А1 Македонија (VIP)

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Овој роденденскиот поклон на ВИП со 10гб наместо 3гб нет важи во текот на целиот договор или на неколку месеци е?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Кај мене подобра мрежа има ВИП од Телеком така да зависи за кого :D
Zavisi od lokacija do lokacija i za ednite i za drugite-kaj mene e ok (Vip ) i na mobilnite i na komboto doma e se ok, eve sliki,
 

Attachments

Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
Дали од VIP даваат телефон на рати со пензиски чек?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Овој роденденскиот поклон на ВИП со 10гб наместо 3гб нет важи во текот на целиот договор или на неколку месеци е?
Цел договор и после договорот продолжува од месец за месец.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Ова го има ли некој пробано Џабест неделен пакет 79 денари? Гледам пишува неограничени разговори и смс кон сите вип корисници и 1000 MB интернет. Ако не го искористам целиот интернет дали останува и за следната недека или пак почнува одново? Пример ако оваа недела ми останат 200 MB интернет дали следната недела ќе имам 1200 MB интернет или пак 1000 MB?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
И кога ќе биди ова?
Не се најавени конкретни датуми, најавена е само одлуката дека дефинитивно ќе ги ребрендираат сите телекомуникациски компании кои се во сопственост на Телеком Австрија согласно со деловната стратегија за 2017, 2018 и 2019 година - заклучно со крајот на 2019 година.

Со други зборови кажано, може да биде било кога во наредните 27 месеци, планирано е ребрендирањето да се одвива етапно, можеби за Македонија го планираат ребрендирањето за Нова Година 2018, или за април 2018 или мај 2018 кога се навршуваат 2 години од спојувањето на Вип, Оне и Близо.

Telekom Austria kreće u veliki rebranding koji će zahvatiti i Vipnet

Telekom Austria Group turns A1 into a powerful brand for all of its operations

Telekom Austria Group announces harmonisation of its branding strategy across the Group triggering an amortisation of local brand values
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Имам проблем со интернетот на телефонов па ме интересира дали и некој друг има сличен проблем.
Имам 9 гб интернет сообраќај на тарифава и веќе 3 месеци го надминувам лимитот. Ај првиот месец реков можда сум претерал па искучив апдејтите од сторот, исклучив на ФБ да ми се пуштаат видеата, јутуб не отварав и пак некаде кај 20 ми се потроши интернетот. Овој месец на 24 пак исто. Значи не е можно, гарантирам со глава шанса нема да трошам 9 гб. Што е најтрагично два месеци по ред си активирам по 250 ден плус гиги. Им се јавив вчера ги направив пуздер, им се заканив дека буквално цела фамилија ќе ја префрлам на Т-Хоме ако нареден месец или во иднина ми се деси нешто слично, запиша таа чурката и рече ќе ми се јавеле. Па ако има некој друг сличен проблем нека пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom