го видов проблемот.

Дали некој бил во ваква ситуација, и дали има шанса да направат замена на уредот бидејќи согласно Законот за заштита на потрошувачите Член 9 производи кои имаат недостаток не смеат да се продаваат како нови, истите треба да бидат одвоени на страна со јасен натпис дека станува збор за уред со недостаток, и член 43 од истиот закон кој вели дека доколку таков производ биде продаден на купувач, истиот има право по негова желба да бара обештетување или целосна замена на производот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
После колку време неактивност се деактивира број? 10+ години сум на вип со ист број.. сега од летово некаде го немав уклучено бројот, во странство... се враќам сега уклучувам симот , не сака да се закачи на мрежата... no service... при пејд број инаку... и каква е процедурата за реактивација . поздрав.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
После колку време неактивност се деактивира број? 10+ години сум на вип со ист број.. сега од летово некаде го немав уклучено бројот, во странство... се враќам сега уклучувам симот , не сака да се закачи на мрежата... no service... при пејд број инаку... и каква е процедурата за реактивација . поздрав.
1 година би требало да е валиден. Надополни 100 денари и види што ќе се случи. Ако не врти на 1234 но во принцип не би смеело да ти е исклучен
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.100
Поени од реакции
535
1 година би требало да е валиден. Надополни 100 денари и види што ќе се случи. Ако не врти на 1234 но во принцип не би смеело да ти е исклучен
една година валидност на број + 3 месеци грејс период после тоа деактивација скроз на бројот
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Бев во салонот на Вип, не постои вика таков број... неможело да го повратам... го деактивирале, требало 500 денари ваучер да дополнам за да е валиден година време, јас секогаш по 100-200 ставав... благодарам на довербата и време беше да се префрлам во Т-Мобиле ... кршете глава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom